Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Funkcionalno potpuno ista stvar, digitalni CD changer.

XcarLink pravi "Shenzhen Chelebao Electronic Technology Co.,Ltd China".

A Yatour pravi "Guangzhou Yatour Electronics Technology Co., Ltd China" :) , zakljucices sve i sam, namerno sam stavio nazive jedan ispod drugog.

Evo i sajtova, mozes i da uporedis uredjaje (ako ima potrebe):

http://www.xcarlink.com/

http://www.yatour.net/

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kontam da je isto funkcionalno nego sam mislio da xcarlink nije kinesčura čim košta toliko koliko košta :) ..znači isto s...e, drugo pakovanje :) Onda možda i pazarim ovaj kineski :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blenda 2500din , prosecan player (ovi novi bez cd-a , jer ko danas koristi cd) sa usb je od 40-70e i za 100e maksimum dobijete extra muziku :)

nego dajte vi meni predlog koji zvucnici su najbolji za fiat stilo ? hocu da zamenim fabricke jer su vec dotrajali (posto se slabo razumem bilo bi dobro model zvucnika da stavite pa cu ga ja naci na google :D )

Edited by BojmeNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ali blende su extremno ružne, a plejeri mamac za lopove..:( Nema srećnor rešenja, za mene je najbolji kompromis neki digitalni cd sarzer..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, u principu i jeste... Lepo resenje je, bar meni, svojevremeno bio i CN+ (sa MP3 pored svega ostalog, mada vec je zastareo uredjaj), ali nisam ga ugradio jedino zato da ne navlacim eventualne obijace, bio je skuuuup u pm.

Blenda 2500din , prosecan player (ovi novi bez cd-a , jer ko danas koristi cd) sa usb je od 40-70e i za 100e maksimum dobijete extra muziku :)

Evo ja cepam cedeje na mom fabrikaneru kao blesav :) . Ukusi su razliciti, ali meni ona blenda ulazi u top 10 najruznijih stvari za Stila ever :) . Fabricki uredjaj meni daje sasvim zadovoljavajuci zvuk (uzivam u muzici a ne u jacini, mada znam i da odvrnem :) ) , ergonomski je, lepo se uklapa u konzolu, uklapa se osvetljenje, imas komande sa volana, opciono vezu sa board-om, itd, itd... Dodas mu jos eventualno XcarLink, sto kaze Vlada... Caskali smo vec o tome, sto kazu 100 ljudi 100 cudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kazu kolege iznad, fabrika je fabrika, ja imam kasetas koji odlicno radi, ja sam zadovoljan, a opet za slusanje mp3 sam kupio xcarlink i prezadovoljan sam. Lep zvuk a sto kaze Ivan, moze lepo da se odvrne ako te bas neka pesma pogodi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, svako bira ono sto najvise voli i sto mu se svidja. Mi smo tu samo da damo po neki savet i da polemisemo o tome :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa stavite blendu i 2 din player i onda ne moze lose izgledati, tako je i kod mene trenutno :)

Fabricki player u novijim serijama koji dodrzava i mp3 je sasvim OK al on starije sto su imale samo audio CD il jos gore kasetu je bas prevazidjeno pored toliko opcija na novim playerima

kad smo vec kod saveta :)

na predhodnoj strani pri kraju sam postavio pitanje oko zvucnika :D

Uzmi neke komponentne zvucnike gdje ti je odvojen kick i tweeter i dobijes i skretnice uz njih, imas alpine type G recimo oni su nekih 70-80 eura, imas i gto seriju jbla nisu ni oni skupi, Groun Zero titanium i radioaktive serija i oni su 50-70 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru.

koje su dimenzije zvucnici u prednjim i zadnjim vratima kod stila?

Edited by BojmeNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preletoh temu, ali nisam primetio da li je neko menjao zadnje fabričke zvučnike u Stilu 3v 2002.god, i koje su dimenzije u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde se dimenzije zvucnika cuvaju u tajni , posto i ja pokusavam da dobijem odgovor vec 2-3 stranice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da otkrijemo tajnu (znam da ću biti kažnjen), ali da ste malo čitali ima sve da se nađe.

Standardno ozvučenje- napred dva visokotonca 40W 4 oma, dva basa 40W 4 oma i 165 mm

pozadi-dva full range zvučnika 40W 4 oma i 165 mm

malo bolje ozvučenje sve po 50W , plus dva zadnja visokotonca i wooofer sa svojim pojačalom 100 W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde se dimenzije zvucnika cuvaju u tajni , posto i ja pokusavam da dobijem odgovor vec 2-3 stranice :D

Au, bre, al' ste se razmazili ;) ... Bez zezanja, nisam nesto gledao ovu temu, a i imenjak je sve lepo rekao. Dodatno, evo i isecka iz uputstva "Stilo sound system":

speak1.png speak2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel postoji neki nacina da npr povezem telefon sa kasetofonom,i da slusam muziku?Slab je izbor muzike na radiju,i sad mora da trazim alternativu.

Necu da kupujem blendu i novi plejer jer mi ruzno izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad malo citam temu i vidim da ima da se kupi neka kaseta i da se na nju prikljuci mp3 ili telefon...jel ima to kod nas,i kakav je zvuk?

Igore,pa nisu jedno 100e :D Cek,mp3,su imali samo zadnje serije Stila,ili su imali i ovi sto su 2004g?

I sta mislite,dal su u Italiji jeftiniji fabricki plejeri nego kod nas?

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ima mp3 i 2004 je :) Imam ja tu kasetu u kompletu sa dvd playerom i bila je solidna muzika na Jugu, bićeš obavešten ako odlučim sve u kompletu da prodam jer ga već dugo ne koristim :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheh ok :D

Tatin drug radi u Italiji,pa cu prvo njega nazvati da vidim dal moze nesto tamo da nadje,i kako se krecu cene.Jel ima ovde neko da koristi tu kasetu,pa da mi kaze kako zvuci u Stilu?

E to su bas zas*ali,ima automatsku klimu,naslon za ruke itd,a nema cd plejer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, tek sam napunio 18 godina, dobio kolca od mojih i krenuo sa sredjivanjem. Interesuje me da li na fabricko ozvucenje fiat stila moze da se poveze aktivan vufer? Ili mi je mozda bolje resenje kupovina blende i drugog mp3 plejera? Hvala unapred :D

Edited by djolee95

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i akt subwoofer na fabricki radio, ali ja bih ti preporucio blendu i neki mp3,usb player... Nekad davno sam radio ugradnju muzike i alarma i od tada preferiram Pioneer... Po meni trenutno najbolji odnos cena/kvalitet... Ne isplati se davati neku veliku lovu na radio kad i deh140ub, deh2400ub rade savrseno... Izuvaju fab zvucnike naopako :) a cena oko 90€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Stila 1.9 JTD, 3 vrata i primetio da zadnji levi zvucnik bruji. Kako da ga zamenim, da li moram da skidam ceo tapacirung, tj ako moram, kako se to radi? Hvala unapred! :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...