Jump to content
FAS Goran
vaskez

Fiat Uno - problem sa menjačem

Recommended Posts

Pojavio se problem sa menjacom. Kada sam se vracao sinoc otkaze mi menjac. Kad sam pogledao ispod kola sipka od rucice do biraca brzine spala. Namestio sam je na licu mesta ali sada imam veliki luft u menjacu.Da li neko moze da mi pomogne ili da mi posalje sliku kako izgleda taj deo, neki mi kazu da je to gumeni birac. Sad mi izbacuje iz rikverca i po nekad iz 4. Pomagajte?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ti nije problem do menjaca nego do poluga,ne stoje dobro pa prilikom vibracija izbacuje,na mom bivsem unu su poluge menjaca sa gornje strane i na letvi ima prenosni mehanizam sa tri kugle i dve sponice,a kod tebe je sa cini mi se dve poluge i teflonskim biksnama,sto bi trebalo da moze napraviti bilo koji metalostrugar,ali se mora sve povaditi i odneti zbog mera

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9455
mislim da ti nije problem do menjaca nego do poluga,ne stoje dobro pa prilikom vibracija izbacuje,na mom bivsem unu su poluge menjaca sa gornje strane i na letvi ima prenosni mehanizam sa tri kugle i dve sponice,a kod tebe je sa cini mi se dve poluge i teflonskim biksnama,sto bi trebalo da moze napraviti bilo koji metalostrugar,ali se mora sve povaditi i odneti zbog mera
u AP sportu ima da se kupi set za "reparaciju" saltalica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa menjacem otkad imam i una,stalno je ispadao,pa smo ga vezivali zicom,i majstor je isto vezao zicom kad je radio generalnu,i danas kad je cale krenuo na posao opet ispao...

Ispada tamo gde se sipka spaja sa menjacem,majstor kaze da je valjda neki zglob,kuglica,ili sta vec,a u prodavnici kazu da nema novo da se nadje,jedino polovno...al ja nebi polovno,ko zna koliko je to radilo itd...

El zna neko gde to mogu da nadjem,ali po mogucstvu novo?

Pozdrav!

EDIT:Vidim da u AP Sportu ima dosta delova oko menjaca,el zna neko kako se to uospte zove?

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sto posto siguran,ali mislim da su ti stradale caure menjaca ,bar predpostavljam,vidi jel moze neko na strugu da ti napravi ili tako nesto,ako nema da se kupi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,hvala :)

El tu ima nekih zglobova,ili samo te caure?Znaci problem je sto sipka koja povezuje rucicu i menjac skroz ispadne kod menjaca,zarije se u asfalt....jednom se skroz pokrivila,pa smo je jedva ispravili,a sad je ipsala u dvoristu,kad je cale krenuo da ubaci u rikverc...

da nije to ovo:

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=34814

El odgovara to za mog una?

Uno je 1988god,903ccm,FIRE.

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo,slikao sam...ispale su obe sipke...i ja mislim da su caure,posto je ona kuglica metalna,a caure plasticne,pa je verovatnije da su se one pojele...samo je sad pitanje dal one sa gornjeg linka odgovaraju za mog una...

DSCN1637.jpg

DSCN1638.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam 100% siguran,ali mislim da su se pojele caure,provericu jos jednom,pa ti javljam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jeste,jedne caure uopste nema,a druga se raspala...do njih je 100%(ova sto se raspala je plasticna,a na drugoj je samo prazna rupa),samo ne znam dal su one sa sajta za mog una...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojne se uvredis ali za 350 din ne razmisljaj puno...kupi probaj ako ne ..dva pica manje u kaficu. Ako ne odgovaraju moze na strugu da se napravi ot plastike ..pogotovo kad imas uzorak da pokazes strugaru sta ti treba samo malo manje/vece :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto bi se uvredio :D

Ma pozvacu njih,valjda oni znaju...ako mi bas covek kaze da nije za mog una,sto da kupujem dzabe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem,dobili su u jednoj prodavnici u SMederevu(450din),na oko su iste ko one sa sajta...

Zamenili smo samo one dve stos pajaju sipku sa menjacem,i to je potpuno drugi menjac...sad ga znaci samo jednim prstom gurnes i on upadne u brzinu...mnooooooogo bolje nego kad smo se vozili na zicu :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, imao sam i ja taj problem. Meni je spala sipka na drugom kraju, odmah ispod motora, a ne ispod menjaca.

Odvezao kod majstora, covek kupio caure valjda (350din) zamenio i gotovo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da je menjac, samo na tom kraju je ispala, to sam hteo reci.

Ja inace imam drugi problem sa menjacem.

Krlja mi kad god ubacujem u trecu, sem ako ne sacekam malo da spadnu obrtaji.

Valjda je otisao sinhron, ili kako vec.

Interesuje me koliko bi mogla popravka da kosta otprilike?

Ortak od kog sam uzeo nije to popravio, jer je rekao da se ne isplati finansijski valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako krci samo pri ubacivanju u trecu verovatno sinhron ..moze biti i jos dve stvari ali . Popravka otprilike 50ak e da se skine/vrati menjac ..50ak e da se rasturi/zadihtuje/sastavi i delova sta bude trebalo do 30e i dve kile ulja... uvek se isplati popraviti svoj jer je polovan nepoznanica ...moze isto da pocne da zeza za 1000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je 130e...lepo rece ortak :)

Kad bih ga vec radio, i skidao, voleo bi kod nekog ko provereno radi dobro menjace, pa da odradi komplet reparaciju menjaca, i posle znam da sam miran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam jedno pitanje, imam problem sa menjacem na unu, ispada mi iz 3 i iz rikverca u drugu krci,1, 4 i 5 sasvim normlano rade, zanima me da li mogu da se presteluju poluge od menjaca ili da li moze da se ubaci 5 stepeni menjac od juga  ? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko radio onaj sistem sa polugicama preko letve? U jednoj kugli ima bas veliki zazor (za bocni pomak) pa malo druga grebe i rikverc  :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...