Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
boki

Bravo 1.6 16v - set kvačila

Recommended Posts

...Valeo...

Taj set sam stavio i na svojoj Bravi 1.6 16v...

Tada je set kostao nesto oko 9.500-10.000...plus 2L ulja za menjac...plus ruke majstoru...

Bilo je i drugih setova, vec pocev od oko 6.500 dinara...

Ali, na preporuku u servisu, ugradjen je Valeo... :cool

edit : Promeni i ulje u menjacu, NIKAKO nemoj vracati staro... ;)

Tutela Synth, 1L je oko 10-12 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kod nas je sve moguce,kvalitet delova,a i poreklo su uvek diskutabilni.Valeo set je bio kupljen u prodavnici ricambi i izdrzao je malo vise od 20000km,placen je nesto preko 9000din.Trenutno je na kolima Luk i sasvim sam zadovoljan.Btw pre neki dan sam i na mom citroenu menjao set kvacila,fabricki je takodje bio Luk i izdrzao je skoro 200000km

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma kod nas je sve moguce,kvalitet delova,a i poreklo su uvek diskutabilni.Valeo set je bio kupljen u prodavnici ricambi i izdrzao je malo vise od 20000km,placen je nesto preko 9000din.Trenutno je na kolima Luk i sasvim sam zadovoljan.Btw pre neki dan sam i na mom citroenu menjao set kvacila,fabricki je takodje bio Luk i izdrzao je skoro 200000km

trebalo je da reklamiras :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za sve,da ne otvaram novu temu.

Vidim da ste zadovoljni valaeom koji je prva u gradnja kod fiata.Medjutim poznato je da je bas kvaclo boljka fiata i da recimi retko izdrzi preko 100000km.Konkretno ja sam promenio set na oko 80-90000km(mrzi me da gledam u knjizicu).Nije li onda logicno pojuriti nesto kvaltetnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i ja sam na Bravi 1.6 menjao set kvacila na malo preko

80.000 km-a... :cool

Ja i inace stavljam samo ono sto Fiat kaze, i ne razmisljam da li ima, ili nema kvalitetnije... ;)

Dosta zavisi i kako vozis, koliko je voznje u gradu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se,poznajem vozace kojima set jedva izgura 50000km :mrgreen: Btw mislim da valeo nije vise prva ugradnja na fiatu,mada nisam siguran.I ja se u dosta slucajeva pridrzavam fabrickih preporuka ali uvek dolazi u obzir i zamena sa nekim kvalitetnijim (delom) proizvodjacem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Ja sam glanc nov na ovom forumu (prvi post) a i od pre dve nedelje sam vlasnik Fiat Bravo-a 1.6 16v, 97-o. (4000e)

Imam dosta pitanja za vas iskusnije, a i otvoren sam za sve savete. Evo ovako, auto je presao 130.000, dosta je dobro ocuvan, ugradjen je plin, menjana sva cetiri amortizera (Monro), radjeno prednje desno krilo i hauba, ali nista ekstremno, posledice cukanja.

Predhodni vlasnik je na moju inicijativu pre prodaje promenio set kvacila (stavio je neku krdju od male privrede), sada je u njemu Valeo, pitanje : Kako mogu da proverim da li je zamenio ulje u menjacu, li da mu verujem na rec ?

Gume na njemu su 185/60/R14, hocu da ih zamenim, sta biste mi preporucili ?

Promenio sam mu srednji i zadnji lonac (Servis Pirke na Zrenjanincu 8000din, 2god garanc), majstor mi kaze da mu je katalizator prazan i da ne vrsi nikakvu funkciju samo doprinosi buci, za 2500din mi nudi da ga izvadi zajedno sa malim loncem posle katalizatora i zameni sa vecim loncem. Da li to da radim ?

Plin koji je ugradjen mi se cini da je neka budzotina. Radi on dosta dobro, trosi 9l u gradu, ali nema atest to moram da sredim. E sad dilema, na benzim vuce mnogo bolje nego na plin, na plin ima u svakoj brzini rupu na 2500-3000 obrtaja. Ne znam da li je to lose ili je posledica voznje na plin. Uredjaj u njemu je Landy, prekidac unutra BRC, boca u tocku. Vozio sam ga u Pancevu u servis, na moje iznenadjenje majstor mi kaze da je to neko Tursko biiip i da mu nema pomoci trazi mi 100evra da zameni sa "pravim" uredjajem uz obrazlozenje da Bravo ide i na plin ko na benzin. Nesto mu ne verujem, pa mi treba vase misljenje ?

Ostatak motora je dobar, zamenio ulje (Selenia Gold), filtere, chicha od kojeg sam uzo auto kaze da je u Decembru menjao sve kajseve, ajde da mu verujem, mada cu ih verovatno menjati do leta. Na motoru nema one plastike iznada samog hladnjaka, ne znam da li je to normalno za 97-godiste ili samo na mojem fali ?

Hteo sam da mu ugradjujem KN filter ali mi majstor kaze da to nije dobra ideja posto ja vozim na plin, navodno imacu problema sa kombinacijom KN i plin. Kakva su vasa iskustva sa time ?

Pozdrav za sve !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to sto pitas ima da se nadje pod pretragom,ali posto si nov,izmesti pitanje kao novu temu,preformulisi,gore stavi info o autu a dole pitanj pa da ti ispricamo sta znamo od toga.Imas previse pitanja da bo ovde offovo.Pozdrav i dobro dosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Z10 (punto) fabricko kvacilo je poprilicno loseg kvaliteta, vec se na 10.000 km, gradske voznje poprilicno stvrdnulo... Ali uglavnom sam cuo da su im kvacila nekvalitetna i pre kupovine auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sve to sto pitas ima da se nadje pod pretragom,ali posto si nov,izmesti pitanje kao novu temu,preformulisi,gore stavi info o autu a dole pitanj pa da ti ispricamo sta znamo od toga.Imas previse pitanja da bo ovde offovo.Pozdrav i dobro dosao.

Hvala. Prebacio sam post u novu temu, malo preformulisao. Ne mogu da nadjem kako da ovaj obrisem. Mozda neko od admina to moze da sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Kako mogu da proverim da li je zamenio ulje u menjacu, li da mu verujem na rec ?

U menjac idu 2L...

Cena 1L je oko 10 eura...

Ne znam koliko moze da se primeti ako bi ga malo ispustio, i video kakvo je...

Ja bih to sve ispustio, i stavio novo...i nemas sta da mislis posle...inako je to trosak od 20 eura... ;)

Gume na njemu su 185/60/R14, hocu da ih zamenim, sta biste mi preporucili ?

Imas u knjizici dimenzije guma i felni koje mogu da se montiraju...

Opsta pravila su uvek ista - sira i guma sa manjim profilom [ na vecoj felni ], izgleda lepse, poboljsava stabilnost, ali smanjuje udobnost voznje... ;)

Promenio sam mu srednji i zadnji lonac (Servis Pirke na Zrenjanincu 8000din, 2god garanc), majstor mi kaze da mu je katalizator prazan i da ne vrsi nikakvu funkciju samo doprinosi buci, za 2500din mi nudi da ga izvadi zajedno sa malim loncem posle katalizatora i zameni sa vecim loncem. Da li to da radim ?

Pa, jel' cujes tu buku o kojoj majstor prica ?

Slobodno idi do jos nekog servisa, da vidis sta ce ti oni reci za katalizator...

Inace, taj skinuti katalizator majstor ne bi bacio, nego bi ga prodao za dobre pare...

Zato moras videti da li je stvarno u njemu problem, ili samo zeli da ti skine katalizator, i da ga kasnije proda... ;)

Pitanje za gasnu instalaciju, postavi ovde :

http://www.cannonballforums.se/index.php?f=29

Procitaj, mozda je slicno pitanje vec postavljano, ako nije...otvori temu... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

EE ne znam dal si vec menjao, za punta je valeo u ap sportu 9 ljada u fiatinu 8700 (al nemaju na lageru vec u magacinu a magacin im je pogadjaj -> ) Kit commerce, 6700 ISTI DEO!!!! Valeo set...

znam decka koji zna gazde kita, kaze da su to likovi iz ap sporta otvorili firmu i imaju preslikano poslovanje i magacin i kontakte....i znaju da je ovaj set iz italije, remontovan u Valeu

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec sam zamenio,uzeo sam u ap sportu valeo set 8900din+2l ulja=10600din +ruke 60e,pa mi utvrde da mi je leva viljuska losa pa kupim nju 2400din pa mazetna 1400din +centriranje trapa 1200din tako da sam se smorio ali sad je sve ok valjda :mad: :mad: :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...