Jump to content
FAS Goran
Guest 9258

Fiat Stilo - lupanje (krckanje) u trapu

Recommended Posts

Meni se culo tako na vecoj brzini kad sam menjao felne pa mi zakacinjao sraf :) ne znam ovako sad sta bi moglo da bude, mozda ce neko drugi da se javi i da pomogne... @MS PK ae pomogni kolegi ;)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počelo mi se dešavati da prilikom prelazka preko većih neravnina, npr. lagani silazak sa trotoara - nešto lupi ispod auta, kao da čelik o čelik udari...mislio sam da mi je spao auspuh, ali nije...a zvuk je baš glasan, odjekne željezo...šta bi moglo biti...

Recimo prilikom prelazka preko ležećeg se ništa ne čuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

99 % ako se ne čuje na ležećem a pravi buku po rupama i silasku sa ivičnjaka.


5_Fiat_Stilo_pr_trap.jpg 6_prednji_trap_2.png



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su oni stabilizatori koji se mijenjaju uglavnom zajedno sa lafetama je li tako???

Ja ih nisam mijenjao sa lafetama...jer mi je neko ovdje savjetovao da ih mogu provjeriti u kakvom su stanju tako što auto kad je na ravnom, zaljuljam gurajući u ivicu krova...pa ako tako ne lupa, ne treba ih mijenjati...pa zato i nisam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod 4 druga slika i na prvoj svetle boje vertikalno pored amortizera. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako ne mogu da resim problem na mom stilu imam sitno lupkanje po volanu samo kad idem po neravninama, zamenio sam sve na trapu viljuske,stabilizatore,amortizere letvu volana jedino nisam solje amortizera i gumice balans stangle dal je neko imao takav problem i kako ga je resio? Lupkanje se oseca vise sa leve strane. Unapred hvala na odgovorima... :scooter:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako ne mogu da resim problem na mom stilu imam sitno lupkanje po volanu samo kad idem po neravninama, zamenio sam sve na trapu viljuske,stabilizatore,amortizere letvu volana jedino nisam solje amortizera i gumice balans stangle dal je neko imao takav problem i kako ga je resio? Lupkanje se oseca vise sa leve strane. Unapred hvala na odgovorima... :scooter:

Proveri da li balans štangla ima lifta levo desno. Dovoljno je da se pomera par milimetara i da lupa u kabini kao nenormalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

solje na stilu bas retko odlaze , poslusaj marka i proveri gumice , samo nemoj niko da ih gleda dok je auto podignut na dizalici

Share this post


Link to post
Share on other sites
cxcb320662.jpg

 

Da li je normalno da je poklopac ležaja amortizera malo odvojen od mulde, tj stoji u zraku. Nešto mi lupka preko neravnina pa mislim da je ležaj amortizera. Nema baš lufta jedino mi je čudno što je ovako odvojeno od mulde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam to slucajno primetio na mojim kolima. Majstor kaze da je to normalno.

Rekao mi je i zbog cega je tako, ali ne mogu da se setim da li je to zbog nagiba kola, polozaja volana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da poklopac tako i teba da stoji i da malo bude odvojen, neka me iskusnije kolege isprave ako grešim. @Vujasin@ jesi li ustanovio šta tačno lupka?

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam jos pre par dana da kad stojim u mestu i cimnem volan levo pa desno da se cuje neko kao krckanje iz prednjeg trapa...Samo prvi put kada namotam volan malo u levo pa desno...Kasnije se vise ne cuje. Onda recimo posle nekoliko km opet stanem na semafor, reko ajde da probam sad, opet se prvo cuje pa kasnije ne... Dakle samo na prvo okretanje...

 

"Krckanje" je mozda previse grubo, Pribliznije bi bilo kao onaj zvuk kada struze neka guma o gumu, na suvo... Ne znam kako bih drugacije opisao :)

 

Do cega moze biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...