Jump to content
FAS Goran
alumiroi

Fiat Punto mk.2 - ventilator hladnjaka

Recommended Posts

@Jovan96

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo...npr.:

 

On 5/29/2012 at 12:15 AM, nenad013 said:

kad su trebali da provere,nije hteo da ukljuci ventilator klime,pa cak ni glavni nije hteo da radi.

On 5/29/2012 at 11:12 PM, Branko 23 said:

stradao ventilator ili reostat.

On 3/19/2013 at 3:58 PM, mikisxy said:

mozes dijagnostikom da izvrsis proveru ventilatora jer alu glave ne trpe pregrevanje iskrive se lako ja ne bih cekao toplo a da ne proverim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 2 8v 2001god, primetio sam poslednjih par dana da mi se ventilator hladnjaka mnogo jače čuje. Ispratio sam temperaturu i video da kazaljka hoće da predje malo preko polovine, ne dodje do one prve sledeće crtice i tek onda se uključi vent, mnogo je bučniji i mnogo jače radi. To ranije nije bio slučaj.

Dali je moguće da mu ne radi prva brzina ventilatora pa tek kad pređe određenu temperaturu on uključi onda drugu brzinu? Kako to da proverim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, što bi rekli, Marfi:lol:

Već nedelju dana imam taj problem sa ventilatorom, kako sam ovde napisao poruku i krenuo na vožnju počeo je normalno da pali prvu brzinu, sad lepo stoji temp na pola i vent se ne čuje toliko.

Volim ovaj "self-heal"B)

Proverio sam sve dzekove i kablove, čini mi se da sve stoji kako treba. Nastaviću da pratim situaciju, verovatno je bio neki loš kontakt negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i postovanje svim clanovima,

Gore navedeni punto ima problem sa ventilacijom hladnjaka, punto ima klimu.

Probacu da navedem sta je sve uradjeno da bi greska bila otklonjena.

Ventilator prva brzina radi stalno,

zamenjen termostat,

ozraceno kako treba,

termodavaci daju zadovoljavajuce temperatura i rade,

dok komp nije bio resetovan, radila je druga brzina, prva je bila iskljucena na reostatu na hladnjaku,

posle reseta kompa nema druge a prva radi stalno,

ocisceni kontakti na kompu i gde god je trebalo,

nisam probao presostat Klime,

klima radi ali ne znam da li dovoljno hladi, nije vruce napolju, ne znam kada pali drugu brzinu kad je klima upaljena.

Temperatura motora stoji na pola i kada ventilator radi stalno, mozda mrdne malo ispod pola, ali to je skoro neprimetno,

Ako je moguca neka teoretska pomoc a po mogucstvu i prakticna kod nekog strucnjaka za elktroniku i elektriku

 

HVALA UNAPRED!!!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/3/2021 at 7:44 PM, Chika Kure said:

Pozdrav i postovanje svim clanovima,

Gore navedeni punto ima problem sa ventilacijom hladnjaka, punto ima klimu.

Probacu da navedem sta je sve uradjeno da bi greska bila otklonjena.

Ventilator prva brzina radi stalno,

zamenjen termostat,

ozraceno kako treba,

termodavaci daju zadovoljavajuce temperatura i rade,

dok komp nije bio resetovan, radila je druga brzina, prva je bila iskljucena na reostatu na hladnjaku,

posle reseta kompa nema druge a prva radi stalno,

ocisceni kontakti na kompu i gde god je trebalo,

nisam probao presostat Klime,

klima radi ali ne znam da li dovoljno hladi, nije vruce napolju, ne znam kada pali drugu brzinu kad je klima upaljena.

Temperatura motora stoji na pola i kada ventilator radi stalno, mozda mrdne malo ispod pola, ali to je skoro neprimetno,

Ako je moguca neka teoretska pomoc a po mogucstvu i prakticna kod nekog strucnjaka za elktroniku i elektriku

 

HVALA UNAPRED!!!

 

Samo da javim problem sa prvom brzinom ventilatora hladnjaka resen!!!

 

Presostat klime je crko i stalno je davao informaciju da klima radi i da je potrebna prva brzina dok klima radi.

Nisu kontakti na konektoru presostata.

Dok je presostat iskljucen ventolator radi najnormalnije kad terba, kad ukljucim presostat radi stalno.

Mislim da vecinu problema sa ponasanjem ventilatora prave kontakti na konektoru presostata i sam presostat

Hvala svima u svakom slucaju, pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...