Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
vicaNo

Stilo - ogranicenje brzine?

Recommended Posts

Opet off:

potrosnja na 120km/h je oko 5.7-5.8

Izmedju 160 i 180 ima razlike, dosta, ali ne mogu tacno da ti kazem koja je potrosnja, davno je bilo

Mislim da je na 160 oko 7.5l ali ne uzimaj za sigurno. Kad proverim javicu

P.S. jel si dobio poslednju poruku u vezi guma na pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozen je stilo na otvorenom 140-160,pri cemu je potrosnja bila oko 6L.

A sto se tice brzine 200kmph na 4000rpm (pun gepek cetvoro ljudi) :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bas probao po novosadskom autoputu i gledao sam da bude ravno.

Na 3.000 obrtaja ide tacno 155 i tada trosi koliko sam video 7.1 - 7.3.

Posto je padala neka kisica, isao sam do 180, ali veoma kratko.

Znam da na 2.000 ide 100 i tada padne ispod 5 L.

Prezadovoljan sam motorom. Prosto je neverovatno sa kakvom lakocom stize do 160 :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9090

Vidim da ovde ima raznih prica sto tacnih,sto netacnih.Evo da pricamo realno.Po prospektu stilo jtd 85kw ide 190km/h,ali naravno svakom automobilu pisu manje nego sto ide..ne znam tacno zasto,ali predpostavljam da oni to racunaju kada je auto pod opterecenjem,sa vise putnika i sl.Meni stilo 200km/h,stvarno ide bez ikakvih problema,da kazem bez nekog mucenja na tacno 3950 do 4000 obrtaja.To vazisi od puta.Na toj brzini meni,po mom bordu mi trosi 9.2 ,naravno ako drzim odredjeni gas da odrzavam brzinu,a ne da ubrzavam..Na ravnom sam ga najvise vozio 220km/,a nizbrdo ide 230 na 4500 obrtaja.To mu je taj neki maksimum.Moj do 190km/h dolazi kao blesav,posle toga ide na drugi stepenik do 210km/h,na treci do 220km/h i na cetvrti do 230km/h.Ja sam prezadovoljan sa stilom s obzirom na to da desetka ne moze da izvuce vise od 180km/h i to nizbrdo.Covek da vozi stila 140-150km/h je prava lepota.Relativno brzo ides dok ti auto vrlo malo trosi...Toliko od mene.. :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vidim da ovde ima raznih prica sto tacnih, sto netacnih. Evo da pricamo realno. Po prospektu stilo jtd 85kw ide 190km/h,ali naravno svakom automobilu pisu manje nego sto ide.. Ne znam tacno zasto, ali predpostavljam da oni to racunaju kada je auto pod opterecenjem, sa vise putnika i sl...

Ne pisu oni manje nego sto auto stvarno moze da ide, nego te brzinomer laze... ;)

Tako ih nameste, i smeju tako da ih nameste...

Naravno, dozvoljena je samo jedna varijanta....da brzinomer pokaze vise od stvarne brzine... ;)

Dakle, ne moze Stilo JTD 115KS preko realnih, pravih 200 km/h, a tek cifre od 220+ km/h...nisu moguce... :cool

Laze brzinomer...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9090

To sam i ja mislio,pa sam uporedio sa drugom koji vozi audi s8.Na 200km/h culi smo se telefonom i moj je gresio brzinomer samo 1-2km.On je vozio 198km/h,a ja 200km/h.Zaj je moguce da svi automobili lazu.To mi je brate cudno malo... :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9090

Mislim da se ovi ljudi ne bi slozili sa vama,jer su oni vec izvrsili test brzine i brzinometra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa primeti da cajger pokazuje 220km/h a GPS i Gtech 205km/h ;)

a ovo: "vitesse max avec boitier power system

(190km/h max d'origine) " bi znacilo maximalna brzina sa nekim power chudom (190km/l fabrichki)

i shta si hteo da nam kazesh?

p.s. tek sad sam video pochetak clipa, ovaj stilo ima 115hp + 43hp :lool:

verovatno chipovan, i ide 205km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2273

@Fiat

Pretpostavljam da si brzine gledao na GPSu kad si tako siguran u svoje tvrdnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9090

Nisam,ali sam uporedjivao sa audijem s8.Jer vi to hocete da kazete da svi automobili lazu,a da su samo vasi ispravni i realni ili nijedan brzinomer nije tacan??? :besserwisser: :mad: :? :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2273

Našao si s čim ćeš da porediš, sa jednim od jačih lažova u branši :)...

Naravno da svim automobilima laže cajger na velikim brzinama...

Sledeći put se javi za GPS, uvek ih imam nekoliko kod sebe... samo te upozoravam, istina boli :)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Mondeo nije lagao (bar ne mnogo), posto su me panduri zaustavili na 105, a toliko sam vozio.

Inace, sto kaze Fiat, na 140-150 voznja je prava milina, tako da me nesto i ne interesuju krajnje brzine :dugokosi:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5866

pa lepo bane pise ali izgleda niko ne cita.

NA VECIM brzinama ! 105 nije veca brzina. Meni saxo kuca cajger ceo 220, plus sa dimenzijom guma koja bi trebala -5kmh da pokazuje, to je po gpsu verovatno tih fabrickig 205, ali gps je jedini merodavan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se ovi ljudi ne bi slozili sa vama,jer su oni vec izvrsili test brzine i brzinometra...

??? :?

Ala je ovaj nalepio musice na staklu :lool: :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8754

Posle chipa juce kad sam se vracao kuci na auto putu od plavog mosta pa do iskljucenja za autokomandu 235kmh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako dragon kaze, 140 - 160, milina jedna.

Na kom principu rade cajgeri, pretpostavljam da mere broj obrtaja tocka pa na osnovu toga elektronika racuna?

Onda bi sa vecim tockovima (ukoliko motor ima snage) trebali ici brze, zar ne?

Mozda brze i od onih fabrickih 192km/h?

Mada su oni verovatno sve probali i da linam najvecu brzinu koju bez budzenja ne mozemo preci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je reci o potrosnji, pa evo nekih rezultata

pri 100km/h i 2000rpm oko 4.8l

pri 120km/h i 2400rpm oko 5.6-5.7l

pri 140km/h i 2750rpm je nekih 6.6-6.7

pri 160km/h i 3200rpm oko 7.3

dalje nisam mogao, guzva u saobracaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad mi je lakse

mans je gore napisao da mu je pri 140-160 potrosnja oko 6l, pa sam se zapitao, ali sad mi je jasno...

@ranko

a to si skroz u pravu, tesko je odrzavati brzinu, pogotovo tu oko 100 kmh, jer je dovoljan mali, skoro neprimetan pritisak na papucicu i auto ubrzava a potrosja raste

Share this post


Link to post
Share on other sites

pusti ti mansa.... on odvali bass do daske i po principu potiska jezdi auto p. :mrgreen:

znas kako hoces da pogledas kolko trosi , pustis malo gas... i eto ga 6 ... ej da pitaj ga kolka mu je average cons. ?

kad mi je rekao shvatio sam kako on vozi a i shvatio sam da ja vozim ko baba jer meni average od 6.5-6.8.

p.s. ja zivim u sremcaji i do ade recimo trosim 5.0-5.5 a kad krenem potez ada-secerana-mehana-sajam-mostar popnem na boga oca i to mu dodje u proseku toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pri 160 km/h...negde oko 11L... :cool

Naravno, nije traktorski motor u pitanju, pa mu zato

treba ''malo'' vise... :mrgreen: ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

neso jesi li ti razmisljao o plinku?

mislim da bi ti bilo ok resenje kolko god prelazio ( ok mnogo je bolja kalkulacija kad prelazis boga oca ) jer je benzin nikad skuplji a cene uredjaja su generalno pale ( nisu vise 1000 + - )

traktorce jeste al u drugoj ko da vozis HGT ( reaperu nisi ovo procitao :mrgreen: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ne prelazim mnogo kilometara godisnje...

Oko 10-12.000 km-a...

Taman da bude ok za benzinski motor... :cool

A, moze i on da popije 6L... :mrgreen:

Al' u 5. brzini na 2-2.500 rpm-a...to je oko 90-100 km/h... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...