Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

jel moze neko meni da kaze -

postoji li za stilo, fabricki DVD/GPS ? dakle nesto kao na abarth-u, samo sto ja ne znam da li je to samo dvd, ili samo navigacija, ili da li ta navigacija ima smart OS, pa da sam ubacujem aplikacije muziku i video. i jos kad bi bio touch screen, sa OS-om pa da crknem od srece, i da ga odma pazarim :D

gledao sam na ebay, pravo da vam kazem, jer nisam znao gde drugde da gledam, ali nista od rezultata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisano je vec o tome,naknadna ugradnja te ekrancine je totalno neisplativa.

Navigacija ti nece raditi prvo zbog gps antene koju bi morao da kupis,a drugi problem je sto mape za srbiju ne postoje.

Telefon ti takodje nece raditi jer isto tako moras kupiti gsm antenu.

Ekran nema touchscreen i nema nikakav OS.

Znaci druze zesce bacanje para :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro, jel moze ovo:

nadjem plastiku koja se uklapa, za fabricki stilo, ovu:

004835435.jpg

dakle, mislim samo na ovo okolo, bez plejera. kako se vec zove - head unit, ili 'bem li ga, plastika.

e onda, uzmem i napravim, plasticni dodatak, sa pistoljem za plastiku, da legne neki aftermarket GPS sa operativnim sistemom. napravim tako da ima kopcanje, i da mogu da ga skinem standard, kao da je plocica.

povezem zvuk sa GPS-a, sa fabrickim pojacalom tako da mogu kad ubodem gps, da odma povezem i audio.

onda u sustini dobijam - GPS, muziku, i touch screen koji sam hteo. samo onda neko mora da mi objasni, kako da podesim da struja u pojacalu bude "na dugme", ili da se pali onog trenutka kako ja ubodem gps u tu moju skalameriju, kako bi cela ova moja zamisao uopste funkcionisala ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas sve na netu a i ovde je vec pisano vise puta.Kupi se blenda(maska) za 2din uredjaj i mozes da stavljas sta god hoces,od obicnog plejera sa "tach skrin" ekranom 7 incha,navigacijom i ostalim zezalicama do karputera(komjutera).Podvarak ima to na svom punticu i ekstra izgleda.Ali i kosta lepo.

Moze sve da se "budzi"ako imas alat,majstore i novca za "planinarenje"

Problem moze biti samo da se panel,tj.ekran ne moze odvojiti,pa je magnet za lopove,ali ima i sa odvojivim panelom(dobijes kutijicu) pa nosis ekran kuci :thumbsup:

Ma ima sve kod ovih kineza...Samo su pare problem :whistle:

Ima i "kod" pioneera,alpine,kenwooda,ali je malo skuplje.A i to je kinez...Samo su nijanse u pitanju....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas sve na netu a i ovde je vec pisano vise puta.Kupi se blenda(maska) za 2din uredjaj i mozes da stavljas sta god hoces,od obicnog plejera sa "tach skrin" ekranom 7 incha,navigacijom i ostalim zezalicama do karputera(komjutera).Podvarak ima to na svom punticu i ekstra izgleda.Ali i kosta lepo.

aj mi linkuj, molim te, negde de ima procedura povezivanja aftermarket GPS-a sa konektorima unutra - koji konverter, kako koja zica, koja struja gde, sta sa punjacem, ili ga puni kuci ako ga skida, kako povezes pojacalo .. i sve ostalo .. ? ja sad trazim, al izgleda da sam corav

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVo su ti Kinezi

http://www.chinaewindow.com/2-din-car-dvd-player-c-153_155.html

Mogu da se dostave u Srbiju.Ima ljudi i sa ovog foruma koji to mogu da poruce a ima i da se kupi vec naruceno.Ne znam tacno gde zaboravio sam,davno je bilo.Kada sam jurio muziku kontaktirao sam par prodavaca,ali me odbila cena od nekih priblizno 400-450e za takav kinez,bez garancije.Ipak je to lepa sumica evrica.Ima npr. ovaj pioneer kog sam bas dugo gledao.Oko 350 evra sa ugradnjom.

http://www.rs.pioneer.eu/eur/products/25/109/281/AVH-3200DVD/index.html

Naravno nema navigaciju,to kosta dosta vise,ali opet kao imas neku garanciju od godinu dana,ali ne skida se panel....Sve se to lepo ugradi u blendu(masku) koja je oko 2500 dinara.

A to povezivanje i seckanje kablove,budzenje gps na pojacalo....Ja to ne bih nikad radio.

Ako neko hoce da gleda film tokom voznje,tu je netbook pa nek gleda....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde u BG ima da se kupi blenda ili ti maska da mogu da nabudžim double din u Stila?

Edited by neshaoct
Ne kuckaj velikim slovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kako najbolje zameniti zvucnik na stilu?

Ako moze da bude bitno, radi se o modelu iz 2003, fabricki ima 8 zvucnika, navigaciju, tel, automatksu klimu, zvucnik koji bih hteo da zamenim se nalazi pored nogu suvozaca. Mislim da je najveci u kolima ...

Da li moram da skidam celu plastiku (ceka vrata) ili ima neka caka sa poklopcem?

Cini mi se da zabice nema.

Koji zvucnik je potrebno da kupim (mislim na velicinu)?

Hvala unapred,

Pozdrav.

V

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces da menjas pomenuti zvucnik neophodno je skinuti tapacir.U pitanju je zvucnik velicine 17cm i to separativni sistem, odnosno tviter koji se nalazi kod retrovizora i mid(kick bass) koji je u samom dnu vrata.

Mozes povezivati zvucnih na vise razlicitih nacina,da zadrzis fabricke twitere i nakacis ih na novi set zvucnika vise sistemskih ili jednosistemskih, a opet mozes uzeti i koplet separativni sistem sa witerima sto ce znatno bolje i kvalitetetnije da se cuje od fabrike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da ne otvaram novu temu a tice se ozvucenja za stilo da pitam ovdje :rolleyes:

Mozel mi ko objasnit il sliku postavit kuda je najjednostavnije provuci u stilu naponski kabl za pojacalo od akumulatora do gepeka :question:

gledo sam na internetu onu varijantu na suprotnoj strani od akumulatora da ima neka supljina pa tu kroz onaj pretinaz za rukavice al mi se ne svidja ta varijanta :blink:

bolje bi bilo na vozacevoj strani gdje je i akumulator ako moze tu :thumbsup:

Il cu skinut onu zastitu plastiku ispod blatobrana pa probusit prag i provuc ?

Sta je najbolje :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ovo:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=45092

A, onda obavezno pogledaj i ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43963

...kako bi ubuduće sam mogao da pronađeš postojeću temu i tako najbrže pomogneš sebi jer čitaš odmah odgovor koji je već napisan, a ne čekaš da ti neko odgovori... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle ovako, situacija je krajnje jednostavna. Navescu par cinjenica po stavkama radi lakseg snalazenja i odgovaranja :)

-Uzimam neki cd/mp3 player do 10.000. verovatno kenwood ili tako nesto u tehnomaniji. Ono sto mi je bitno jeste da mogu da ubacim USB flash u njega i ako uspem da nadjem, da moze da cita SD mem. kartice posto u kolima skoro iskljucivo slusam mp3

-Ne treba mi nikakav poseban zvuk (znam da ce biti audiofila na temi) jer se u kolima 100% vremena vrti metal i punk

-Stilo je 2006 godiste i ima zvucnike u vratima prednjim i zadnjim i jos dva malena kod retrovizora na prednjim. Veoleo bih sve to da prikljucim opet na aftermarket jedinicu.

-Koliko je komplikovano sa strane kabliranja da se presaltam na novu jedinicu? Nisam duduk za te stvari (elektrotehnicar koji je ceo zivot do guse u kablovima, doduse mreznim i kompjuterskim :wallbash:) ali ovo konkretno nisam radio pa nemam ideju

hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam par stvari da priupitam :)

1. Da li je moguce i dalje koristiti komande na volanu sa aftermarket jedinicom? Pretpostavljam da nije, ali ajde da pitam

2. Da li ce aftermarket jedinica znati da prikaze podatke o onome sto trenutno ide izmedju obrtomera i brzinomera kao sto je fabricka mogla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice tvog prvog posta (mislim) da neces imati nikakve komplikacije, jer, ako se ne varam (neka me neko ispravi) euro-dzek je i na stilu i na novom radiu, tako da neces imati nikakav problem. ta dva mala kod retrovizora su visokotonci i (mislim) da su prikaceni na one u prednjim vratima. znaci sve ok :) istekas stari, ustekas novi i to je to :thumbsup:

a na pitanje br 2 iz drugog posta nemam odgovor, nego skromno misljenje - nece da moze :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala heroj :)

Jedino sto ja ne bih da se jedinica gasi kad ugasim motor nego da ima konstantnu struju tako da mislim da ce tu biti neko sitno budzenje, ali dobvro...

Sad sam proverio na Kenwood sajtu i pise da ima ISo konektor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze a sto ne xcar link ? Super stvar ja je imam oko 2,3 god ,zvuk perfektan ,mogucnost pustanja preko kartice ,usb ,ili ako imas ko ja BT ,mozes preko laptopa da pustas,preko mobilnog a sve ti ostaje fabricko ,bez one maske sto ti dodatno treba kad ubacujes aftermarket :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe zaboravio sam jos taj detalj da napisem. Xcarlink vec imam oko pola godine ali se isti ne slaze sa mojim uredjajem u kolima (chiki i ja probali 7 komada i svi se isto ponasaju). Skoro sam isao na put i sinulo mi je posle 45 minuta akanja sa muzikom da cu zbog govneta poginuti negde dok pokusavam da ga nateram da radi tako sa sam odluxio da ga prodam kao i fabricku muziku i usrecim time neke ljude. Neko dobije kasetash a neko xcArlink koji ce sa nekim drugim uredjajem raditi ali ja nisam imao zivaca da jurim drugi kasetash.

Ovako sam sa ebay-a narucio jednu lepu masku koja ima gore DIN a dole policu. Cela maska ce dobiti karbon foliju tako da ce to izgpedati sjajno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ovo:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=45092

A, onda obavezno pogledaj i ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43963

...kako bi ubuduće sam mogao da pronađeš postojeću temu i tako najbrže pomogneš sebi jer čitaš odmah odgovor koji je već napisan, a ne čekaš da ti neko odgovori... :thumbup:

Zahvaljuem za linkove koristit cu pretragu samo steta sto nema nikakvih slika teoretski sam i ja vec cito da ima tiu negdje mjesta za provuc al ajd valjda skontam kad pocnem rasklapati :)

Usput jel neko probo utaknuti onaj mini ISO konektor u fabricki CD player u stilu jer radi chinch preko toga?! Ne znam dal cete skontat na sta mislim ako ne postavit cu slike imam ja vec kupljeno samo ne znam dal ce radit :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...