Jump to content
FAS Goran
Guest 9564

Fiat Punto mk.2 1.9D / JTD - trza

Recommended Posts

Probaj da skines konektor sa EGR , kod sestre na 1.9 D isti problem bio!

Vec vise od godinu nije "zadrhtao"! Vredi probati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro sam promenio tablu i stavio sa okretaljkom i temperaturom, i sad sam tek video svoj rezim voznje, ja ga saltam izmedju 2500-3000 obrtaja osim prvom i nemam taj problem, mada hoce ponekad kad padnu obrtaji ispod 2000 bas izmedju 3 i 4 da dodje do trzanja ali retko, otkako koristim aditiv resio sam se tog problema. Jedino me sad zabrinjava temperatura, nece da se podigne iznad 1/4 nikako, ali o tome u drugoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko raspolozen da mi pozajmi ispravan set kvacila(tj da zamenimo probe radi), da vidim da li je do njega. Trza mi oko 60 u cetvrtoj i oko 80 u petoj. Da proverim da li je to pa ako jeste da ne trazim dalje nego da kupim VALEOv set, ako nije onda da da trazim dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da platiš skidanje tuđeg menjača i kasnije sipanje ulja za menjač...a, toliko ti je i set kvačila za tvoj auto. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je to....trza i kod mene....svi smo u istoj corbi...ako mu malo jace stisnes gas ne trza...vremenom naucis da vozis i skoro uopste ne trza.

I sto kaze Neshaoct set ti je oko 5 iljada..a to "pozajmis" ima smisla samo ako ces Ti da skidas menjac kod nekog pa kod sebe montiras da probas pa rasturas i vracas i onda kod sebe, i sve to na dve stubne u isto vreme...uh..tri menjaca...lepa dvodnevna zanimacija ili da platis ~200e nekom za sve to plus nov set sebi ..ne isplati se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem se manifestuje tako sto na 2400 obrtaja auto pocne da trza, kao kada bi naizmenicno davali i oduzimali gas, motor, koliko sam cuo ne menja zvuk, ustvari nista drugo se i ne desava samo to trzanje i kratkotrajni gubitak snage. Kada se posle toga pusti gas ili doda sve bude ok. Problem se ne javlja svaki put.

Ono sto sam jos primetio je da pri kretanju kada se pusta kvacilo auto krene i na momenat se trgne kao da se u tom trenutku ugasio motor, dodavanjem gasa auto ubrza i dalje sve bude ok do momenta kada se desi prvi problem. Ovo se takodje ne desava svaki put. Gorivo je sa omv-a, veliki servis je uradjen pre ne vise od 4k km.

Teracu ga kod majstora svakako ali me interesuje da li vam lici na nesto? :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proslo je nedelju dana od pojave trzanja i situacija se svakim danom pogorsava. Sada trza skoro uvek kada dostigne 2000 obrtaja, osecaj je kao kada nestaje goriva. Kada se doda malo vise gasa krene da dimi. Miris izduvnih gasova nije normalan (to mi je i jedan majstor potvrdio) mene asocira na spaljenu plastiku. Auto je presao 188000 km (kupljen sa navodnih 130000)

Jel to definitivno lucas pumpa ili moze biti i nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti i do rastelovanih ventila, dizni, uzubljenja motora, stepena paljenja....nikad nije lako reci TO je, i jos na nevidjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da smaram sa ovim pitanjima ali da imam para da ga oteram kod majstora i ne pitam sta kosta to bi i uradio :)

uglavnom iskljucio sam danas protokomer i trzanje je prestalo sto je super ali sam otkrio nesto novo, ako pogledate snimak videcete da mi curi gorivo na, bemliga ne znam ni kako se to zove, uglavnom, vidi se u videu. mislim da nije ovo zeleno crevo jer je menjano prosle godine. jel sad mozete da mi kazete sta se tu desava?

Edited by tiberius

Share this post


Link to post
Share on other sites

Losa ti je podloska dizne pa se zato stvaraju mehurici. Ipak dobro proveri zategnutost holendera cevi i stanje creva prethodnim ispiranjem odmascivacem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenite Senzor Na Radilici On Se nalazi na Bloku Motora i Nakacen je Na 1 Sraf Torex 30 ...Kosta izmedju 2000-2900 din ...To Promenite i Puntic ima da ide ko zvrk kao i moj !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, :)   imam problem i nadam se da cete mi pomoci nekako...

Punto, 1.9 kada ga upalim puno pusi, a u voznji preko 80 km pocinje da trza i da se gusi.. pretpostavljam da je problem u usisu, ali ne mogu da nadjem gde je problem, pa ako je neko imao isto lose iskustvo neka pomaze  :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako pali i  prima gas u mestu, jesi li probao? Moze biti do  filtera goriva,dizni, ventila, uzupcenja, bos pumpe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije dobro uzupcen ili se neki pametan natakario da dira ugao pumpe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili se rastelovali ventili, na ta tri sumnjam :D

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

ventili nisu oni kad se rasteluju oni veoma brzo sagore I auto stane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam uspevao da pronadjem temu, admini odlicno rade  :D  
hvala vam, sada znam sta je problem, dodacu gasa i aditiva i nadam se da ce biti uredu  :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad je drugacija situacija, kada sam danas probao auto.. nece brze od 40 da ide, cadjavi stalno i to mnogo, crni dim izbacuje stalno na auspuhu.. pomagajte..  :rant:  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da ti pomagamo, reci nam sta si radio od ovoga sto smo ti naveli da pogledas? Kakav ovo gas i aditiv spominjes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...