Jump to content
FAS Goran
Guest 7754

Fiat Punto mk.2 1.9D / JTD - problemi sa snagom

Recommended Posts

Samo ako imas rupu u podu pa da mu malo pomognes :lool: Ma ok,verujem,samo to bi pri kraju brda bio teror za motor,pa ko bi pametan bicovo auto bez promene stepena?U ostalom mozda ste te podvige ostvarili u trcoj,i ona je tu negde kod pete pa ste se zabrojali,ucinilo vam se :lool: BtW koliko imate kilograma po KS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje ne verujem, probao sam ja sa 2 auta, jedan je moj punto sporting, moze 4om eventualno al 40 kmh na vrhu

drugi je dizel golf 2 1600

isao sam i sa drugom, golf gti 1600 benzinac ista prica

ja znam da 1.9 punto ima snagu na malim obrtajima al brate.....

ne kazem da lazes, samo ne verujem dok ne vidim a iz mog iskustva nema sanse a nema tu mudrosti ili los vozac, zalet bato i drzi gas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samo ako imas rupu u podu pa da mu malo pomognes :lool: Ma ok,verujem,samo to bi pri kraju brda bio teror za motor,pa ko bi pametan bicovo auto bez promene stepena?U ostalom mozda ste te podvige ostvarili u trcoj,i ona je tu negde kod pete pa ste se zabrojali,ucinilo vam se :lool: BtW koliko imate kilograma po KS?

Ima buraz 60 konja na 1200 kila otprilike pa ti reci sam...na 2500 obrtaja je max obrni momenat, to isto treba imati u vidu al brate..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle iskopa 1200kg?Moj auto ima 1030 i 82KS.Petom vrti na 2000RPM oko80Kmh.Znaci da bi uvatio obrt i petoj moram da idem bar na 4000RPM a to je 140kmh...ne znam ko je blesab da sa 140 krene uz potok jer sva je prilika da ces da naguzis nekog puzavca i razbijes auto.Isto vazi i za tvog punta,treba ti minimum 140 kmh da bi uopste razmisljali o izlasku na vrh u petoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odakle iskopa 1200kg?Moj auto ima 1030 i 82KS.Petom vrti na 2000RPM oko80Kmh.Znaci da bi uvatio obrt i petoj moram da idem bar na 4000RPM a to je 140kmh...ne znam ko je blesab da sa 140 krene uz potok jer sva je prilika da ces da naguzis nekog puzavca i razbijes auto.Isto vazi i za tvog punta,treba ti minimum 140 kmh da bi uopste razmisljali o izlasku na vrh u petoj.

Pazi moj ima 1050kg a benzinac je i samo 1200ccm naspram 1900ccm dizel, znaci ima sigurno 1150-1250kg...a posto nije jtd nema 80 nego 60 konja

i bas sam tu cifru od 140 i ja prvi rekao ako se secas :) i sa 140 udjem pa ne vredi kako mi se cini, 4a ne gine a 3a mu dodje jer je trazi na kraju, izvuko bi 4om ako cemo da cepidlacimo

jedino da udjem 140 sa trecom na 7 ljada obrtaja pa na vr brda 5a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekni bre ti vozis PUNTO ne GRANDE odakle ti tolike kile?Ja za mog Brava od 1030 tvrdim da je tezak a odakle punticu ti kilogrami?Evo mark I i II teze od 860 do 1050 kg.Ovi teskasi mora da su dizeli i 1.8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prazan i suv Punto 2 ima oko 950kg po specifikaciji. U nekom uputstvu sam procitao da mu je masa 1050kg (nije navedeno kako je mereno)

Inace, ja se jesam malo (ali malo) nasalio malopre, ali vi ga preteraste. Oktopod, 4-tom brzinom 40km/h!!!??? Zasto bre?

I nemojte da uporedjujete benzince i dizelase na uzbrdici.

A sad istina: odozdo sam posao sa 100-110 u 5-toj, na vrh sam izasao sa 80 u 4-toj i to bez mucenja motora, gas je non stop bio u istom polozaju. Koji su obrtaji bili ne znam, posto nemam obrtaljku, ali je motor zvucao sasvim lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ko ne veruje moze sa mnom kad god hocete....

Tvrdim i stojim iza svega sto sam rekao.

Dizel i benzinac uzbrdo ne mogu da se porede, nemojte to da zaboravite.

Ne radi se samo o snazi nego i o obrtnom momentu.

Moj auto sa 60 ks ima 118 nm a benzinac iste snage ima 102... razlika nije velika, ali je ocigledno dovoljna da mogu u petoj da se izvuchem do kraja...

Sa 140 nisam nikad dosao do bubnja, 120 mi je bilo najbrze i tada sam takodje izasao sa 80 okruglo i u petoj.

EDIT : kilograma ima 1050 po fabrickoj specifikaciji, a benzinac od 860.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samo ako imas rupu u podu pa da mu malo pomognes :lool: Ma ok,verujem,samo to bi pri kraju brda bio teror za motor,pa ko bi pametan bicovo auto bez promene stepena?U ostalom mozda ste te podvige ostvarili u trecoj?

Punta je humano voziti u trecoj max do 70 kmh, posto je dizel ima veoma kratak menjac da ubrzanje nebi bilo mnogo sporo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se nadjemo na pola :)

nisam ja dugo prosao tuda pa ne mogu da tvrdim, lupio sam ovo 40, htedoh reci "malom brzinom"

al generalno petom nisam mogao da izvucem (o sestoj da ne pricam ;) )

vatao sam 110-130 koliko se secam na dnu

verujem da dizelas koji ima na manjem broju obrtaja max obrtni moment moze to bolje da izvuce....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao osecaj da ce izaci i petom, ali nisam hteo da ga maltretiram pa sam spustio u 4.

Pre neki dan je burazer sa Cliom 1.5DCi, takodje izasao gore sa 70-80 u 4. brzini (polaz je bio otprilike isti).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam imao osecaj da ce izaci i petom, ali nisam hteo da ga maltretiram pa sam spustio u 4.

Pre neki dan je burazer sa Cliom 1.5DCi, takodje izasao gore sa 70-80 u 4. brzini (polaz je bio otprilike isti).

E ovo je vec realno :)

Javljam vam rezultate ako se smorim veceras pa krenem da se provozam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cisto radi poredjenja, iz 4. u 5. se na puntu 1.9 najoptimalnije prebacuje na 80 kmh.

Zavisi dal' je uzbrdica, ravno ili nizbrdica ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cisto radi poredjenja, iz 4. u 5. se na puntu 1.9 najoptimalnije prebacuje na 80 kmh.

Zavisi dal' je uzbrdica, ravno ili nizbrdica ;):D

Isto i na mom Bravo 1.2,nema sustinske razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cisto radi poredjenja, iz 4. u 5. se na puntu 1.9 najoptimalnije prebacuje na 80 kmh.

Zavisi dal' je uzbrdica, ravno ili nizbrdica ;):D

Na ravnom i nizbrdici moze i na 50-60 khm ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan mi se upali check engine, iskuliram, sutradan ujutru se iskljuci. Nisam vozio auto u medjuvremenu, i juce kad sam izasao na autoput primetio sam znacajan gubitak snage, povecanu buku iz motornog prostora i trese se kao lud (ruke mi vibriraju na volanu). Inace auto mi je kao metak (101 ks), tako da mi je izgledalo kao da vozim tudje vozilo. Mozda turbina?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina verovatno, ako trese previse, zamajac :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

rec je o puntu 1.9 jtd 2001 god. nece uvek da upali turbinu i naravno uz brdo je lenj jedva drugom da izadje ali zato kad uspem na gas da ga prevarim i upali ide ko metak bez problema. ne trosi gram ulja ne dimi ni trunku ni kad se muci ni kad upali turbinu. skinuli smo turbinu i suva je nigde zamascena proverili sva creva oko nje i interkulera sve je tu ok. ne znam ni ja vise sta bi moglo da bude.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zablokirati egr ventil i provjeriti sva crijeva od turbine do usisa. Ako ni tad ne pomogne onda maf senzor na usisu zraka.

Probati odspojiti maf senzor i voziti, ako auto ide bolje onda je on krepao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,imam jedan problem. Pre jedno sat vremena me uhvatila kisa grad i sve te vremenske nepogode na Smederevcu,isao Punto normalno i ja htedoh da obidjem auto,kad ono stativa,kedva prima gas,na malim obrtajima ide super ali kad treba da se da jaci gas ni da cuje. Jel ima mozda neko ideju sta bi to moglo biti,pozdrav i hvala.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno protokomer...Jel se vratilo u normalu?  Mozes da izdekas protokomer i da probas kako ide bez njega..Cisto da znas,upalice gresku kada ga izdekas...Idi probaj i javi kako vuce  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...