Jump to content
FAS Goran
Guest 9649

Fiat Stilo - zamena fabričke muzike, zvučnika

Recommended Posts

Pozdrav

Pokusao sam da skinem radio sa 4 zice ali bezuspesno.

Koristio sam jake zice od elektroda, gurno ih do kraja ali ne znam sta i kako dalje!?

Da li treba nesto da skljocne, ima li zabice, na koju stranu vuci?

Svasta sam pokusao ali bezuspesno

Moze pomoc?

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada dodju do kraja,tacno ces da osetis da treba jos malo,znaci gurni do kraja pa probaj sa nekim srafcugerom polako da ga odvojis. Ko zna kad je skidan. Samo polako da ga ne ostetis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakav srafciger, tj. bez sile, jer su svi obodi "prazna" plastika i lako mogu da puknu ili se ostete ako se zapne a postoji problem. Evo ti ispod dimenzije zice, mora da bude tacno 2mm debela i minimum 8cm dugacka, kako bi oslobodila kopce uredjaja. I kada se izvlaci, najlakse je povuci radio samim zicama, sve treba glatko da ide:

 

Ma, da, samo gurnes do kraja. Ako si bas picajzla ;), evo ti i dimenzije:

 

image.jpg

 

Ja u alatu imam 4 zice od 10-12 cm bas za skidanje radija...

 

Sto se mehanizma kopcanja tice, nema sta da zaglavi, potiskuju se 4 metalna pipka, koji ulaze u rupe na metalnom kavezu. Skinuo sam ko zna koliko desetina sto kasetasa, sto CD, sto navigacija - jedino sam vidjao da se metalno kuciste malo izdeformise (ako drndaju ili menjaju to po placevima) pa izvlacenje teze ide. Imam taj "alat" ako se tako moze nazvati, nisi uneo lokaciju ali ako si po NBG, mozemo da probamo zajedno... Moze se skinuti i obloga gornje kasete, koliko se secam ima malo mesta da se povuce uredjaj sa zadnje strane.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda najbezbolnija varijanta su zice od tocka od bicikle,ja sam od njih napravio alat za skidanje kasa...probaj. Ne moze da skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo cisto da se nadje i par mojih slicica sa ugradnje navigacije, mozda nekome bude od koristi - prikazan je nosac CD/kasetofona, vide se kopce na njemu i uredjaju:

 

010520141669.jpg  070620141847.jpg  070620141842.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na YouTube ima neki nepregledan video kako se skida CD Player ali koliko sam mogao videti i shvatiti, dok je kluč u bravi za start motora (bez kontakta) ubodu se 4 žice ili tako nešto u one male otvore na CD Playeru koji su u prečniku oko 2-3mm. Zatim se izvadi ključ i redom prisloni na svaku od 4 žiče (valjda zbog koda/CODE, ne razumem to...), tada te žice uđu u otvor još nekih 1-2cm (bez ključa idu samo do određene granice) i tek onda se polako izvlači CD Player. Da li se tako skida CD Player? 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kljuc nije potreban ... ja sam skidao kasetofon sa 4 igle za strikanje bez vecih problema, samo treba dobro da se nabije igla ... moze i zica, to sam video kod Jankovica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na YouTube ima neki nepregledan video kako se skida CD Player ali koliko sam mogao videti i shvatiti, dok je kluč u bravi za start motora (bez kontakta) ubodu se 4 žice ili tako nešto u one male otvore na CD Playeru koji su u prečniku oko 2-3mm. Zatim se izvadi ključ i redom prisloni na svaku od 4 žiče (valjda zbog koda/CODE, ne razumem to...), tada te žice uđu u otvor još nekih 1-2cm (bez ključa idu samo do određene granice) i tek onda se polako izvlači CD Player. Da li se tako skida CD Player?

Ti imaš fabričku muziku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, imam fabrički CD player, nekako mi ta centralna konzola bude prazna (jer je velika) kada se ugradi klasičan CD player. Nego ovo, oko skidanja CD playera mi nije baš najjasnije. Da li te igle moraju biti vezane, dve u obilku slova "U" ili mogu biti 4 pojedinačne. Ja sam probao sa samo jednom bakarnom žicom ali ni na jednom od četiri otvora nisam otvorio/otključao, jel može jedna po jedna i jel se čuje neki "klik" ili nešto, ne znam dokle smem da pritisnem i kada je otklučano. Ne bih da idem kod majstora ako je neka sitnica ili glupost, jer CD player mi se na 1-2 sekunde uključi i odmah isključi, predpostavljam da je još ispravan i da je neki spoljni kontakt žica u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam danas da skinem CD player sa tim žicama međutim jedna strana se otključa i ide napolje dok desna neće (kao da nije otključana ili šta već). Jel postoji mogućnost da se CD player skine komplet sa tim kućištem ili slično?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam te žice napravio od dve elektrode za varenje. Očistio sam onu izolaciju/oblogu, malo još izšmirglo da budu potuno čiste, savio jednako na sredini i probao sa njima. One su skroz odgovarajuće zato što su čvrste i zato što im je prečnik 2,5mm a otvori na CD playeru mislim da su veći od 3mm. Međutim, desna strana neće nikako da se otključa, gurao sam iz sve snage a i plastična maska je sa te strane odvaljena (verovatno je negde unutra pukla i odvolija se od ostatka kućišta CD playra), kao da je i predhodnom vlasniku to pravilo problem i mislim da je slomljena negde iznutra. Ako ta strana ne može da se otključa, da li postoji neki drugi način vađenja CD playera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja razmisljam da ubacim pioneer DEH-X5700BT. Ima nadogradnju na komande na volanu i takodjer izlaz za sekundarni displej preko ISO konektora. Ne kontam kako al ajde ako pise valjda moze.

Nesvidja mi se fabricko ozvucenje, prosto mi je kao lupanje po serpama i praznoj plasticnoj kanti a nissam hteo ostati bez komandi na volanu i displeju, bilo bi mi glupo. Ne volim da slusam glasno muziku jer necujem onda sta se desava oko mene ali zato volim da cujem svaku zicu (jbg propali muzicar) Sta mi mislite jel ce to raditi na stilu te komande i displej na kontrolnoj tabli??? I da, jos jedna stvar tamo pise izlaz 4x50W a svaki stilo ima 6x40W (bar tako pise u uputstvu) dva viskoka, dva srednja i dva full e sad kad kupim taj radio sta ce biti sa visokotoncima gde njih da ubodem??? Evo taj radio.

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/121/61/DEH-X5700BT/page.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega :)

bila mi je dovoljna samo slika da resim sve dileme :)

i da da li postoji neka tema o plejerima sa flip up ekranima da i to snimim kako bi cucalo da se ne kajem posle? :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...