Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

5. Fiat/Lancia Okupljanje

Recommended Posts

Pa kada ce zvanicno da bidne...

Do sada smo uglavnom isli po sistemu svakog drugog vikenda... ;)

Razlika je samo u stepenu izvesnosti oko broja ljudi...

I na tim dolascima kod Intera izmedju dva ''zvanicna'' okupljanja, znalo je da bude po 10-tak automobila... ;)

Zavisi i od vremenskih prilika... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oket.Hvala ti za informacije o papirima. Ako nemozete da stignete za papire predacu ja jer sam svaki dan u bgd-u i non-stop po nekim ministarstvima,pravosudju i katastrima. Nista vidimo se u subotu pa mozemo svi djuture da odemo do kosutnjaka ako se slozi vecina. Ovo vazi samo za bokiju: ispunio sam ti zelju skinuo sam sve nalepnice u obliku tribala sa auta ostali su samo abartovi znaci koji ne privlace toliku paznju sem kad se zagledas i ides iza mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si neupadljiv,pazi da te ne pregzi neki Dzipadzija :lool: .To je lep auto za stajling samo treba imati vremena i para.Vidimo se u Suboticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se desava za danas ja cu biti na parkingu kod arene u zatvorenoj garazi oko 17h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sto tamo ako ne bude bilo kise ? ;)

Mozda dodjem kod Intera u 17.00....zavisi od kise...a, malo i od tenisa... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako prestane da pasa naravno kod intera. Ebes tenis fiat je zakon :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

...samo da kazem ''bokiji'' da nije u redu sto sam morao 'ladnu masinu da teram preko 4.000 rpm-a... :cool ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ma, ne....za to su bili zaduzeni Karter i Kosarkas... ;)

Nego, kad smo posli kuci...krenuo ''bokija'' da me obidje pod punim gasom njegovog Brava, i to sa moje desne strane...

Medjutim, ja sam to vise cuo nego sto sam video [ bio mi je otvoren desni prozor ], tako da je vec bio skoro poravnat sa mnom...i, tada sam lupio pun gas...na' ladnoj masini... :cool

p.s. Mada, nije bila bas skroz hladna... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve ladne masine?Kakvo potezanje?Nisam preso 4000.Samo sam zurio da stignem semafore i ja posle odoh desno a Nesha ode pravo...Mozemo da probamo,mada zna se pobednik jedino je zanimljivo kolika je razlika.Samo prvo da odradim Ciscenje usisa i dizni kod naseg druga Gandraka.Pa onda mogu dva penzosa da se dovate za klimave kosti.Trenutno mislim da ne ide bas najbolje mozda 70% od mogucnosti.Gubi na nizem broju obrtaja.Nije ovo Ferguson pa da se potezem sa njim,ovo ti pre dodje ko neki picomobil za :cool P.S.Nisam ja kriv sto je Predrag osramotio one cigane sa frezom pa sad nemamo koga da deremo.Jedino mozda Kartera kad ima vodu u farovima pa mu oteza auto. :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Samo sam zurio da stignem semafore i ja posle odoh desno a Nesha ode pravo...Mozemo da probamo,mada zna se pobednik jedino je zanimljivo kolika je razlika....

Jel' ti tako uvek juris semafore... :mrgreen:

Nema potrebe da probamo...Ni tvoj, ni moj auto nisu za trkanje... ;)

Naravno, plus sto se pobednik vec zna... :mrgreen: :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma normalno da se zna,samo interesantno je videti da li je razlika katastrofalna ili onako...Ja imam oko 13 kg po KS ne znam za tvog Stila?P.S.Kako sam to jurio semafor?Samo malo brze nego sto je normalno,nisam preso 4000rpm

Share this post


Link to post
Share on other sites
...samo interesantno je videti da li je razlika katastrofalna ili onako...Ja imam oko 13 kg po KS ne znam za tvog Stila?...

Pre ce biti da razlika nije ''onako''... ;)

Punto 1.2 16v ide 12,6 od 0-100 km/h... Taj Punto ima 975 Kg.

Stilo 1.2 16v [ 3v ] ide 13,4 od 0-100 km/h....sa tezinom od 1090 Kg.

Tvoj Bravo 1.2 16v je negde izmedju ove dve varijante...

Tezi je od Punta za oko 70-80 Kg., ali laksi nekih 40-50Kg od te varijante Stila...

Stilo 1.6 16v [ verzija sa 5 vrata ] ide 10,8 s 0-100 km/h...

Stilo 1.6 16v [ verzija sa 3 vrata ] ide 10,5 s 0-100 km/h...

Dakle, 2 sekunde razlike sigurno postoji...mada, pre ce biti da je oko 2,5 s...

U praksi, to je nekoliko duzina razlike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da odnosi su dobri.Nisam znao koja su ubrzanja za 1.6 ali ako je to fabricki 2 sekunde to je mnogo.Bar 4-5 auta.Najvise me cudi sto je Punto tako tezak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ako je to fabricki 2 sekunde to je mnogo. Bar 4-5 auta...

Ja sam hteo da budem malo ''blazi'', i zato sam stavio

''nekoliko duzina''... ;) :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lool: sta tu ima,to je sto je,Nije mi palo na pamet da moze manji motror da bude brzi od jaceg,nego me zanimalo koliko je to u praksi.Sreca mi ne moramo da se chipsujemo ko turbaci,jer ne mozemo dobiti skoro nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokija naravno da manji motor moze da bude jaci od veceg recimo novi iz brava 1.4 150KS je jaci nego bilo koji od nasih sto dolazimo na skupove bar ja ne znam da ima jacih.Inace Neso taj iz punta i ovaj iz brava nisu isti iako je ista kubikaza i broj ventila ima razlike, progooglaj pa ces se uveriti, razlika nije velika ali samo hocu da ti kazem da nisu isti naprimer taj punto 1.2 16V ima 59kw(80KS) a Bravo 1.2 16V ima 60kw ili ti 82KS , opet kazem nije neka razlika ali nas je malo jaci motor od punta 1.2 :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ma, ne....za to su bili zaduzeni Karter i Kosarkas... ;)

ej drugari pa sto niko nista ne prica... nema ni jedne fotke....

i ko je na kraju pobbedio kosarkas ili karter????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ima Mans snimak... ;)

Ovog puta je Kosarkas bio brzi...

Ali...ipak je njegova masina cipovana... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ima Mans snimak... ;)

Ovog puta je Kosarkas bio brzi...

Ali...ipak je njegova masina cipovana... :cool

Istina Kosarkasev mladji braca izdrobio Cipsi po kolima a i Karteru usla voda u desni far.

Nisam mislio manji nego po snazi manji.Znam i ja da kubaza nema mnogo veze sa snagom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej pa niko ne prica kako je bilo sta se desavalo itd....

ja sam bio pod haubom ( nisam radio kosu :mrgreen: ) drndao se sa svakojakim glupostima posle sijalica...

Share this post


Link to post
Share on other sites
...drndao se sa svakojakim glupostima posle sijalica...

Bolji si od Semija...

Semi je skinuo farove komplet napolje... :mrgreen: ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...