Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Mora tapacirung da se rastura, jedino ako imas veste prstice pa da ga bas celog ne skidas... Ima malo posla...

Zvucnici pozadi su od 16,5 cm (6,5'') i povedi racuna da ne budu previse duboki zbog malo mesta.

Evo odlicnog DIY na fiatforum.com , moguce da je vec bilo postavljano na forumu: http://www.fiatforum.com/stilo-guides/43994-how-fit-rear-speakers.html

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam savete sto se tice tapacirunga, hvala! :) 

Da li imate savet sta da radim, riknuo mi je zadnji levi zvucnik, da li da menjam samo taj ili oba zadnja da zamenim necim jacim? I da li da ubacujem neki aktivni subwoofer na postojece fabricko ozvucenje (kako zvuci u tom paketu)? Samo da napomenem da nemam bas para, posto sam kupio stila pre 10-ak dana. :) Molim za neke jeftinije varijante. 

I da, koliko kosta ono cudo sto se spaja na cd-changer? Hvala unapred! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ćeš jaču muziku od Sitlove?  :laughing:

Ja sma obično za dodavanje svih vrsta zezancija, ali muziku mi baš nije palo na pamet da pojačavam i ovako je odlična. 
Ako misliš na xcarlink- "original" varijanta je oko 100e, a Yatour marka 70e čini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora adapter da se kupi ili napravi jer fabrički zvučnici imaju drugačiji raspored šrafova od zamenskih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, da, samo gurnes do kraja. Ako si bas picajzla ;), evo ti i dimenzije:

 

image.jpg

 

Ja u alatu imam 4 zice od 10-12 cm bas za skidanje radija...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam fabricki cd player ali imam masku ubacenu verovatno da bi mogao da ubacim drugi kao npr pionir pa me zanima koju jacinu imaju zvucnici u stilu kako bi znao koju vrstu cd playera da gledam 4x50 ili...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš. Radiće sve kako treba.

Vidiš, čitajući ovu temu (slobodno je pročitaj celu, tvoj odgovor je 211. po redu, što znači da ima 210 odgovora za čitati ;) ), da su ljudi upravo to radili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno bas imam proble.a ne razumem se kupio sam kola ima fabrickih sest zvucnika i bas trazio tamo ovamo sta kako i ho u da ubacim pionirov neki pa reko daj da vidim nadam se da ce raditi hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umesto fabrickog plejera ubacio sam kenwood mp3 plejer, ugasio "zadnje" fabricke zvucnike i ubacio elipse. Planiram (nekada) da ubacim pojacalo, pa se pitam ima li svrhe "aktivirati" i ove "zadnje" fabricke zvucnike (ponovo) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam prvi put `malo pojacao` zvucnike.Bass na +5 i volume na 22,i ono nije normalno kako udara.

Nisu mi jasni ljudi koji menjaju fabricku muziku,mislim da zaista nema potrebe ubacivati nesto jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima mnogo razloga za tim :)
Nekom crknu zvučnici pa ne može da nađe zamenske, neko hoće da i komšija čuje kad dođe i slično..

Ja volim zvuk toliko jak da čujem i motor/gume pored muzike tako da mi i Stilova fabrička muzika savršeno obavjla posao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koliko udaljene komšije  :laughing:

 

Ja sam na Jugu imao vezane zvučnike za dasku gepeka i imali su jedno 2kg ukupno. To kad krene da udara cela daska skakuće. nakon toga mi bas stoji u svim kolima na -5  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da ugradim obican cd plejer u fiat stila a da mi ne ostane praznina jer je fabricki radio dosta veci od obicnog? Mnogo bi mi znacilo...hvala unapred :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas poseban panel da ga tako nozaovem,videces kod ljudi ovde koji imaju stila,nego sada da te pitam,zasto to radis ?danas su jako jeftini cd plejeri za stila,kupi polovan i vrati kako ga je fabrika napravila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo se jos zezam oko auta dok imam vremena na odmoru... Zadnji desni zvucnik je poceo polako da probija kad mu das vatre po basu i "volumenu". Juce sam ga zamenio pa evo par svezih cena, caka, zapazanja - mozda nekom bude od koristi. Kao sto znate, nije nista komplikovano da bih pravio neku "Uradi sam" temu.

Prica vazi za kupe verziju. Sto se zamene tice - Zabar ga je bez potrebe zakomplikovao, podseca me na zamenu sijalice srednjeg svetla. Banalna stvar, a mucis se bez potrebe, naravno da bi te oterali u servis.

Prilaz je zaje*an i dosta ljudi skida komplet zadnji tapacir, sto me je, iskren da budem, mrzelo. Tapacir ima tri srafa, sve ostalo je na zabice. Ali je problem sto treba odsrafiti i donju tacku kacenja pojasa, cak izbaciti i zadnji sic i naslon. Pa sam odustao posto je padao mrak i provalio sam da sve moze mnogo lakse.

Potrebna je pomoc jos jedne osobe i sve se dosta lakse odradi. Ja sam podigao zadnji sic i oborio naslon da napravim kakav-takav prilaz. Odsrafi se gornji sraf na tapaciru i pocupaju sve zabice do donjeg nivoa do kog je to moguce (tj. do nivoa oborenog naslona). Kada se to odradi, nategne se tapacir i napravi kakav takav prilaz za najkraci moguci krstasti srafciger. Treba biti bas pazljiv posto na ovaj nacin ima vrlo malo mesta, sve je u dubini i treba paziti da se ne osteti zvucnik. Odvrnu se 4 krstaka koji ga drze, izdzeka konektor i zvucnik ide napolje. Jos jednom napominjem da je pozeljna pomoc jos jedne osobe koja ce drzati nategnut tapacir a da ne pukne, da mozes bar nesto da vidis i operises. Postupak montaze novog, naravno obrnut.

E sad, sto se zvucnika tice, volim dobar zvuk ali mi je Stilovo ozvucenje u ovim godinama bilo sasvim pristojno. Pozadi su fabricki dvosistemci 16,5 cm od 40 W. Gledao sam na brzinu neke aftermarket varijante (narodske, nista na*rkano - Pioneer, Sony...) i cene se krecu od 2700 din za par pa navise, ako ne natrcis na neku akciju. Juce krenem za Kraljevo u posetu kod prijatelja iz studentskih dana pa spojim lepo i korisno i svratim do Darka u Mojsinje. Da vidim za moje azmane sa foruma sta ima od gadgeta za Stilo (prozvani nek se sami prepoznaju ;) ). Razgledajuci bogat asortiman, vidim da covek ima bas ocuvane zvucnike, skinute sa neke od zadnjih serija Stila, magnet im je dosta veci nego na ovim mojim. Cena prava sitnica - 300 kinti po komadu. Nije mi bilo ni na kraj pameti, ali uzeh da probam, juce montirao taj desni - ja zadovoljan, opet fabrikana zvuk kad se odvrne, meni dovoljno. Mrzim sto se Stilo namnozio, ali ga obozavam zbog ovakvih stvari :) .

Samo da napomenem da fabricki zadnji zvucnici imaju totalno nesimetricne tacke kacenja, kao i plasticni ku*cic koji leze u svoj sic (oznacio sam ga na prvoj slici). Tako da se RAZLIKUJU LEVI I DESNI zadnji zvucnik, ako neko bude uzimao polovan da zna ako vec moze da bira. To takodje znaci da ako uzimate neki aftermarket zvucnik (ili omanete sa fabrickim), morao bi da se napravi adapter (od medijapana ili sl.) ili da se razbuse nove rupe. Sve je ilustrovano na donjim slikama mog posustalog zvucnika (poslednju sam drpio sa neta, cisto da ilustrujem kako to izgleda ako se rabuse nove rupe za aftermarket, ja sam stavio originalni). Takodje, ako nekome zatreba, dubina fabrickog zvucnika je 53 mm, tako da i o tome treba povesti racuna posto nema bas puno mesta pozadi.

 

260920131100-Copy.thumb.jpg.3caef7a8d351c04606789a6f258856c3.jpg 260920131101-Copy.thumb.jpg.25fa19fc21299790a3893878cfc9e4dd.jpg Speaker5.thumb.jpg.79049c55e0bad4e59c5118f74760b7cc.jpg

 

Edited by Ivan
Slike prebacene sa Postimage na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...