Jump to content
FAS Goran
Guest 9564

Fiat Punto mk.2 1.9D / JTD - trza

Recommended Posts

Vlasnik sam Fiat Punta 1,9 d 2002. godiste i imam problem sto auto pri manjim obrtajima auto trza i slabo vuce u 4. brzini a bogami i u 3. vec! Da li je bosch pumpa u pitanju i ako nije nek mi neko pomogne sta je?! Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima.....

ako neko moze da mi pomogne...imam punta 1.9 jtd,trza mi u svakoj brzini izmedju 1500 i 2000 obrtaja,inace super pali,vuce odlicno,samo ima to sitno trzanje.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri plivajuci zamajac,korpu,homokineticke zglobove....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam to isproveravao,nedavno sam menjao set kvacila i tada sam pregledao plivajucu zamajac i zglobove,ali nije problem u tome.

Cuo sam razne komentare na tu temu,bos pumpa,dizne,agr ventil....Malo mi je preskupo da sve to menjam dok ne nadjem sta je problem.

ne znam da li je jos neko imao ovakav problem,pa da zna sta je tacno kvar.Na dijagnostici ne pokazuje nikakvu gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je to problem ali samo u 4 i 5 brzini ponekad, uglavnom u nizim obrtajima, kolega Jankovic je to sredio zamenom krsta poluosovine, ja jos nisam pokusao ali pokusacu i ja, a ti ako ti je hitno probaj pa javi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Imam punta 1.9 jtd, 2002,imam problem sa sitnim trzanjem izmedju 1500 i 2000 obrtaja,inace ide odlicno,super pali ,ne dimi,samo taj problem sa trzanjem u tih 500 obrtaja.

Na dijagnostici ne pokazuje nikakvu gresku,nedavno sam menjao set kvacila,zamajac je dobar.

Da li neko zna o cemu se radi? 

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobio sam neke savete,sta da uradim,da proverim agr ventil,potenciometar gasa i jos neke sitnice.Ako nesto od toga resi problem javicu.

To sa krstom poluosovine prvi put cujem,ali ako nista od ovog ne resi problem probacu i to.

Svima je cudno to sto se trzanje javlja samo izmedju 1500 i 2000 obrtaja bez obzira u kojoj sam brzini,pa su sumnje i resenja mnogobrojna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam skapirao,njemu ne trese na naglom dodavanju gasa,vec mu auto stuca,trza...a to mislim da nema veze sa krstom i poluosovinama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ni meni ne trese pri naglom dodavanju gasa, vec pri ubrzavanju na slicnim obrtajima, recimo kad idem 5-om 60 i mrzi me da ga vratim u 4-tu, pa krenem 5-om da ubrzavam i tu negde na 70 km/h krene da trza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije isto,zato i pitam. Da ti trese kada ubrzavs,to je do trapa,tj. Poluosovina,solja,krsta,zglobova i ostalog. A ako cima onda je to do rada motora i njegovih sklopova. Maf,map,dizne i ostalo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa mojim puntom 1,9 jtd imam slican problem al samo u prvoj kad krecem. Sumnjam na donji drzac motora posto je oko motora sve odlicno a i homozglobovi i trapovi su odlicni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Hvala na svim savetima,resio sam juce problem sa trzanjem.

AGR ventil je ostao na pola otvoren i to je pravilo problem.Nisam ga menjao,samo sam ga zatvorio sa oblikovanim parcetom lima.

Auto radi kao sat i kao da bolje vuce nego pre.

Ako neko ima slican problem,eto resenja,barem je u mom slucaju pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno bude problem do egr ventila...u tom slucaju,najbolje ga je zatvoriti,i onako ni cemu ne sluzi sem da steti motoru. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najmanji je problem ekologija...ima mnogo vecih stetnika od nasih auta. Ja sam egr zatvorio jos pre godinu dana. I vozim se odlicno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se kod potapanja gasa cuje neki zvuk iz motora kao da rezi ili krci, sve normalno radi i ubrzava, sta bi to moglo da bude? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad ajd' ovako. Ja kupio 2000. 1.9d ali mu EGR ventil vec zacepljen a trza na nekih 40-60km/h...poneki put ga prevarim pa nabijem 80kmh u 3. pa ga sasijem u petu ako mi se bas divlja (mada retko) i time resim trzanje . Palo mi na pamet da ga ocistim i ponovo otvorim da vidim da li ce trzati. A opet me interesuje da li je zacepljenje doticnog ventila uzrokovala neke probleme sa diznama ili necim drugim...i da li se za to moraju pucati pare ili je nesto sto se moze srediti -home alone-  :laughing: ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima! :)

Imam fiat punta, motor 1.9, 44kw, 2000god, obični dizel.

Problem sa njim je sledeći:

U toku vožnje kada ubacim iz druge u treću pogotovo iz treće u četvrtu brzinu auto počinje da se cima/trese. To se dešava kada malo oduzmem gas pa opet dodam kako bih ubrzala i onda on konstantno cima/trese sve dok opet ne oduzmem/smanjim gas i onda nastavim vožnju bez problema.

Vodila kod majstora, rekao, možda je filter nafte. Promenim filter nafte opet isti problem. Niko ne može da ustanovi o čemu se radi...

 

Takođe otvorimo haubu i uopšte nisam imala vode, ma ni kap skoro, a, na kontrolnoj tabli uopšte nije upalilo lampicu kao upozorenje. Da li je i to neki spoj ili šta već?

 

Da li je neko imao sličan problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...