Jump to content
FAS Goran
Guest 9258

Fiat Stilo - lupanje (krckanje) u trapu

Recommended Posts

Zdravo svima, imam stila1.9 jtd 2004g. A imam i problem!? Moze li neko da mi pomogne da ga resim? Evo o cemu se radi prilikom kretanja, saltanja iz visih u nize brzine i obratno cuje se neko metalno krckanje u levom tocku. Tj tocak sa vozaceve strane. Isti tocak ima problem kada krecem unazad kao da blokira. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri da nije pukla opruga , to ti je kod njih kao dobar dan , uradi to sto pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje se lupanje kod prednjeg levog tocka non stop tokom voznje.

Kao na biciklu na tocak da stavis casu od jogurt.

Moze neka pomoc...

Stilo

Edited by Sule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na osnovu ovako malo podataka, moze svasta da bude (viljuska, letva, stabilizatori...) a videce se posle 2 minuta na dizalici.

Na Stilu najcesce odu stabilizatori zbog losih puteva. Ako zaljuljas auto levo-desno drzeci za krov iznad vrata, verovatno je stabilizator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima iz Niš, pitanje, majstor kao gledao sve ok al meni nesto lupka u desnoj prednjoj strani kad krenem da kocim ili kad krecem, kao lupkanje tak tak, i vise puta zna da se zacuje, na neravninama sve ok najcesce pri kretanju i kocenju kad se auto ono napne da krene ili koci, podseca me zvuk ponekad i na oprugu al solje sam stavio nove iz originala skoro...trap je utegnut, mogu li gumice balas stangle, krajevi letve i slicno davati te simptome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drug, kao da odapne neki feder, neko krckanje, skriputavo, bas neodredjen zvuk, sad kad otoplilo se pojacalo, a npr po kisi ili zimi to se mng manje manifestuje, nervira mng kad krecem a posebno kad kocim a ono taktak krcka, gumice balans stangle su fabricke, nadam se da je to...ima malo lufta i u krajevima letve volana ali ipak se nadam da je balans stangla te gumice, samo me buni sto na rupama ne lupka to, samo kod napinjanja auta napred nazad kad krecem il kocim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada zna tako i da se čuje zbog nosača motora....mada, tada se čuje kratko "tup" prilikom kretanja i puštanja kvačila nakon promene stepena prenosa...U svakom slučaju, moraš u servis na pregled...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, samo ne bi voleo da je solja amortizera, zamenio ih obe uzeo najskuplje, pa nadam se da makar to nije iako me asocira i na to, kao da nesto lupi u oprugu...videcu hvala svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi svoje bezbednosti, baci pogled i na oprugu, za svaki slucaj. Na Stilu (pogotovo pre restyle) fabricke opruge su znale da pucaju vrlo cesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam pomenuti da mi je auto fiat punto 1.2 benz...opruga je cela, ali moguce da je negde napukla samo al ne mogu videti to...svakako mora na dizalicu ...eno sinoc kad vozih u trecu smenu i kad krenem kociti a ono krcka negde napred tak tak, s desne strane, krenem u rikverc isto, sve na ravnom...nervira me hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, strahinja987 said:

Zaboravio sam pomenuti da mi je auto fiat punto 1.2 benz

Cisto da te podsetim da si u podforumu za Stilo ;) , pa sam onako podrazumevao :) ... Prebacicemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je tema za Stilo ali neka admini prebace , posto nisam nasao  temu za Brava a imam slican problem. Bravo 1.4 tjet je u pitanju 2007.Naime uradio sam mali servis, i ujedno da resim problem podrhtavanja auta, majstor otkrije da je otisao levi krts, i kupim nove delove i zamenimo. Nema podrhtavanja vise sve ok., lepo ide auto. Ali omdah  mi se pojavio  zvuk u tom levom tocku, kao da se kace  dva metala jedan o drugi i to se desava samo kada okrenem volan skroz na desnu stranu. Imam utisak da se to vise cuje na uzbrdici. Kada okrecem na levu stranu, nista, sve normalno,ali kada okrenem skroz desno, i kada se krene na uzbrdicu cuje se to metal o metal. Vec  me nervira, jer sam dosao od majstora pre dva dana, i cimanje mi je da opet idem kod njega jer mi treba auto. On ostalo pregledao , kaze nema lufta, sve je ok. Kada krenu ovako neke gluposti da me nerviraju sutra bih ga prodao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...