Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Ajde neko ko se razume da mi kaze misljenje o ova 3 zvucnika

1. JBL CS-6

2. Kenwood KFC-PSR177C

3. Pioneer TS-A1617

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da ti kazem sve najbolje o Blaupunkt zvucnicima imam dva sjajna trosistemca skupljaju mi prasinu nisam imao vremena da skidam fabricke i da njih ubacujem, koristio sam ih 5 godina u proslom autu, fenomenalno se cuju veruj mi 16.5 cm su ...

Edited by gorank82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako se priprema prodaja :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha ma necu da ih prodajem cuvam ih Ivane bili su mnogo skupi svojevremeno, cuvam ih za sebe, mozda ih i stavim napred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vesto si ovo izveo,ali ne zanima me Blaupunkt...favoriti su mi Hertz i Magnat,ali ne bih davao bas tolike pare na zvucnike,vec bih uzeo neke od ona 3 modela jer su mi izasla jako povoljno,i svi su novi...al ako dajes dzabe,dolazim da uzmem... :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha ni kod babe nema dzabe vise...Ne nudim ih samo se hvalim kvalitetom spomenute marke...Oba 3 modela koje si spomenuo nisam koristio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov sam na ovom forumu, kupio sam Stilo pre par dana i primetio da se levi prednji zvucnik ne cuje, niti onaj visokotonac gore niti onaj donji, u cemu je problem? Fizicki su tu (vide se), kako da skinem masku, a da je ne polomim? da vidim da li su prikaceni

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da li ce ih videti servisni meni. Proveri ISO konektor pozadi na radiju. Ako se nakon toga ne cuju ni donji ni tweeter, tipujem prvo na konektor na vratima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari,
imam pitanje koje glasi: na mom stilicu se ne cuje zadnji levi zvucnik (5 vrata), i kad se radi test preko cd radia, svi rade osim njega. A paradoks je to sto kada sam stavio taj isti na zadnja desna vrata on radi. Jos i na istim vratima, prekidac za prozore ne svetli, a kad se stisne on pocne da svetli ali prozor ne reaguje, dok reaguje sa moje, tj vozaceve strane. Prekidac ispitan takodje, radi. Nadam se da cete mi pomoci.
Pozdrav

Edited by Ivan
Sredjen font

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo raja, riknuse mi oba zvucnika u prednjim vratima, bukvalno u razmaku od dva dana pocela oba da probijaju. Probah drugi radio, sve isto, dakle nije radio. E sad, sto se zamene zvucnika tice, koliki je problem zameniti ih? :D 

Koliko sam gledao, jedini nacin je da se skine cela ona plastika sa vrata, a bojim se da ne sjebem elektroniku onu sa podizacima ili nesto.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi jos znali koji auto je u pitanju, verovatno bi mogli da pomognemo sa linkom na neki od detaljnih tutoriala koji vec postoje na forumu za najcesce modele ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

99% slucajeva se skida oplata (palstika) od vrata, elektoroniku ne mozes zbrljat, imas đekove koje skidas i vracas ih kako si ih skinuo(nedajes kontakt na bravi dok ne pospajas đekove nazad kako su bili), izmjeris koje velicine imas zvucnik i po tome kupujes, osim ako ne zelis nesto jace ili vece onda ti trebaju adapteri...sve ovisi sta zelis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/25/2016 at 0:17 PM, Ivan said:

Kada bi jos znali koji auto je u pitanju, verovatno bi mogli da pomognemo sa linkom na neki od detaljnih tutoriala koji vec postoje na forumu za najcesce modele ;) .

 

Hahaha ladno ne rekoh :D stilo, naravno. Na ovom forumu je u 90% slucajeva Stilo u pitanju. :D

 

23 hours ago, G.P. said:

99% slucajeva se skida oplata (palstika) od vrata, elektoroniku ne mozes zbrljat, imas đekove koje skidas i vracas ih kako si ih skinuo(nedajes kontakt na bravi dok ne pospajas đekove nazad kako su bili), izmjeris koje velicine imas zvucnik i po tome kupujes, osim ako ne zelis nesto jace ili vece onda ti trebaju adapteri...sve ovisi sta zelis. 

 

Nekad je to kod Megana islo mnogo lakse, onu mrezicu sto ide preko zvucnika u polukrug na levo i to je to. :) jbm li ga, deluje mi kao veliko cimanje u slucaju da zeznem nesto, slabo vremena imam od posla, a da mi zvrlji tako razmontiran par dana, ne ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, psychofedex said:

Hahaha ladno ne rekoh :D stilo, naravno.

 

E pa sad je vec lakse i tu mogu da ti pomognem :) .

Moraces da skines ceo tapacir prednjih vrata, da ne objasnjavam, imamo vec postojecu temu, do detalja sve ono sto ti je potrebno:

 

Fabricki zvucnici su specificni sto se tice kacenja. Pa ako ti je dovoljna fabricka muzika, mozes da kupis dobar polovan zvucnik za smesne pare (tipa 200-300 kinti). Ako hoces nesto zahtevnije (tj. aftermarket zvucnik), moraces da pravis adaptere, pisano je vec dosta na tu temu.

A da najbrze pomognes sebi i pronadjes odgovore ne cekajuci da neko odgovori, postoji i Search foruma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probili su mi prednji zvucnici jos se okej cuju ali ako se pojaca na 10 i jace nije prijatno dosta susti... Zanima me da li da uzmem polovne fabricke ili da uzmem neke nove da mi neko predlozi da budu od prilike u rangu fabrickih mozda malo bolji ne trebaju mi neke babaroge da se tako izrazim.. Koje su dimenzije zvucnika da bih mogao neke nove da trazim nemam pojma kakve dimenzije da gledam? :D I zanima me kako se menjaju ono mali zvucnici kod retrovizora?  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji su od 165mm, po fabrici 4 Ohm i 40W. Ako ti je dovoljno fabricko ozvucenje, mozes da nadjes dobar fabricki polovan zvucnik za 400-500 kinti po komadu. Samo je najpametnije da odes sam i proberes, jer prodavcima (namerno ili slucajno) svasta zna da promakne.

Ako hoces nesto od aftermarket zvucnika, verovatno ces dodatno morati da napravis i adaptere (nista problematicno, ali cisto i to da imas u vidu).

Za tweeter moras pazljivo da odvojis onaj plasticni trougao koji je na zabice. Sam tweeter se skida zakretanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna netko kako se kod Stila skida visokotonski zvucnik u vratima gore. Probao sam zakrenit samu mrezicu al ne ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadi se ceo onaj trougao i on ide sa njim. Verovatno prvo moras da odvojis i tapacir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomocu Search foruma, najbrze ces naci odgovor, ne zaviseci od bilo koga da li ce da odgovori.

Kada se skine plasticni trougao, tweeter se jednostavno odvaja sa njega zakretanjem.

 

slika5.jpg.dd5b815908c01f8d9e9781c47ea88309.thumb.jpg.0b4a3db91ad03c79781bfee78d43129a.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari koja je velicina zvucnika za stila 2002 (5vrata) u prednjim vratima? Oba su mi probila pa sam skupio neki kes pa ako imate savet koje da ubacim ali da to sto kazu gruva? Pored ta dva koja hocu da zamenim stavio bih i neku elipsu pozadi? Svaki savet dobrodosao jer se ne razumem toliko u ozvucenje. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/3/2017 at 1:07 PM, Ivan said:

Prednji su od 165mm, po fabrici 4 Ohm i 40W.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...