Jump to content
FAS Goran
Guest 9272

Stilo / Nuova Bravo - signalizacija airbag-a

Recommended Posts

Hm, iskreno ne vidim ovde neko olaksanje. :unsure: Kao amater mislim da su dovoljni i od 1/8 W ! Za svaki slucaj , zbog pregrevanja, staviti 1/4 W ! Predlazem, mozda neko ima logicnije objasnjenje?! :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam onu foliju ispod sedišta oznaka je 5WK43101E, onda još ima i 04-313887NAT.

Nije mi jedino jasna ona žuta lampica koja treperi kad neko sedne i onda se ugasi. Koliko sam

ja ukapirao to je lampica od te folije koja registruje da li je neko seo (?). E sad ina kod mene

kada neko sedne treperi i ugasi se, ali lampica za airbag i dalje gori crveno. I sad kad sam izvadio foliju

kad dam kontakt isto se dešava...

nadam se da je kvar u toj foliji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ona zuta sto treperi je lamica za suvozacev airbag, ako se tako ponasala onda je moguce da je OCS OK, jer cim detektuje prisutnost suvozaca pali taj airbag, tj gasi lampicu (neka me neko ispravi ako gresim)..kada ugasis manuleno suvozacev airbag ta zuta lamica stalno sija...

a posto ti se prvo javljanje airbag-a desilo nakon pranja, ipak mislim da ti je negde problem u kontaktu..ja sam imao problema sa OCS-om, uradio simulator i sve sljaka ok, posle jednog pranja i malo vlage upalio mi je opet lampicu, ostavio sam tu noc, ujutru uzeo fen, raskopcao kontakte , poprskao kontakt sprejem i vratio, lampica je nestala...tako da bi prvo mozda bilo bolje da si dobro pregledao kontakte pre nego sto si izvadio OCS..

a da ako je kvar u foliji, tj OCS-u nista ne bi ni mogao dobiti samim vadjenjem senzora, potrebno je uraditi simulator...ako ti je zgodno vidi ko ti je u blizini a ima simulator uradjen pa probaj, ako ti je zgodno mozes doci do mene..mada opet kazem, cini mi se da ti nije OCS problem

Edited by Lord Markus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ocs uradjen....

airbag lampica ne gori više (pojavi se samo dok se da kontakt),

žute lampice za prisustvo na sedištu zatrepere i onda se ugase....

sve su svemu OK.

postaviću malo kasnije i slike...

posao uradio moj tast rtv mehaničar... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li sme da se vozi auto ako ja izvadim tu plocicu iz sedista da prepravljam taj simulator?

Znaci pitam da li moze biti nekih problema (citaj nezeljenih iskakanja airbag-a), ako se vozi bez plocice?

Posto sam ga vec jednom namestao, a sad se verovatno nesto otkacilo ili savilo pa spojilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno mozesh da ga izvadish nista se nece desiti. Ekvivalentno kao i da ne radi sto se tice racunara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlucio sam se i ja na pravljenje simulatora. Izvadih ga iz sjedista po uputstvu na forumu :thumbup: i zalemih otpronike. Medjutim, greska se i dalje pojavljuje. Da li treba otici na dijagnostiku za resetovanje ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel probao neko taj OBD simulator sto je linkovan-utisci??

Gde si ti vedeo taj OBD simulator.

Odlucio sam se i ja na pravljenje simulatora. Izvadih ga iz sjedista po uputstvu na forumu :thumbup: i zalemih otpronike. Medjutim, greska se i dalje pojavljuje. Da li treba otici na dijagnostiku za resetovanje ili?

Ako je samo OCS ne treba da se briše dijagnostikom ali bi ti svakako pomogla da lociraš i ostale probleme sa ABS-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resih i ja problem sa senzorom, hvala Lord Markusu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo JTD mora da si me pomijesao sa nekim :whistle: Nemam nikakvih problema sa ABS-om. :thumbup:

Nego, i nakon pravljenja simulatora mi prijavljuje gresku Airbag failure?

Zuta lampica (za prisustvo suvozaca) pocne da treperi na pocetku ali onda odmah izbaci gresku...

edit: tek sad vidjeh da jos neki imaju iste probleme. valjda ce se naci neko rjesenje

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greška u kucanju mislio sam na airbag. Hoću da ti kažem da ne mora da znači da ti je samo ocs problem, zato bi dijagnostika dobro došla. Ako si siguran da si napravio simulator kako treba onda uzmi kontakt sprej pa lepo pretresi sve džekove ispod vozačevog i suvozačevog sedišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel probao neko taj OBD simulator sto je linkovan-utisci??

Gde si ti vedeo taj OBD simulator.

Odlucio sam se i ja na pravljenje simulatora. Izvadih ga iz sjedista po uputstvu na forumu :thumbup: i zalemih otpronike. Medjutim, greska se i dalje pojavljuje. Da li treba otici na dijagnostiku za resetovanje ili?

Ako je samo OCS ne treba da se briše dijagnostikom ali bi ti svakako pomogla da lociraš i ostale probleme sa ABS-om.

http://www.obd.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=115

Ovo sam nasao negde u tredu, 20 eura, nego ne znam da li sljaka i da li bi sam umeo da ga montiram..

Edited by djbarac

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je isto to što si ti napravio samo malo lepše upakovano. Ova shema što je više puta pominjana u ovoj temi je OK, ako si bio sposoban da po njoj napravi emulator onda si sposoban i ovaj da zalemiš. Ali opet kažem čemu bacaš pare kad si već počeo sam da radiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li smem da ovezem direktno zice na zice na onom spoju Ocs-a i borda, da li cu time zeznuti nesto?

Gubi mi kontak na tom dzeku, valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li smem da ovezem direktno zice na zice na onom spoju Ocs-a i borda, da li cu time zeznuti nesto?

Gubi mi kontak na tom dzeku, valjda.

Mozes direktno vezati zice, jedno od efikasnijih resenja je da se umesto tog konektora montira jedna klema (narodski receno luster klema) u koju lepo ubacis kablice sa jedne i druge strane i lepo zavrnes srafove i to extra drzi kontakt i nece vise zazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas radjena dijagnostika sa FiatEcuscan posto se opet upalila lampica od airbaga i ne gasi se nikako! Izbacio je sledece greske!

08-eksplozivno punjenje vozacevog airbaga

1B-drugi stupanj eksplozivnog punjenja vozacevog airbaga

Kada smo pokusali ponistiti ostala je ova druga,tacnije ugasila se bila ali se opet nakon par minuta upalila! Zamolio bi za savjete sta bi to moglo da bude i sta da pokusam da to rijesim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je problem u kontaktima na volanu. Šrafovi su sa zadnje strane, skini poprskaj kontakt sprejom, vrati pa onda probaj da obrišeš grešku.

Inače taj prevod na HR sa EN je dosta loš pa može da zbunjuje, bolje se drži EN verzije.

Edited by Bravo JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je neki klinac u perionici posle usisavanja poremetio kontakte i pojavljivala se ista greska. Samo sam malo konektore sa zicama isklju/ukljuc ispod suvozacevog sedista i ista je nestala. Probaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...