Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Pozdrav svima imam problem da zamenim fabricki cd.

Kupio sam novu masku za cd koja ima dva otvora jedna je za cd a druga za odlaganje (kutija),

kada skinem fabricki cd ostaje metalni okvir koji drzi cd a kada pokusam da ubacim novu muziku ne moze

da stane. Moje pitanje je da li se taj metalni okvir skida i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto to sam menjao na svom stilu pre tri godine (tj. majstor je to radio). Secam se da je "operacija" vadjenja fabrickog trajala 10tak minuta sa sve tim metalnim okvirom zajedno. (mora metalni ram napolje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako se skida metalni okvir kada izvadis fabricki cd ima cetiri srafa koja se odvrna ali onda ostaje problem da se izvadi metal jer ostaje jedan prsten kroz koji prolazi neka plastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedno pitanje:

moze li naknadno da se ubaci fabricka navigacija za Stila i da li dolazi sa sotverom za video, tj ima li DVD, predpostavljam da ima tuner i mp3 da je sve ujedinjeno, a sto se tice podrske za mape, predpostavljam da je slaba vajda za srbiju?

koliko je inc displej?

zlxwrquk3arvchy0e29c_thumb.jpg cg6af94i1doutmq55vrp_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je diskusija na te teme po forumu, ali sad ne mogu da nadjem...Elem, navigacija fabricka za Srbiju ne vredi jer nemaju mape...Odnosno imaju ali bese samo glavni putevi...Jeftinija varijanta da kupis navigaciju od kupovine mapa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedno pitanje:

moze li naknadno da se ubaci fabricka navigacija za Stila...

Odeš prvo ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43963

Upamtiš to polje gore desno, onda se npr. vratiš na početnu stranu foruma i gore desno ukucaš ugradnja navigacije i lupiš Enter. :thumbup:

Dobiješ par pogodaka, od čega i temu koja se zove:

Stilo - naknadnja ugradnja Navigacije

Jel' tako da nije teško... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li naknadno da se ubaci fabricka navigacija za Stila i da li dolazi sa sotverom za video,

Da dodam, može, ali čak i kad nabaviš sve potrebno za ovu preradu (kućište, kablove, antenu ...) CAN veza sa računarom neće radidi pa mora da se prevaziđe (potreban je kod, nigde nisam našao generator).

Nema softvera za video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da izvadim fabrichki cd player iz Stila i da stavim neki drugi. Shta mi preporuchujete da stavim ? Neshto skromno bih jer ne koristim samo ja auto,znachi bez pojachala i ostalih stvari. Naravno,menjao bih i zvuchnike, zna li neko koje su snage zvuchnici u Stilu i kojih su dimenzija ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne menjaj sve zvucnike.U stvari,zadrzis prednje a zadnje iskljucis i njihov signal koristis za elipse na zadnjoj polici.Sve to bez pojacala.Razlika je neverovatna.Stilo ima dobre prednje zvucnike,ali zadnji u vratima su losi..

Elipse imas pioneer za 5000-5500 rsd.Uhvatis neki popust u tehnomaniji.Ja sam uzeo za 4000 na popustu a bile 5000 rsd.Isto vazi i za cd plejer.Uvek imaju neke akcije.Mozes da ustedis par hiljada rsd za oboje.Blenda ti je oko 2000-2500 rsd.U sustini za oko 18000 rsd(uracunat rad busenje police i povezivanje uredjaja)imas solidnu muzikicu.Bar sam ja tako uradio na bivsem autu.

Cd plejer -9000 rsd

zvucnici -5000 rsd

blenda- 2500 rsd a ima i za 1000 kod kolege clana sto je dzaba

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=46783&pid=739977&st=0entry739977

rad-oko 20 evra kod normalnog majstora.Kod "nenormalnog" moze i 50-60.....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel neko probao da ostavi fabricki radio, i fabricke prednje zvucnike, i da zameni samo zadnje zvucnike?

Da li ima razlike, i da li se isplati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa znam da ne moze biti neka ogromna razlika....

ali ipak kontam da su na stilu zadnji zvucnici slabiji nego prednji...

Pa me zanima jel neko probao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao.Elipse u zadnju policu.Mnogo je bolji i puniji zvuk .Moze stilov cd da izgura to lepo.Samo stavi firmirane zvucnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da je to bolja opcija, al mi nekako zao da busim zadnju policu...:)

nemam ni predstavu koliko kosta ta zadnja polica da imam jednu rezervnu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam zavrsio sa probom elipsi.

Skinuo sam tapacirunge sa zadnjih vrata, i povezao elipse umesto njih.

Nisam busio policu ,ali sam zaglavo elipse izmedju sedista i one precke sa zavesicama.

Probao sam 2 vrste Magnat elipsi, i stilov fabricki radio nikako nema snage da ih gura.

Jacina zvuka je u rangu jacine zadnjih zvucnika, a basa skoro i da nema... sve u svemu - nista od ovoga. thumbdown.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto si ih zaglavio je kao da si ih drzao u ruci. Ne mozes da ih cujes kako treba dok se ne ucvrste momacki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak stavi drugi CD, i kad cujes muziku u auto neces menjati zvucnike.

Uzmi samo neki ok uredjaj (Sony, Pioneer...), i neces se pokajati.

Menjao sam kod sebe pre neki dan, i ne verujem da je to isti auto, mnogo dobro se cuje.

Kad kazem dobro, skoro pa se ne moze razgovarati u auto koliko je glasno ;)

Imas ok uredjaje vec od 6-7 soma RSD sa sve USB-om.

Majstor ti ne treba, to je 10 minuta posla, kaci se na euro jack, i ako vec nisi kupi blendu sa dva otvora mnogo je lepse i korisnije(imas policu za mob, ipod...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam godinu dana star Pioneer sa USB-om u drugom autu koji se skoro i ne vozi...

Nije mi to problem kupiti blendu i to zameniti... Ali nekako mi se ne svidja kako izgleda aftermarket HU u odnosu na fabricki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekada sam u mom prvom automobilu imao muziku vrednu 2000 maraka i shvatio sam da je sve to bacanje para

i igra bez granica!

Zato sada nista ne pipam i zadovoljava me fabricka muzika na Stilu! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam fabricki izgled preboleo kad sam cuo BUM, BUM, BUM... :)

Mene je zezao onaj glavni tockic, dva sam izmenjao dok nisam sve pocupao, i sad mi je krivo sto to ne uradih odmah pre dve god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko od vas sto ste vadili radio da mi kaze da li fabricki cd radio u stilu ima aux ulaz ? Znam da nema napred ali sam video neke klipove da nesto pozadi povezuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci to je ipak malo komplikovaniji posao ? posto sam procitao na netu da pravljenje tih adaptera za aux nije bas jednostavno. Hvala :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...