Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Pozdrav ljudi!

Hteo sam da vas pitam za par saveta oko kupovine Audio/Mp3 playera za Fiat Stilo. Do sada sam imao klasican fabricki radio sa kasetom, pa sam preko transmitera pustao muziku u automobili. Medjutim, kao i kod vecinine Stila, fabrickii radio se pokvario i ne hvata vise ni jednu stanicu. Pa sam zbog toga resio da kupim novi plejer. Hteo sam da mi predlozite nekoliko modela, ako mozete. Moj budzet je ogranicen na 6000, mozda malo vise. Na sta bi trebalo da obratim paznju? Ne znam kolika je snaga zvucnika u Stilu. Ostavio bih fabricko ozvucenje, samo bih kupio plejer(ako je ikako moguce). I gde mogu da nabavim onu plastiku u koja se stavlja preko plejera?

Hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo resesenja,kupi od mene fabricki potpuno ispravan CD za stila za 50e i ne treba ti nista da prepravljas i dokupljujes :-). Ja moj prodajem jer sam nabavio fabricku navigaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na predlogu, ali ipak izbegavam te fabricke plejere. Vecina Stila ima tu fabricku "falinku" da im radio otkaze posle nekog vremena. Zato sam i hteo da kupim nov, ali ne fabricki plejer. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jos par slucaja. Jer moj kmsija prodaje automobile, ima dva Stila. Ni na jednom ne radi radio. Ne kazem da je kod svih. :)

Da li imate neki predlog za mene? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bas gledam ovu varijantu sa kasetom. Posto imam kasetu, ali radio ne radi, mogu pomocu one kasete da prikacim neki Mp3 plejer i tako slusam. Samo, kako on radi? Da li radi isto kao onaj transmiter? Jer ako radi isto, ne mogu da ga koristim, jer mi radio ne hvata ni jednu stanicu. I recite mi gde mogu to da kupim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevrti malo oglase po netu, imalo je dosta jeftinije (ocuvane, polovne i za 1000 dindzi) ako ti je bitna samo cena. Sto se tice kvaliteta istih, ne mogu nista da ti kazem jer to ne koristim, samo ti prenosim sta sam video.

Bilo je i ovde na forumu cini mi se, ne znam da li su ti oglasi jos uvek aktuelni...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu plastiku trazis po oglasima pod nazivom blenda,maska ili adapter za radio/cd. Evo imas ovakvu varijantu samo sto se meni ne svidja ali to nije bitno.

Untitled.jpg

http://www.ap-sport....roduct_id=32761

A evo i skupljih varijanti ako hoces da se ranis za kes.

Untitled.jpg

http://www.kupujemprodajem.com/FIAT-STILO-Blenda-231053-oglas.htm?filter_id=5797429

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na stilu kada sam ga kupio bila blenda bez fioke, pa mi je ruzna i zamenio bih je, jel zna neko kako se skida posto nema onih rupica kao fabricki kas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je isto kod stila ali treba mi informacija koji zvucnici idu u prednja vrata na Bravi ? Video sam da su elipse ali izgledaju mi manje nego one pozadi na polici, zna li ste tacna dimenzija posto bi hteo da ih zamenim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa skines zvucnike koje vec imas pa izmeris, u vecini automobila su napred od 16,5 cm okrugli, ali ti spominjes neke elipse, mozda je kod tebe nesto van standarda ubaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa rekoh da ne idu slucajno u Steel verziju Brave elipse napred pa ako neko slucajno zna tacno ali izgleda da cu morati da skidam oblogu vrata da bi video...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tako je najbolje, jer ne znas da li je neko menjao nesto, ne verujem da je fabrika stavljala 6 x 8 elipse u vratima, kod mene su bili fabricki zvucnici u puntu, ali sam ih zamenio nekim koji se mnogo lepse cuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo/a ima 5x7" elipse u prednjim vratima, najbolje sto kod nas ima da se nadje u toj dimenziji u odnosu cena-kvalitet su alpine 5x7" zvucnici, cena oko 40e..

imas temu gde se dosta pisalo o zvucnicima za bravo/a, potrazi po forumu cini mi se da moze da se stavi i 16" pa ti to malo prosiruje izbor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao bas te pomenute alpine i mogu ti reci i da nisu nesto

:p

nego nabavi si neke od 16.5 cm po mogucnosti komponente sa skretnicama. odojenim bassom i tweeterom

Adaptere za ugradnju mozes i sam izraditi treba ti ubodna pila i komad medijapana od 8-10mm mozes se posluziti i komadom laminata

Meni je na stilu kada sam ga kupio bila blenda bez fioke, pa mi je ruzna i zamenio bih je, jel zna neko kako se skida posto nema onih rupica kao fabricki kas?

Imas dva okrugla cepa sa prednje strane skines njih i ispod njih imas po jedan saraf njih odvrnes i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema cepova, gledao, oci mi ispale, da nema neke poluge unutra kad se skine plejer, da ne nagadjam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm cudi me kako nema na vecini sto sam ih gledo na taj nacin su pricvrscene, probaj povucu plastiku mozda je samo uklopljena a iza nje da su neki sarafi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na stilu kada sam ga kupio bila blenda bez fioke, pa mi je ruzna i zamenio bih je, jel zna neko kako se skida posto nema onih rupica kao fabricki kas?

verovatno imash dve zabice koje se nalaze , jedna sa leve a druga sa desne strane , GORE.Probaj da zabijesh srafciger ako nemozesh prstima da pritisnesh i povucesh ka sebi.Znaci jedno 2-3cm od krajeva bi trebale da se nalaze.ja imam blendu sa onom manjom fijokom , gore na slici ima , i ista takva je prica , znaci nema tih cepova koji se otvore pa se odvrne sraf nego ide na zabicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...