Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Valjaju li sta ovi kineski chairman zvucnici za punta, zadnji 10cm? Mislim dovoljno da ispostuju ove prednje fabricke, posto su probili iza. 800 din je par njih.

 

evo linka ako nekog zanimacju specifikacije..

http://www.kupujemprodajem.com/Zvucnici-za-autoradio-4-10-2cm-260W-1169986-oglas.htm?filter_id=42567334#photoBig

Edited by sava_punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi,da ti dzabe daju,ne vrede truda da ih montiras...Ja sam ih davno imao,tj.narucio sa sve cd njihovim. To je takav krs da je to bolesno. Kazem ti,ne vrede truda tvog da ih samo namontiras. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah, hvala :). Gledam ih duze vreme i razmisljam sto su ovako jeftini, a mislim nemoguce da su losi, ipak su novi :D

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviraju oni,ali nemaju nikakav zvuk...Bas su losi. Ali opet,to je moje iskustvo sa njima i sa njihovim cd-eom. Ja ih nikada vise ne bi uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sigurno ih necu uzimati, ionako sam bio dosta skeptican, dovoljno mi je da bilo ko kaze da su losi da ih ne pogledam nikad vise. Fala :)

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je procedura ako se kupi onaj fabricki vufer za stila za ugradnju ?

 

da livec postoji instalacija i samo se najkaci ili mora sve da se vuce?

 

ja u Stilu imam onaj onicni kasetas,dal on ima izlas vec za taj vufer il je uzalud uzmiati ga ?

 

Hvala pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije ga uzalud uzimati,ali ja licno nemam izvucenu instalaciju,isto imam kasetas. Ja kada ga budem uzimao kasnije,moram razvlaciti instalaciju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi kao sat. Super i zadovoljavajuce. Ko kaze da fabricki plejer ne tera elipse nema pojma. Naravno da ne moze izvuci maksimum ali na 27volume boli glava od glasnoce. Kvalitet super.

Sent from my RM-941_eu_hungary_356 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si za povezivanje predpostavljam iskoristio kablove i izalze sa zadnjih zvucnika ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. Sedista zadnja komplet napolje zajedno sa pojasevima, skida se tapacirung vadi zvucnik i nastavljaju kablovi do polica. Uslikam sve cim stignem. Gruva taman koliko treba. Naravno ja slusam jak bas tako da cu ugraditi pojacalo i mali vufer, samo zato sto hocu da bas trese ceo auto. Inace elipse daju sasvim dovoljno basa kada pojacate na kasetofonu.

Sent from my RM-941_eu_hungary_356 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je iblo bolje da su uzeo neke kvalitetne i jake elipise pa da izbegnes ostalo po gepeku da ne zauzima mesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitetnije od ovih tesko naci a da rade bez pojacala kako treba. Ni jedna jaca elipsa ne daje bas kakav daje vufer. Elipse su jbl 10.ooo. Vufer ce biti kastm made da se uklopi u gepek.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kako da dodjem do zadnjih zvucnika, tacnije u zadnjim vratima, jer mi je zadnji desni probio pa krci, i mislio sam da zadnje skroz iskovcam a da nabavim negdje 2 zvucika koji idu u prednja vrata pa da njih nekako stavim nazad jer mi se oni napred cine nepoderivim ? Ili da stavim subwoofer u gepek a da razvucem zice iz zadnjih vrata, pojacalo mi ne treba jer Stilo po meni ima najjace ozvucenje ;) Pozz !

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imas troje vrata znao bih ali sa petoro moze samo da bude jos lakse x)

Poskidas plasticne cepove, odvrnes srafove, ostalo su zabice koje lagano cupas.

Kada poskidas sve srafove i otkacis zabice ostaje ti da tapacirung podignes na gore, jer je sa gornje strane (duz stakla) nakacen tapacirung. Znaci nemas zabica samo podignes u pravcu neba :construction:

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

One plasticne mrezice preko zvucnika stvarno tesko idu, da mozda ne treba citav tapacirung skidati ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam temu,ali sve sto sam nasao se odnosi na generalnu instalaciju player-a i ozvucenja,
Imam problem na Stilu (2002. god ako je i bitno,valjda je svuda isto). Prednji desni zvucnik mi je produvao, Probao sam da skinem onu zastitnu mrezu/resetku sto je na njemu,krenuo srafcigerom i spoj je pukao (jedan od 4 koliko ih ima cini mi se) i tu sam stao,ne smem dalje.
Kako da skinem tu mrezicu? Nemojte mi reci da moram cela vrata da otvaram jer nemam onaj zvezdasti kljuc koji je potreban za to.
Suzdrzite se komentara "idi u servis", da to zelim i da imam para za bacanje,otisao bih odavno :D

Edited by neshaoct
spojeno by kičerica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/26440-stilo-zamena-fabri%C4%8Dke-muzike-zvu%C4%8Dnika/

 

 

 

Provereno, mora cela plastika sa vrata dole ! Lako za demontazu i obratno ! Posle plastike , zvucnik je na izvol'te ! Jos jedan uzvicnik ! :thumbsup:

 

 

Ako hoces da menjas pomenuti zvucnik neophodno je skinuti tapacir.U pitanju je zvucnik velicine 17cm i to separativni sistem, odnosno tviter koji se nalazi kod retrovizora i mid(kick bass) koji je u samom dnu vrata.
Mozes povezivati zvucnih na vise razlicitih nacina,da zadrzis fabricke twitere i nakacis ih na novi set zvucnika vise sistemskih ili jednosistemskih, a opet mozes uzeti i koplet separativni sistem sa witerima sto ce znatno bolje i kvalitetetnije da se cuje od fabrike...

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tema vec o aux izlazima,kolega je to uspesno uradio i podelio sa nama...a ima tema i o micro linku. Jeftinije od xcarlinka i sljaka odlicno. Mnogo nas na forumu ima tu stvarcicu. Na fonu sam pa ne mogu da trazim teme,ali pogledaj...

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44697-Stilo---handsfree-u-aux-in?

Evo jedne teme,pa pogledaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...