Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Zdravo svima, 

 

Da li je neko imao iskustva sa zamenom zvučnika na prednjim vratima dole kod nogu? Od pre par dana su mi oba zvučnika prolupala (prozvečala) i trebalo bi da ih zamenim, ali ne znam kako. Svaki savet je dobrodošao. 

 

Pozdrav, 
Saša

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, cime I kako ispitati koji cinc je plus a koji minus!? Povezano je sve Ali sam u zabludi da je pogresno!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi,

nisam uspeo da nadjem info koji zvucnici,dimenzije,idu napred i pozadi i ako moze tacna sema kako se menjaju i koje bi najlaske ugradio jer su fabricki produvali.

Hvala.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlakse ti je da ugradis fabricke ponovo :D
Nisu losi uopste (po meni) plus idu u kompletu tj.izjedna su sa nosacima tako da neces morati nista da prepravljas, samo usrafis. Polovni su oko 1000din par, ja sam uzeo maltene nove.
Ako resis da menjas za aftermarket, prednji su bese 16.5cm, zadnji ne znam tacno koje su dimenzije, napisace neko a i pisano je po forumu. Moraces da im napravis nosace, neki su i sekli od starih..par novih 16.5cm ide od 20e pa na gore

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Wladimeer81 said:

jos da mi neko objasni kako da ih zamenim...

Evo, ja sam ti objasnio tako što sam spojio tvoju temu sa ovom, od ranije već postojećom, oko zamena zvučnika u Stilu. :) 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Plus, baci pogled i ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/71422-fiat-stilo-skidanje-tapacirunga-vrata-i-lima-ispod-zamena-mehanizma-brave/

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 07/09/2019 at 10:13 AM, Djuk85 said:

Moguće je da kolega sa foruma ima originalne zvučnike@bane000
 

Hvala druze. Imam orginalne zvucnike. 10e par.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji tapacir naravno mora dole.

A ako je kupe u pitanju i pozadi se stavljaju opet fabricki zvucnici i ne rade nikakve prepravke - moze lagano da se zameni otkacinjanjem i nateznjem gornjeg dela tapacira (bez skidanja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, zanima me snaga prednjih i zadnjih zvucnika na stilu JTD, samo sto znam da im je precnik 16cm. Da li moze neki savet za aftermarket zvucnike za stila, neki kvalitetni a jeftini (ne bas jeftini ali da je cena pristupacna).

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio Hertz-ove zvucnike, odlicni a nisu skupi, ima na KP.
Prednji su za nijansu jaci a mozda i zbog visokih . Uglavnom, tu negde oko 15-20w
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PeleStilo

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Mozes da prelistas i napisano na prethodnih 15 strana ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me  ako se menja zvučnik... da li treba da se skine tapacirnug po uputstvu koje je odlično ili može da se skine samo mrežica?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na brzom odgovoru :(

ništa onda skidanje ... pa zamena zvučnika koji brundaju ... 

sva sreća je koliko vidim na džek pa ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mwolf

 

Može mrežica da se skine, ali ne može tako da se zameni zvučnik. Na mom starom Stilu (sa 5 vrata) smo jednom skidali tu mrežicu na okupljanju jer se loše čuo taj zvučnik, pa se lepo videlo da je pukla membrana. Ali se ništa dalje ne može od toga, mora da se skida tapacir za zamenu zvučnika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se onda na pogresnoj informaciji i hvala na ispravci.

Zbog onog "nosaca" zvucnika i srafova koji su mi siroko, ostalo mi je u glavi da mora da se skine tapacir, pa sam pretpostavio da se mrezica ne skida.

 

Ceka i mene zamena zvucnika, gotovi su, pa ako neko ima neku preporuku, a da je bez budzenja, bio bih zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, milanzp said:

Izvinjavam se onda na pogresnoj informaciji i hvala na ispravci.

Pa, nije pogrešna - mora da se skida tapacir. :thumbup: 

To što može i mrežica (ustvari može kod petovratog, možda na 3 vrata ima razlike) da se skine ne menja stvar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...