Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Guest 9649

Pozdrav svima,

Od prekujce sam vlasnik Stila 1,8 i polako upoznajem s njim, tako da cu verovatno poprilicno smarati. Oprostite unapred. ;)

Prvi problem na koji sam naletio jeste ugradjeni radio kasetofon.

Naravno zeleo bih mp3/CD ali ne bih da vadim ovaj fabricki ugradjeni.

Vidim neka resenja sa "kasetom" i prikljuckom za mp3 plejer ili nesto sto ide preko radio frekfencije i sl. Nije mi bas neko resenje jer ce biti zica svuda po instrument tabli.

Ono sto me cudi jeste da na radio kasetofonu imaju dugmici CD1 CD2 ili tako nesto, pomislio sam na CD sanzer ali ga nisam nasao :blushing:

Sta mi preporucijete?

Eh da, bilo bi super ako neko ima kakvo uputstvo ili slicno tome za stilo, onboard computer... da ipak nesto procitam jer sam totalni laik za fiat-a, posebno stilo.

Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas nekoliko opcija:

1. najeftinija - kaseta adapter. To ti ne bih preporucio jer je zvuk los i izoblicen.

2. jeftina - Mp3 modulator koji se stavlja u upaljac i preko frekvencije na radiju slusas muziku sa USB ili SD kartice. Modeli se krecu od 1.000 do 2.500 dinara. Zvuk nije savrsen, ima malo suma, ali daleko bolje od kasete.

3. skuplja - adapter koji se kaci na originalni radio na ulaz cd sanzera. Biras pesme na samom radiju preko tastera cd+ i cd -. Dobra stvar, ali kosta 100 evra.

http://www.xcarlink-serbia.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9649

Hvala, tako nesto sam mislio da uradim dok me jos drzi euforija, pa sam spreman potrositi i nesto vise novca. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pozz...

Uputstvo za Stila preuzmi sa :

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....showtopic=21901

Videces na toj temi da imas dve varijante - ili iz dva dela u .zip formatu

[ oko 160Mb ], ili u .pdf formatu od 65Mb...

Za pustanje muzike sa CD-a preko fabrickog radio-kasetofona, imas tri varijante, koje su ti ljudi vec naveli...

Ta treca varijanta sa adapterom, izgleda ovako :

http://www.auto-muzika.com/above.jpg

Imas 10 foldera, i u svakom po 99 pesama u mp3 formatu...

Kroz foldere ides upravo pritiskajuci te komande CD+, ili CD-...itd, itd...

Mozda je ipak bolje da stavis skroz drugi radio, jer sa tom fabrickom varijantom, nikada neces moci da imas zvuk jednakog kvaliteta...

Ima ljudi koji imaju fabricki CD u Stilu, ugradjivali su bolje, jace zvucnike, pojacala...ali opet ta fabricka varijanta nema snage da gura te jace zvucnike koje su stavili...itd..itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9649

Hvala svima!

Ovu varijantu sa novom maskom i novim CD/mp3 uredjajem nisam ni konstatovao do sada, a izgleda da je najbolje resenje.

Imam jos pregrst pitanja, no prvo cu da procitam manual pa ako bude zapelo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja se patim sa istim stvarima..

Meni se recimo fabricki izgled bas svidja i ne bih da ga menjam. Takodje, ne planiram neko preterano budzenje muzike tako da mislim da ce taj fabricki zadovoljiti moje potrebe.

Zato cu (kad skupim pare) uzeti onaj adaper (gore je neko ostavio link), a kao privremeno resenje mozda neki fm modulator.

Elem, to je moje rezonovanje, a tebi su gore vec objasnjene sve opcije pa odluci sam.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9649

...Sinoc sam sticajem okolnosti bio u prilici da kupim onaj konverter-traku.

Proizvodjac Hama, cena 600+ din. Na njega sam ubo neki minijaturni mp3 plejer i nije lose, nije uopste lose. Sasvim solidan zvuk, traka se i ne cuje dok motor radi, nema nekog suma, kvalitet zvuka kao mp3 na PC-u. Verujem da bi sa ozbiljnijim plejerom bilo cak i bolje.

Sigurno nije resenje za audiofile koji zele i mogu da cuju svaki prst na zici, no za mene sasvim korektno, ustvari za malecku koja hoce razne Georgijeve, Sergeje i sl.

FM konverter ispada iz igre jer planiram navigaciju pa ce mesto za upaljac biti potrebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9633

...koristim vec godinu konverter-traku sony, prikacenu na i-pod, i mogu da kazem da bolje stvari nema, imas cetiri giga muzike koja ti ide preko kasete a cuje se kao cd... de ces bolje... jos ako lepo ubacis kasetu unutar maske, sakrijes "kabel" i okocas i-pod, na vratanca od takozvanog frizidera, de ces bolje... :)

zanima me jel moze da se ugradi, umesto fabrickog kasetofona fabricki gps, isto tako umesto manulne klime auto klima ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio sam pioneer cd umesto fabrickog cd-a u stilu (najvise zbog MP3 muzike i USB-a a ne zbog jurenja kvaliteta i glasnoce). Veoma sam pozitivno iznenadjen kvalitetom stilovih fabrickih zvucnika trpe dosta vise od max snage koju daje stilov fabricki cd (koji pri glasnijem pustanju ima solidnu distorziju zvuka). Pre zamene cd-a sam sumnjao da su mi zvucnici "otisli".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9633
Cuo sam da je ta Sony kaseta mnogo bolja od Hamma i slicnih.

vrti se vec skoro godinu, isti je zvuk, kao novu da sam je stavio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9517

Pozdrav druze...

Moja ti je preporuka,posto hoces da zadrzis fiatovu fabricku originalnost,da kupis original fiatovu masku i cd tjuner po tvojoj zelji i ubacis...Mozes masku da nadjes u kit komercu i cena ti je oko 4 soma dinara...Na kraju mozes da odes i vidis kako izgleda..Prosta racunica polovan cd za fiata original ti je 150 eura(u ko zna kakvom stanju) a ti za 140 eura kupujes original masku i na pr. cd pioneer deh-3000mp koji je sasvim dobar i ispunjava osnovne uslove(mosfet 4x50,1 rca,cd text,front aux in,tel mute,cd-r,cd-rw,oem remote control ready,mp3,wav)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam čemu žurba da se zameni originalni uređaj? Ima odličan ekvilajzer, na koji zvučnici sasvim dobro reaguju. Meni je zapravo jedina mana zadnji par zvučnika, niš ne valjaju. Možda je to samo do mog primerka ili moje opreme, dok su prednji do svih jajona, ima bar duplo više RMS od zadnjih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja fabricu jedinicu necu da diram, samo hocu da stavim cd umesto kasete. A sto se tice ona 3 izbora odlucio sam se za ono trece, odn usb adapter. Nego me cisto interesovalo, kako to sve izgleda. Drugar vozi isto stila sa 3v i stavio je napred separativnu alpinu 17 i pozati 3way 17 alpinu, i iskren da budem ne zvuci nista spektakularno bolje da bi se toliko maltretirao. Ja sam svoju staru hondu bukvalno celu rastavio da bi spakovao muziku ali sam to radio da bih unutra spakovao bioskop, a ovo na stilu jebi oko adaptera za drugi nefabricki player, jebi oko adaptera za zvucnike jebi oko toga sto izgleda ruznije nego fabricki i opet nista posebno, malo sexa za puno para. Onaj adapter ce za 100e da odradi extra posao, jos sam da zamenim kasetofon sa fabrickim cd-om i zdravo, ko se vozi pozadi nek peva ako mu se ne svidja.........u hondi su ionako bili pod sedativima kad se voze pozadi :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji će ti fabrički CD ako nabaviš zamenu za CD charger USB/SD reader? Neko mi reče da je u Metrou uzeo 4 giga karticu za 600 dinara, batali ćorava posla. Na jednu karticu staje 13 sati muzike (128kbps) po gigabajtu. Kupiš 2 kartice i provedeš mesece samo da ih napuniš. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

- kaseta adapter je djubre ( vrsi funkciju )

- USB adapter od 100e :shock: cemu kada za te iste pare ima plejera sa dobrim skretnicama,da ne pominjem neophodne izlaze za pojacalo.

- promenom zvucnika se dobija dosta toga pogotovo ako se zvucnici guraju sa pojacala,a ne sa HU-a.

Pioneer-i E serije su kevlarske membrane,a njima treba vise snage jer su dosta cvrsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta da ti kažem, mene užasno smara skidanje pločice svaki put kad izađem iz kola, jer kad bi je kojim slučajem zaboravio na 95% parkinga prozor ne bi ostao čitav ni 15 minuta.

Sem toga, po ergonomskom pitanju fabrički uređaj je daleko iznad svega što sam imao prilike da vidim. Postoji par Double DIN uređaja, ali taj tek ne bi ostao u kolima 2 noći. Kad tu sitnicu zanemarimo, meni se veoma dopada da mi sva podešavanja koja čačkam idu na multifunkcionalnom ekranu, estetski se nijedan uređaj ne uklapa na nivou fabričkog uređaja, plus je povezan sa podešavanjem osvetljenja kabine i brzinomerom, tako da, em što prati podešavanje osvetljenosti instrument table, deli informacije sa multifunkcijskim displejom između brzinomera i obrtomera, isto tako izlaznu snagu prilagođava trenutnoj brzini, koja je i sama u solidnoj korelaciji sa spoljašnjom bukom. Na sve to, ima sasvim dovoljno snage i sasvim korektan ekvilajzer, pored bass i treble podešavanja.

Ima tu podosta stvari na strani fabričkog uređaja, i zato mi je CD charger zamena najracionalnije rešenje.

Ne zameram ljudima koji vole da imaju TV u kolima, daljinski, vole da da ostave auto 300 metara od sebe i da budu glavni u kraju, ali ima nas koji smo malo stariji i razmišljamo malo drugačije. Mislim da treba poštovati oba izbora.

edit: Zaboravih najvažnije, voleo bih da čujem preporuku za zamenske zadnje zvučnike, zanima me snažan bas, ne moraju imati visokotince i moraju da staju u fabričku rupu, bez da išta ja modifikujem tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ergonomski fabricki uredjaj ima taster da ne mozes da ga ne potrefis pesnicom.A stvari poput osvetljenja i ispisivanja na centralnom ekranu se uklapaju i sa aftermarket plejerima(adapteri su cudo).

Za zadnje zvucnike hmm pa tesko da sa 17cm moze da se izvuce neki bass,pogotovo ne bez pojacala!Prostor zadnjeg krila bi trebao da se dampira,ili da se napravi omanja kutija za zvucnik pa da se ona izoluje... Ne kazem da ne moze ali je mnogo manja investicija u neke elipse sa pojacalcem i custom fit policom koja ce to sve da nosi(posto ne bi stavljao woofer)

Ipak retko koja 17-ica moze da se spusti do 50Hz a kamoli po fabrickoj specifikaciji do 30Hz. To su bas, bas kvalitetni zvucnici-jasno je koliko kostaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koji će ti fabrički CD ako nabaviš zamenu za CD charger USB/SD reader? Neko mi reče da je u Metrou uzeo 4 giga karticu za 600 dinara, batali ćorava posla. Na jednu karticu staje 13 sati muzike (128kbps) po gigabajtu. Kupiš 2 kartice i provedeš mesece samo da ih napuniš. :D

Da mogu da slusam neki cd koji vec imam i nema potrebe da ga skidam sa neta, a imam brdo originala, pa bas ne bih da se maltretiram opet.

Drugo moze da prica ko sta hoce ali fabricki player najbolje izgleda u stilu, lepo je sto raznorazne jedinice imaju ovo ili ono, ali mislim da je dovoljno reci da ja u ovaj stilo necu da ugradim ovu avh7500 sto mi skuplja prasinu u ormanu nego hocu iskljucivo fabriku.

Trece, 17cm, kao sto vec Mans rece, ne moze da ti uradi posao za bas. I sta god da uradis neces izvuci to sto zelis. Moj predlog za bas ti je sledeci. Da izbegnes prepravke, i pravljenje polica i pojacala i jos kojekakve gluposti. Kupi aktivni pioneer woofer, ima ih raznoraznih, vidi sta ti najvise odgovara i to je to. Cak imas i varijantu za kenwood aktivac isto, mislim da on cak moze i pod sediste da se spakuje. Elem, zasto ti ovo savetujem. Ako si ti zadovoljan sa kvalitetom zvuka u stilu, i smeta ti iskljucivo zadnji par zvucnika, onda je ovo pravo resenje za tebe. Posto Stilo ima, realno gledano njesra muziku kao fabricku, jedino sto je moram priznati cist zvuk, sve dok ne zatreba bas. Znaci za Rock i muziku 80ih, rane 90e je ok, sve preko 2000 je bulja ako hoces da cujes pravi zvuk.

Meni odgovara trenutno ova fabrika jer ne trazim nista posebno od muzike, sem tog kapaciteta ( mp3-usb ).

Ukoliko hoces pravi dozivljaj u kolima, to zadovoljstvo te kod nas kosta, za pocetak, i to samo sa trenutno jedinom jedinicom kod nas dostupnom, a koja ima 5v predpojacalo oko 30ak hiljada. Znaci da saberem sve, 30k dinara za jedinicu, oko 16, 17 hiljada za komplet zvucnike. I eto za taj bas ( iz aktiv kutije ) koji hoces izdvoj oko jos 15ak hiljada. Sve ukupno to ti je, u prepoznatljivoj novcanoj formi, oko 800e. Sve to rizikujuci da opet ne dobijes taj zvuk koji si zacrtao, kao sto se to meni desilo, a "bacio" sam preko 2000e u muziku :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajmo da konkretizujemo stvari, po treći put, sa kojim jeftinijim rešenjem mogu da dobijem zamenu za fabričke zvučnike pozadi? Nikakva pojačala ne dolaze u obzir, a vufer mi stvarno ne treba za onu vrstu muzike koju ja slušam. :) Vufer bi dolazio u obzir samo da ne narušava bitno estetiku i gepek. Razumem narod koji ima za svaku svrhu po jedan auto, ja sam čovek siroma', meni auto služi za sve svrhe i treba mi gepek kad vikendima zujnem negde malo dalje.

Ne znam koji to vufer može ispod sedišta, kad mi se flaša od 1,5 litar zaglavi, i to prazna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

procunjaj malo po ovim domacim sajtovima tehnomanija i slicni pa nadji taj za ispod sedista, negde sam ga video, nisam siguran gde. Sto se estetike tice imas te male pioneer bazuke, mislim da ih eltim ima. precnik je 20cm woofera, mozda cak i manji.

A najracionalnije resenje je da skines tvoje zvucnike, vidis da li na njima nesto pise, neka informacija o rms snazi lil slicno i kupis odgovarajuce pioneer, mozda TS-A serija ili slabije. i to je to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10581

Evo i ja da se registrujem na ovaj forum, posto vidim da moze puno stvari da se nauci i da se dobije dosta korisnih saveta. . . Ja sam Zeljko, moj otac je pre nekoliko dana kupio Stila koji takodje ima kasetofon :( i ja sam naravno, razmisljao kako da sacuvam fabricki player. Imam onaj mp3 modulator ili kako god da se zove, shto prenosi putem frekvencije zvuk i kao sto su vec rekli ima sustanja, pa trazim neko bolje resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10581

E ekstra. Radio kasetofon ili CD svejedno fabricki Stilov imaju 4 male rupice na njemu. Tu se valjda gurnu neke specijalne viljushkice tog okruglog oblika. Ustvari da ti ne objasnjavam previse, evo ti slika pa pogledaj Nidzo. . . :cool:

2gwb05x.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8751

kada budes skidao tapacirunge, obori zadnju klupu imas sa svake strane po jedan sraf, posle je sve lako imas samo zabice, polako vuci prema sebi iskocice..

Samo nisam siguran kako je pricvrscen dole posto ja kada sam menjao zvucnike, samo sa gornji deo tapacira povukao prema sebi, on je elastican pa nije bilo potrebe da skidam ceo. :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...