Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Ova informacija mi je trebala, tnx. Ne treba ni meni da skidam ceo, samo da izvadim zadnji desni zvučnik da ga pogledam, mada verovatno svi lete napolje, mora da to može bolje da svira (ne glasnije) od ovog kako je sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10264

Ja sam kupio za mog stila koji je jos na carini plasticni adapter u koji cu staviti neki pioneerov player.

Medjutim nije bilo da se kupi sivi adapter pa sam uzeo crni. Hoce li to izgledati glupo, moze li se necim prefarbati???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10734

A gde preporučujete da se postavi Xcarlink? Pročitao sam celu temu, ali nikako da skontam. Ako bi neko mogao ukratko da opiše gde se postavlja pomenuti uređaj. Bio sam na sajtu koji je neko naveo, video sam da postoji video klip, ali meni yuotube sajt ne radi, dal zbog drajvera ili zbog cega - ne znam.

Pa ako nekog ne mrzi da ukratko opiše kako se to postavlja i na koji način funkcioniše, bio bih mu mnogo zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema mnogo filozofije. On oponasa CD changer. Znaci, kaci se iza na originalni radio, bas na taj ulaz. Kablovi se provuku iza i obicno se stavlja u kasetu kod suvozaca, tj "frizider", gde inace stoji originalni changer. Nikakvi kablovi se ne vide. Uzmes USB ili SD memorijsku karticu, formiras direktorijime CD01, CD02....do 10. U svaki mozes da stavis 99 pesama i preko tastera na radiju CD+ i CD- setas kroz direktorijume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam na netu, na ovu stvarcicu http://www.car-cd-changer.net/

To je nesto slicno Xcarlinku, samo sto je kinesko i ne znam kako bi stiglo dovde niti koliko kosta. Nazalost, koliko sam primetio jos ne podrzava fiata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i Xcarlink sa IPOD konektorom + dodatni 3.5mm za neki drugi player.Kad se na HU izabere prvi CD (CDC1) onda se muzika kontrolise preko komandi IPODa a kad ze izabere drugi, treci (CDC2, CDC3...) onda se preko HU sistema ili komandi na volanu kontrolise playlista na IPODu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel probao neko mozda da izvuche sa interfejsa CD sarzera AUX-IN liniju, dakle na kabal sa zenskom uticnicom za bananicu?

Probao bi tu kombinaciju ali nikako da skinem radio-cass...

Kako skidate uredjaj!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko hoce da se reshi fabrichkog kasetofona nek mi se javi, kupujem!

Pitanje> Da li je 'Muzichka Jedinica' u Stilu kodirana ? Npr. kad bih ubacio celu novu MJ sa drugog Stila, da li bi shtimalo ? Ako bih ubacio samo kasetofon sa drugog Stila ?

Mislim, da ne kupujem za dz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle duzeg mucenja sa FM-om i slusanja sumova i krckanja zvucnika, nabavio kasetu i nakacio HTC, i Anycool-a.

Najeftinije i najbolje resenje za one koji nece da vade fabricku muziku ili samo privremeno dok je ne pocupaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto fabricki cd plejer leti napolje(ne hvata radio stanice,ne cita mp3,i ponekad mi treba par puta da stisnem dugme pali -gasi da bi se upalio),rasih da ubacim nek1 1 din plejer.Blendu za 1 din vec imam.

Hoce li mi neko objasniti koja jacina zvucnika je dovoljna da bi ih jedan obican HU od 100+ evra "poterao da lepo sviraju",i to bez pojacala.

Znaci

1.HU (Maksimalna snaga: MOSFET 4 x 50W)

http://www.tehnomanija.rs/katalog/pioneer-autoradio-deh-p5100ub.html

2.Ostaju prednji fabricki zvucnici

3.Zadnji zvucnici u vratima se iskljucuju i umesto njih idu elipse 6"-9" na zadnju policu i tu dolazimo do pitanja. Kolika jacina tih zvucnika je potrebna da ne bacam par hiljada dinara vise za nesto sto sam HU bez pojacala nece moci da pogura?Bolje da tih 2-3000 din ulozim u skuplji HU.Necu nikada ubacivati pojacalo.Bas cu dobiti kakav-takav(lpf filter,mozda polica od medijapana ).

Znaci ovo ce sve biti amater-sirotinjska varijanta. :unsure:

Da li su ovi dovoljni

1.Pioneer zvučnici za kola TS-A6902

# Veličina: 6 x 9" (16.3 x 23.7 cm)

# Maksimalna izlazna snaga: 260 W

# Nominalna izlazna snaga: 40 W

cena 5400din

ili

2.

http://www.tehnomanija.rs/katalog/pioneer-zvucnici-za-kola-ts-a6904.html# Veličina: 6 x 9" (16.3 x 23.7 cm)

# Maksimalna izlazna snaga: 400 W

# Nominalna izlazna snaga: 80 W

cena 6900 din

ili

3.neki magnat dark power

Kapacitet snage RMS/maks: 80W / 320W

cena 5400 din

ili

4.kenwood http://www.tehnomanija.rs/katalog/kenwood-zvucnici-za-kola-kfc-s6962.html

# Maksimalna izlazna snaga: 300 W

# Nominalna snaga: 75 W

4200 din

sto je "2" skuplja od "4" za skoro 3000 a imaju priblizno istu nominalnu snagu.Jedino sto je kenwood uopsteno jeftiniji.

Primeri su dati samo radi ilustracije .Buni me Maksimalna izlazna snaga i nominalna izlazna snaga.

Ajde neka pomoc....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da ne otvaram novu temu imam problem sa svojom antenom ne lovi mi nijednu radio stanicu,provjerio sam sve đekove i sve je ukopcano, iso kod lika koji se bavi auto akustikom i rekao mi je da mi je navodno otisao tuner u samom auto radiju.da liima tko kakvu ideju jer kod nas polovni kosta 300e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kod fabričke muzike u Stilu riknjava tjuner. Prvo počne slabije da hvata stanice...ili uopšte neće da uhvati nijednu, a onda kod sledećeg startovanja motora sve radi ok.

Onda počne da zeza kada se dugo auto vozi...npr. nekoliko sati bez prestanka...i počne da gubi stanice.

Poslednji stepen je kada neće da uhvati ništa...nikada.

Vadi tu njegovu muziku i kupi neki dobar aftermarket za mnogo manje od 300 eura... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas se sve tako desava kako si opisao ama bas identicno.Znaci to im je bolest i mislio sam stavit nesto ovako od muzike Kenwood DDX7025

kenwood-ddx7025-slika-2456853.jpg

Edited by a.m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i zaboraviš jednom masku da izvadiš na to kenwoodu, i bude radost lokalnog narkomana (kada ga digne na parkingu) a tvoja žalost :crybaby: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tom kenwoodu kao i vecini 2din uredjaja se ne skida maska, koliko sam ja upoznat sa problematikom. :thumbdown: Tako ,sve je to lepo,ali nije vredno nerviranja.1 din sa motorizovanim ekranom je najbolje resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kad bi sad samo razmiljao o tome da lice mi netko ukrast kazic ili cijeli auto nevjerujem da bi bio normalan i nebih onda nista i vozio.Mada nekazem da toga nema ima vjerovatno samo malo u manjem broju nego prije par godina,mada kakva je kriza mogao bi se povecat brooj kradja i razbojstva.A sta sad znaci taj 1din 2din nisam neki znalac toga pa pitam, da lisu to neki konektori ili nesto sasvim drugo. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 din ti je dimenzija klasičnog aftermarket uređaja:

mDt7S.jpg

2 din je duplo veća dimenzija, tj. taman popuni prostor koji kod Stila zauzima fabrička muzika. :thumbup:

Oznaka je samo za dimenziju. 2 din je naravno lepši, bolje se uklapa, skuplji...ali kao što već rekoše ljudi, i atraktivniji za krađu. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na ddetaljnomm objasnjenju definitivno ide 2din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Ja sam Marko iz Sapca, grada preprodavaca cetvorotockasa :)))

Treba uskoro da kupim fiat stilo 1.9 jtd 116ks (2003-2004 god, zavisi na sta naletim). Sedao sam vise puta u doticne modele stila i nije me zadovoljilo njihovo fabricko ozvucenje. Imam Kenwood KDC W4034 (snage 4x50w) i Kenwood KFC 6960IE (2x75w rms) elipse koje planiram da ubacim u stila. Kako bih to mogao da iskombinujem sa postojecom fabrickom muzikom ? Fabricki kasetas/cd player leti sigurno i tu ubacujem onu maskicu/adapter i tu stavljam gore pomenuti kenwoodov mp3. A sta dalje raditi ? Ukoliko je potrebno dodao bih i odgovarajuce pojacalo. Subwoofer ne bih ubacivao, dovoljan mi je bas koje daju elipse, koje cu da stavim na zadnju dasku gepeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak,fabrika se znatno bolje cuje sa after market playerom.Medjutim player sam po sebi nije namenjen za elipse(moze da svira ali steti i elipsama i playeru) Stoga bi najbolje bilo da se stavi adekvatno pojacalce za te elipse,recimo 2x60-70w i da se sve to ususka.

Fabriku ostavs da svira ono za sta je namenjena a to su visoki i srednji...tako oni rade bez problema i bez smetnji,distorzija i tome sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci pojacalo samo na elipse, a ostala cetiri (fabricka zvucnika) na after market player (u mom slucaju kenwood mp3) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto lepo ne odvojis nesto para i kupis neko pristojno pojacalo i zvucnike, jedino tako mozes da dobijes neki pravi rezultat. Po meni je svaki plejer slab da istera bilo sta ozbiljnije. Inace Marko da nisi mozda iz Majura? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NenadAleksic

Pa i rekao sam da cu, ako treba, uzeti neko pojacalo. BTW: Dodatne zvucnike ne bih kupovao, jer vec imam dobre elipse koje bih iskombinovao sa fabrickom muzikom. BTW: Jeste Neo, iz Majura sam, znas me znam te ;))

Znaci, stilovi prednji fabricki zvucnici (koji uzgred solidno zvuce) kacim na kenwoodov mp3, one na zadnjim vratima fabricke gasim, a pozadi idu elipse na pojacalo. Jel to ok ?

Koje pojacalo uzeti (konkretan model) a da ne bude overkil ? Koliko obicno kosta postupak ugradnje svega navedenog ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ostavi Stilove fabričke zvučnike, sviraće oni odlično sa aftermarket plejerom koji će ih gurati kako treba, a za elipse pojačalo.

Tako shvatih Mansov post, a inače i u njegovom Stilu koji ima odličnu muziku, u vratima su i dalje Stilovi fabrički zvučnici... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ok, al i dalje ne dobih odgovor koje konkretno pojacalo da uzmem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...