Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Brundaju mi zvučnici kao da su produvali, a opet desi se da je zvuk uredu jedno vreme pa opet počnu,  najzad sam rešio da se pozabavim tim "problemom" 

Koji zvučnici odgovaraju za zamenu? tj da se samo zašrafi  i ukači džek 

da prvo pazarim pa da menjam :) 

 

 

Edited by mwolf

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, milanzp said:

...pa ako neko ima neku preporuku, a da je bez budzenja, bio bih zahvalan.

Baci pogled na temu gde je sada prebačeno ovih poslednjih par postova. :thumbup: Pričalo se o tome koje su opcije dobre za zamenu zvučnika...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brundaju mi zvučnici kao da su produvali, a opet desi se da je zvuk uredu jedno vreme pa opet počnu,  najzad sam rešio da se pozabavim tim "problemom" 
Koji zvučnici odgovaraju za zamenu? tj da se samo zašrafi  i ukači džek 
da prvo pazarim pa da menjam  
 
 
Pa fabricki, samo zasrafis :D Svaki drugi moraju da se budze.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno fabrički  :D

jedino mi je problem da ako kupim polovne fabričke  (realno fabrički su zadovoljavajući sa zvukom što se mene tiče) oni brzo produvaju jer su već sami po sebi stari  i sama membrana je već pred "cepanjem"

Najviše bih voleo te fabričke pa da odradim lagano ... na parkingu pored komšija koji non stop nešto zapitkuju :P (kao dok menjam najobičniju sijalicu i psujem inžinjera/dizajnera koji je tako smislio).

 

Svaki savet je dobrodošao 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako se menjaju, nemas problema tu uopste. Zvucnike mozes da odradis, kupe se membrane i zalepis, to je nesto par stotina din ili kupis druge sa otpada. Ja sam kupio od Pedje iz Indjije, 1000din oba prednja, poslao mi je buovalno nove, kako su bili u onaovom stanju nije mi jasno, bukvalno ni prasina nije bila na njima :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
naravno fabrički 
jedino mi je problem da ako kupim polovne fabričke  (realno fabrički su zadovoljavajući sa zvukom što se mene tiče) oni brzo produvaju jer su već sami po sebi stari  i sama membrana je već pred "cepanjem"
Najviše bih voleo te fabričke pa da odradim lagano ... na parkingu pored komšija koji non stop nešto zapitkuju  (kao dok menjam najobičniju sijalicu i psujem inžinjera/dizajnera koji je tako smislio).
 
Svaki savet je dobrodošao 
 
 
Haha totalna istina za komsije jer moj buraz isto ima taj "problem" cim krene da prcka po kolima odma pitaju jel crko auto il slicno...
Ja sam uzeo prednje Hertz zvucnike dvosistemske, naravno ide adapter za Stilo koji se kupuje odvojeno. Sirova guma na ivicu adaptera pa onda srafljenje zvucnika i to je to. Zadnji fabricki. Uglavnom, ok zvuk skroz za amatersku upotrebu. Visokotonci isto fabricki mada bi tu po meni trebalo bolje visoke uzeti i neku malu skretnicu. Skidanje tapacira je lagan posao, samo polako zbog zabica i da ne bude napolju bas hladno zbog plastike.
Taman kad skinete tapacir pregledajte i one nosace za sajle za otvaranje vrata jer mi se desavalo da ispadnu te sajlice pa rucke od vrata imaju prazan hod i nece da otvore vrata. A mala deca stalno njakaju te ruckice pa se desi da ispadnu.:))

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Ja sam kupio od Pedje iz Indjije, 1000din oba prednja, poslao mi je buovalno nove, kako su bili u onaovom stanju nije mi jasno, bukvalno ni prasina nije bila na njima :D

+1, doduse zadnji, uzeti kod Darka u Mojsinju. Nikakvih primedbi par godina, sve dok je auto bio kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce skinuti fabricki player a da se ne koriste zice za izvlacenje?
Imam te fabricke zice za skidanje playera ali kad ih ubacim u rupe player nece da se izvuce. Verovatno se polomilo nesto unutra mada ne znam na koji nacin ?! Nista na silu nije stavljano
Jednostavno, ni makac se ne pomeri player kad ubacim te zice

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabice playera uskoce u metalno kuciste koje je usrafljeno u tablu. Tesko da su bas sve 4 u problemu, moguce da zice nisu dovoljne debljine ili da nisu dovoljno gurnute unutra? Trebala bi bar neka da popusti. Sve ostalo je komplikacija.

Na drugoj slici, levo je kavez od CD:

 

20160930_171332.jpg.125712f48c713184afdd50dad2b3d691.thumb.jpg.bc1fd5b5be019071fbd8446bb4e80d4f.jpg 010520141670.jpg.c409b7b1404b56f653a26fb76010e8a1.thumb.jpg.7af80bc958efc706454b0b09861058bc.jpg

 

Nije iskljuceno da se neka zabica mozda zaglavila, ali se na Stilu to bas retko desava. Mnogo cesce na Nuova Bravo, gde su nelogicnije resene.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zice su fabricke, za skidanje radia. Nije nikakav budz ili slicno. One dve viljuske zice.
Ne znam koliko upadnu unutra ali isto upadnu. Ni jedna ni druga strana nece da iskoci iz lezista. Ne znam kako da skinem radio a da ne polomim nesto.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, skini "frizider" i zapni sa strane velikim ravnim srafcigerom. Dok guras klimaj radio da ispada jedna po jedna zabica

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da zamenim zadnji zvucnik, sve je bilo super stavio tapacir, i radio radi, al ne salje zvukk, navigaciju imam fabricku 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne šalje zvuk na taj zvučnik ili sad nigde ne šalje? Ako je nigde, onda si napravio kontakt zvučnika i karoserije. Možeš tako da spališ izlaze

Gesendet von OnePlus 8T mit TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Skocko

Tema je spojena je sa postojecom, o zameni zvucnika.

 

Na ConnectNav+ navigaciji imas i skriveni servisni meni.

Ulazi se tako sto pritisnes Setup, Connect, pa 3 puta Connect+Enter i pojavice se novo (skriveno) dugme 'Service'.

Tu imas gomilu provera za sve komponente (telefonski modem, GPS, verzije hardvera i softvera svih,...), pa naravno i test za zvucnike. Ako dobijes u testu pistanje jednog po jednog zvucnika, sa njima je sve OK. U suprotnom je neki problem sa povezivanjem, moguci problem sa izlazima na uredjaju, itd...

Da nemas slucajno fabricko ili neko drugo pojacalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze, skini "frizider" i zapni sa strane velikim ravnim srafcigerom. Dok guras klimaj radio da ispada jedna po jedna zabica

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


Skinem frizider i izvucem desnu stranu radia ali kako da otkacim zabice sa strane volana? Tu nemam gde da zavucem srafciger.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras, cimaj levo desno radio i one ce da ispadnu

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam i na cimanje i na silu i ta strana kod volana nece ni makac da ispadne. Desna strana krene i onda cimam levo desno i ka spolja i nece. Eno stoji mi auto u dvoristu, raskupusano sve( taj frizider plastika je ocajnog kvaliteta), nisam uspeo. Probacu opet. Na koji nacin se skida plastika oko instrument table? :))

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, kvazarija said:

Skinem frizider i izvucem desnu stranu radia

Pa valjda sada vidis sta je razlog zaglavljivanja bar sa te desne strane? I da li su ti zice dobre duzine i debljine i da li uopste mrdaju ka unutra one pipke na radiju. Ili su oni pokrivljeni, zaglavljeni, sta vec... Lepo ti rekoh iznad da ce u suprotnom verovatno biti sex:

On 4/13/2021 at 4:10 PM, Ivan said:

Tesko da su bas sve 4 u problemu, moguce da zice nisu dovoljne debljine ili da nisu dovoljno gurnute unutra? Trebala bi bar neka da popusti. Sve ostalo je komplikacija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je bio sex ali sam uspeo. Cetiri papucice koje se pomeraju kada se ubace metalne viljuske za izbacivanje radia su bile ok i nisu bile zaglavljene ALI su meni poslali pogresne zice za izbacivanje radia i rekli da su to fabricke zice. Medjutim nisu nego su deblje i krace od originalnih. Ja sam raskupusao sve okolo da dodjem do leve strane radia i uspeo nekako da tankim srafcigerom pomerim te dve papucice sa strane i izbacim radio.
Zice koje idu u te cetiri rupe su tanke i promera 2mm a oni su poslali zice recimo 4mm i tu je bio problem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto si kupovao zice uopste. Nadjes odgovarajuce ovako, gde stignes. Upada tu svasta, i igla za pletenje i obicna polucelucna zica, zica od tocka od bicikle, razni tanki srafcigeri, mislim i elektroda za varenje...svasta :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo ja rekoh jos na pocetku, nemoguce da su sve 4 zabice zaglavljene :) .

On 4/13/2021 at 4:10 PM, Ivan said:

Tesko da su bas sve 4 u problemu, moguce da zice nisu dovoljne debljine ili da nisu dovoljno gurnute unutra?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idu tanke zice, promera 1 ili max 2mm
Elektrode nista, zice od bicikla mozda bi moglo. Uglavnom, poslate su mi pogresne zice. Tek kada sam otvorio sam video koji je promer.
Oblozio sundjer trakom celu plastiku ventilacije iznad radia, to je neko pominjao da znaci i nema sada onog dosadnog krckanja.
Generalno Stilo je odlican auto i ja sam zadovoljan ali su usrali sa plastikom i unutrasnjim delovima. Jednom kad se rastavi mora dobro da se usrafi i zategne da ne krcka kasnije.
Hvala svima na pomoci ljudi

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao bih fabričke zvučnike za Kenwood ili jvc iste veličine, ali bih uzeo sva 4 za vrata, visokotonci onci su mi okej. Na ova 4 sam menjao i vesanje bez nekog naročitog boljitka u zvuku. Interesuje me da li da uzimam sva četiri 1 sistemska ili 2 sistemska? 

Edited by miki_the_max

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi kako se ono proveravaju zvučnici na stilu, na običnom cd radiju? Znam da se stisnu valjda dugme 1 i 3 i drže ili nešto tako? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...