Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Jedino ako misliš na konkretnog proizvođača, odnosno marku...jer:

...da se stavi adekvatno pojacalce za te elipse,recimo 2x60-70w

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je plejer sofisticiraniji,onda ti i dozvoljava da se vise poigras sa zvukom, odnosno frekfencijom. Neke tonove mozes da smanjis, neke da povecas, a neke potpuno da iseces...sto i nije slucaj kod low budget playera kod kojih imas srednje visoke i niske da stelujes...

Bilo kako bilo, pojacalo gledaj da uzmes od poznatijih proizvodjaca u koje ne svrstavamo SAL i njemu slicne, a to sve da bude u tom nekom rasponu snage koliko ti same elipse trpe (pojacalo uvek moze da se smanji :thumbsup: )

Provlacenje komplet instalacije je malko veci posao stoga ne verujem da se radi ispod 10-20e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala druze. Inace, moj player nema izlaze (one za cinceve) za pojacalo pa mi to stvara dodatni problem. Kakvo pojacalo da jurim imajuci i to u vidu ? Jel se to resava pojacalom sa High level inputom ili to nema veze s tim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije naj srecnija varijanta ali ce ih svakako mnogo bolje gurati nego player...

...imas onu staru dobru, kolko para toliko muzike...ja znam koliko to pojacalo vredi i kosta B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi jendo malo pitanjce

imam stilovu fabricku muziku cd plejer i otisao mi prednji zvucnik u vratima kod vozaca prosistao :wallbash: :wallbash:

koja je sad adekvatna zamjena a mjenjao bih onda i u suvozacevim vratima

hvala :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno ti je da je u pitanju separativni sistem,odnosno twiter i mid(kick bass).S obzirom da nije neko ozbiljno ozvucenje taj sistem nema skretnicu,tako da mozes uzeti i bilo koju drugi visesistemski zvucnik a sam twiter vezati paralelno,a opet mozes uzeti i separativni sistem i zameniti i twiter i zvucnik(sto je moja preporuka)

Zvucnik je precnika 17cm.

Ako ima jos pitanja....pitaj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumu.. Hteo bih da pitam?

Kupio sam Fiat Stilo 2002 1.9 jtd, dosao mi je sa fabrickim kasetasem, i Blaupunkt-ovim 5 CD sarzerom konektovanim na njega.. Pitanje je, da li je ikako moguce da se na tu zavrzlamu nakaci neko manje pojacalo (4x45-50w, 2x70x) i staviti 2 elipsice pozadi solidnog kvaliteta? Fabricko ozvucenje, skontao sam iz foruma ne bih da diram.. Kolko bi izaslo? I jel' je moguce?

Hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je moguce,ili se sa kasa traze izlazi sto je teza varijanta,ili se uzme psravica u elementi koja za zadnja dva kanala skine signal...a taj singnal posle mozes da dovedes na pojacalo i wuala...eto muzike ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se menjaju zvucnici u vratima?Da li moze nekako da se skine ona mreszica ili mora cela plastika vrata.Treba mi signal za elipse na zadnjoj polici,a hocu da iskljucim zadnje zvucnike iz vrata.Znaci,samo bi da produzim kabl do police iz zadnjih vrata,uz neko malo skrivanje kablova.

Majstor mi na blic rece da bi on skinuo plastiku oko "b"stuba i tu trazio zice. :question: Mislim :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,

Interesuje me jedna stvar vezana za tu zamenu ozvučenja, prelistao sam forum, ali nisam video da je iko igde išta rekao o tome :

- šta se dešava sa onim streamom na display-u kod kilometraže (aka board comp. display) kada se stavi custom muzika ?

NPR ( Ako slušate radio B92, on objavljuje neke podatke tipa, frekvenciju, koja je emisija, koji predajnik, kada traži piše seeking, kada se sluša sa traka adaptera - onda ide Tape Play A)...

Da li on jednostavno prestane da išta prikazuje o muzici i tu uvek ostane prazno ?

Ima li neki način da se podaci iz novopostavljenog custom radia/cd-a/RDS ili već šta ide na tom ekranu ipak vide i sa custom uređaja ?

Šta kažete vi koji ste izmenili fabričku muziku ? Kako se to kod vas manifestuje?

Hvala unapred i pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to ne radi. Ali, nisam 100% siguran, jer mi je TUNER bio aktivan možda 3 minuta od kada sam stavio aftermarket plejer, pa nisam ni zagledao. Uostalom, ako ćeš slušati radio, nemoj ni ugrađivati plejer... :thumbup:

99% sam siguran da to više ne radi na board kompu posle zamene radija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i mislio, nego rekoh da pitam.

Enivej, ne radi se samo o radiju, već je zgodno kad otputuješ malo van Srbije, ako na radiju imaš RDS Info ( na fabričkom radiju je ima ) prema predajniku na kome si, plasira ti eventualne informacije o putevima, stanju na prelazima i slično...

A i korisno je da znaš šta slušaš sa CD-a a da ne pomeraš oči niže na radio ;) .

Svakako - nisam siguran da će me to sprečiti kada jednom budem odlučio da to uradim. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni stilo ima solidno ozvucenje i mogucnosti.Ne znam da li ste znali u opcijama za podesavanje zvuka bas i visoki imate i opciju ekvilajzer gde po frekvencijama podesavate zvuk.Sta god da stavite zvuk nece biti glasniji,jer snagu odredjuje napajanje.Realno snaga je 4x12w sinus ili muzicke 4x20w.Ono da ima 4x40,50 10000000...w su prevare (marketing radi svoje,a i lepse zvuce velike cifre)

Srednji i visoki nisu toliko problem,ali da bi ste dobili jak i cist bas potrebna vam je poveca kutija od iverice ili jos bolje medijapan i pojaclo sa aktivnom skretnicom samo za bas.Pojacala (bolja) su uglavnom slicne snage oko 50w po izlazu i kad se spoji u most 2x50 je priblizno oko 100w muzicke snage za bas samo.Naravno postoje i jaci sistemi ,ali za to je potreban i jedan agregat koji bi sve to napajao strujom. :respect:

Ko ima para i ne plasi se da mu to sve moze dobiti nogice... :ph34r:

Savet : Radio/CD/kas/DVD po izboru,zadnja polica zvucnici za srednje i visoke,a u gepeku bas kutija i pojacalo 4x50w (pravih 200w ,a laznih 300,700...w). Srednjetonci i visokotonci na 2x50w ,a bas na 100w(2x50w)

Verujte da se od ovakvog ozvucenja moze ogluveti :devil: ,ako vas pre toga ne zaustavi cika policajac :police::popo:

Edited by crnisale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Stila sa radio kasetofonom pa bih mu namestila chanzer ili radio cd.

Oko chanzera me zanima gde to ima da se kupi, koja je cena i koliko kosta i gde ugraditi?

Sto se tice druge varijante, u starom autu imam radio cd/mp3 znaci treba mi samo ona plastika, gde to da se kupi?

Koja varijanta je bolja?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sharzer je najisplativije kupiti polovan preko oglasa ili na otpadima. Cena je 50-60 EUR. Treba da ide zajedno sa maskom. Ja sam sa njim zadovoljan.

Prilikom ugradnje trebaće da se upari sa postojećim kasetofonom tj. trebaće cod. Cod se lako generiše putem programčića (ima ga na forumu) na osnovu serijskog broja.

Za običan CD 1din/2din treba blenda tj.kutija sa nosačem.

Ova 1din za mali radio izgleda dosta ružnjikavo, malo je lepša varijanta sa ladicom.

Može se pogledati u bilo kojoj prodavnici sa Fiat rez. delovima. Pr. AP Aport.

Share this post


Link to post
Share on other sites

. Uostalom, ako ćeš slušati radio, nemoj ni ugrađivati plejer... :thumbup:

99% sam siguran da to više ne radi na board kompu posle zamene radija...

Ja sam ugradio plejer da bi imao radio. :thumbsup: Pozeleo sam da slusam radio.U proslom autu nisam imao dobru antenu.Stilov fabricki cd je imao pokvaren radio.

Te funkcije na Board kompu ne funkcionisu,a sto neko rece za rds i informacije o stanjima na putevima,to svaki bolji aftermarket plejer ima.

I mnogo je lepsa Blenda(maska) sa 2 otvora.Ona sa 1 je za izbegavanje.

Iskljucio sam zadnje fabricke zvucnike u vratima i umesto njih na zadnju policu stavio elipse.Dobio sam ono sto sam hteo.Bolji zvuk od fabrickog i dovoljno basa za ove moje godine. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za sada odustao od pojacala, ali kada sakupim kesa doce i ono na red. Sad sam samo prednje fabricke i pozadi kenwood elipse okacio na kenwood mp3 HU i naravno mnogo je bolje od fabrickog ozvucenja, a verujem da ce tek da bude pravo kad okacim elipse na pojacalo.

Elem, Kenwood mp3 HU je u blendi, a ta blenda mi pravi problem jer majstor koji je montirao nije upasovao istu (odstupanje od par cm), ali taman tolko da pri voznji zuji. Kad prislonim ruku (tj pritisnem) na ivicu blende zveketanje prestaje, znaci do nje definitivno.

STrw0.jpg

Kako da otklonim ovaj problem sa "zujanjem" blende ?

Edited by m4rk0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa izvadis blendu i oblepis je tamo gde se naslanja sa tekstil izolir trakom i onda ne bi trebalo da cvrci.

A sad da nesto kazem o Kenwoodu -kad posle njega probas Pioneer odjednom shvatis da dotad nisi imao visoke tonove.

Kenwood je dobar ali sa drasticnim nedostatkom visokih tonova koji su i na maksimalno podesenom ekvilajzeru priguseni. A kod Pioneera su visoki prosto prskutavi i veoma pristojno zvuce.

Probaj ako budes imao priliku pa ces videti razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...