Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

ne znam kako bi u stilu stajao 1din jer nekako mi lepse 2din. ali ako gledas 1din imam ja jedan pioneer avh p5900 na prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Me znam da li sam na pravom mestu,malo sam citao ali ne nadjoh. Uzeo sam pojacalo i vufer...imam sbe pottrebne kablove. Sve mi je jasno sem kabla za pobudu,paljenje pojacala...signal za zvuk cu uzeti sa zadnjih zvucnika,ali kako da nateram pojacalo da se pali zajedno sa kasom? Cuo sam da ima neki adapter, zna li neko nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kojim zvucnicima bih mogao da zamenim one u zadnjim vratima? Ne trebaju mi basevi i ostalo, posto ne slusam takvu muziku u kolima, samo da zvucnici ne mumlaju nego da zvuk bude cist i normalan. Ideje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram uskoro da uzmem neke elipse, posto su mi zadnji zvucnici probili, a fabricki cd sam vec zamenio, zanima me cime moze najbolje i najpreciznije da se isece zadnja polica da bi se ubacile elipse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ubodnom testerom, ranije je na kutiji od zvucnika postojao deo koji se odkine i nasloni na dasku da se obelezi za secenje, znaci tacnog oblika i dimenzija.

Trebalo bi da je tako i sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru, sta mislite o ovim elipsama: http://www.cbt.rs/zvucnici_za_kola/kenwood_auto_zvucnici_kfc-m6944a-17120

 

mislio sam da uzmem njih i samo da produzim kablove od zadnjih zvucnika do gepeka, za prvo vreme da ih nakacim na player a kasnije mozda i neko pojacalo. Imam ovaj player: http://www.pioneer.eu/uk/products/25/121/61/FH-460UI/specs.html

 

posto su mi zadnji zvucnici probili, a prednje bih ostavio fabricke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino deluje.Mislis li da izbacis zadnje,tj da umesto njih nakacis elipse ili da zadnje vezes zajedno sa elipsama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kojim zvucnicima bih mogao da zamenim one u zadnjim vratima? Ne trebaju mi basevi i ostalo, posto ne slusam takvu muziku u kolima, samo da zvucnici ne mumlaju nego da zvuk bude cist i normalan. Ideje?

 

Ima li neko odgovor mozda? Da ne kupujem na slepo a ne razumem se bas u materiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li ti neki od zadnjih zvucnika "prokrcao" ili jednostavno samo hoces da promenis?

Pre godinu i po mi je jedan od zadnjih probio, u pitanju su fabricki dvosistemci, 16,5cm (6,5''), od 40W. Krenuo sam da jurim novi par, nista preterano (Kenwood, Pioneer, Sony, eventualno JBL ili Ground Zero ako uspem da natrcim). Cene su bile od 2700 za neke osnovne, pa navise.

Slucajno naletim na polovne fabricke, ali sa neke od poslednjih serija Stila, a i magnet im je primetno veci. Resim da probam pa ako ne valja da uzmem nove - 300 kinti po komadu i u kombinaciji sa fabrickom navigacijom rade sasvim pristojno, evo sve do sada. Pisao sam o svemu detaljno par strana ranije: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/26440-stilo-zamena-fabri%C4%8Dke-muzike-zvu%C4%8Dnika/page-12#entry945970.

Ako uzimas nove zvucnike, pripazi da ne budu previse duboki, posto nema bas mnogo mesta iza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije prokrcao neko je zvuk los. Vise je mumlanje nego zvuk. to je jedini razlog. A i treba tapacirunge da perem, pa kad vec skidam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je u pitanju stilo sa 3v, ja hocu zadnje zvucnike da eliminisem zato sto je jedan probio i umesto njih bi stavio dve elipse na dasku a od njih samo produzio kablove. Mislio sam prvenstveno da na njihovo mesto stavim druge ali koliko sam citao nema dovoljno mesta i onda kontam da je jednostavnije probusiti policu. Ovih dana cu da kupim neke elipse, verovatno one za koje sam ostavio link par postova iznad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima mesta za neke dvosistemce od 16,5 cm, samo treba povesti racuna o dubini, fabricki je dubok 53mm, verovatno moze i jos malo.

Jedino sto nije standardno je ako se uzimaju aftermarket zvucnici, treba probusiti 2 nove rupe ili napraviti adapter, posto je fabricko kacenje napravljeno drugacije.

Evo ovde sam sve opisao i fotkao, jedna slika 1000 reci:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/26440-stilo-zamena-fabri%C4%8Dke-muzike-zvu%C4%8Dnika/page-12#entry945970

 

Licno se nesto i ne bih zaje*avao sa elipsama. Em se busi ionako tanusna polica, razvlacis kablove, em malo smanjujes zapreminu gepeka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gepek slabo koristim tako da mi to nije bitno, a gledao sam malo za 1000 -  2000 din razlike u ceni mogu uzeti mnogo bolje zvucnike za policu nego sto bih uzeo neke da uglavim na postojece mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da pozdravim sve clanove foruma. Kupio sam stila 2004g, 1.9 jtd 115ks i zadovoljan sam ali uvek ima neko ali ... Konkretno, meni se ne dopada fabricki radio/cd pa imam pitanje za poznavaoce da li stilo ima neki bolji (lepsi) fabricki radio/cd (neki noviji model) ili mozda moze da se ugradi sa nekog drugog fiatovog modela (croma, novi bravo)? Poslednja opcija bi bila kupovina maske i budzenje nekog univerzalnog uredjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema,sve sto bi drugo stavio bilo bi budzenje a to ti se ne svidja,jedino da stavis fabricku navigaciju ona lepse izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice fabrike, imas sledece 2 DIN mogucnosti:

- kasetas

- CD player

- MP3 player

Svi su Visteon i na oko slicno izgledaju.

 

Druga varijanta: 2 DIN fabricka Magneti Marelli navigacija (MP3, telefon, navigacija, board comp...).

Treca varijanta: 2 DIN aftermarket multimedija/navigacija - moderniji uredjaj ali prilicno skuplji.

 

Uredjaji sa Nuova Bravo ili Crome mogu da se povezu, ali to ne lici ni na sta jer su takodje 2 DIN, ali namenjeni za enterijer pomenutih modela

Ono sto je meni ubedljivo najruznije i ostavio bih kao zadnju opciju: 1 DIN aftermarket radio + plasticna blenda.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova druga varijanta deluje interesanto ali ne mogu da nadjem ni kako to izgleda a jos manje koliko kosta i gde ima da se kupi? Ako mi to bude odgovralo izgledom i cenom da li postoji interesovanje za ovaj fabricki radio/cd da ga prodam jer je on potpuno ispravan i neostecen samo mi se ne svidja.

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve vezano za naknadnu ugradnju navigacije (cene delova, seme, opis ugradnje) imas detaljno u mojoj temi: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/

ConnectNav+ uredjaje imas po oglasima, a mislim da trenutno kolega sa foruma prodaje jednu bas u nasim oglasima na forumu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/115-audio/

Mozes da pogledas i po otpadima: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5602-fiatlanciaalfa-romeo-otpadi/

 

Ako zelis da prodas svoj uredjaj, mozes da postavis besplatan oglas na forumu, u gore navedenoj Audio sekciji.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako,poceo je da se cuje zadnji desni zvucnik kako na jacem basu grkavi,oko samog postupka zamene nemam pritanja ali imam oko izbora zvucnika...

1. Da li ici na to da uzmem neke kvalitetnije 2 ili 3 sistemske zvucnike i ubacim njih ili da nadjem polovan fabricki i ubacim,tj da li cu dobiti na zvuku sa nekim kvalitetnijim zvucnicima ili cu baciti pare?

2. Da li je ikako moguce,ako vec dodje do toga da ubacujem aftermarket zvucnike,da se ugrade bez onih takozvanih adaptera (plastika) za zvucike i ako mora sa adapterima moze li se od fabrickih zvucnika iseci ta plastika i iskoristiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neces adaptere uz aftermarket zvucnike, moraces da probusis nove rupe, jer su fabricki zvucnici sa "nestandardnim" rupama.

Druga varijanta je neki adapter od medijapana, eventualno (zavisno od aftermarket zvucnika) mozes da iskoristis plasticni obod starog pa da u njega usrafis novi. Dve donje rupe bi uglavnom trebalo da se pogode.

 

Sto se izbora tice, stvar je iskljucivo na tebi (potrebe, novac koji planiras da das...). Ako imas Visteon, mozes malo vise da izvuces iz njega sa boljim zvucnicima. Meni je za 8 godina "prokrcao" samo desni zadnji zvucnik. Posto maltene sve uzimam novo, vec sam krenuo da biram komplet, a cene su isle od 20 EUR za bazne modele pa navise. I slucajno natrcim na ocuvane fabricke, sa dosta vecim magnetom (neke zadnje serije Stila) za 300 kinti, shvatim da mi za moje potrebe ne treba nista zahtevnije, zamenim i evo sljaka vec 2 godine bez problema.

Imas ovde sve detaljno: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/26440-stilo-zamena-fabri%C4%8Dke-muzike-zvu%C4%8Dnika/page-12#entry945970

 

Ako se odlucis za fabricke, obavezno vodi racuna da postoje LEVI i DESNI zvucnik (zbog oblika plastike oko zvucnika).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam celu ovu temu,i video sam da si pisao o tome vec,ali ono sto nikako nisam nasao je konkretan odgovor na pitanje da li se sa aftermarket Pioneer plejerom i recimo 2 JBL dvosistemca nazad,i eventualno zamenom i zvucnika napred moze dobiti bolji zvuk,razumem da se bas ne moze dobiti nikako bez wufera,ali moze li se dobiti kvalitetniji zvuk ovom kombinacijom kad se pojaca malo vise,jer fabricko ozvucenje je takvo da je do neke granice jacine,po mom misljenju,daje jako kvalitetan zvuk,ali posle neke jacine drasticno opadne kvalitet,znaci da li se jacim zvucnicima moze ispeglati to da se i pri jacem slusanju odrzi kvalitet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kontam da si sam sebi postavio i pitanje i odgovor :D

Dobra mu je muzila stvarno ali ko i svaka fabricka, prilicno je ogranicena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaxaxxaxaxaxaxaxaxaxaxax... :-D

Sa pionirovim plejerom ima dosta podesavanja,i moze se izvuci jako,jako dobar zvuk,ali nisam dao odgovor na glavno pitanje,a to bi bilo da li ce se kvalitetnijim/jacim/boljim zvucnicima zadrzati kvalitetan zvuk i kad se muski odvrne,jer ako nece onda je to cisto bacanje para...? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...