Jump to content
FAS Goran
Guest 9272

Stilo / Nuova Bravo - signalizacija airbag-a

Recommended Posts

Pozdrav Stilisti, meni se pojavio ovaj problem, iskreno treba mi pomoc posto nemam pojma sta da radim. Sinoc sam sa devojkom isao kuci i pomerao sam suvozacevo sediste (F stio 2004 5 vrata) i desnim prednjim tockom udario na mali brezuljak od asfalta, tom prilikom mi se upalila crvena lampica airbaga sa dijalogom Airbag failure koja pisti, prilikom startovanja motora on uradi proveru Aiebaga sa narandzastom lampicom i check ok, medjutim crvena lampica se ugasi i ponovo uplai prilikom prelaska preko neravnina i izbacuje mi neprestano poruku ugasi motor, Ja mislim da su kontakti se razdrmali priliko udarca na neravninu, i jos jedna stvar, pre kada ne vezem pojas izbaci mi crvenu lampicu koja bilnka i zvucno upozorava na pojas, sadda posle ovog udarca ona se samo crveni i ne pisti, veZem pojas i Ona se ugasi. Moje pitanje je sta da radim, kako da utvrdim koje je sediste u upitanju? I kako da resim taj kontakt?

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Ledjo85 said:

Sinoc sam sa devojkom isao kuci i pomerao sam suvozacevo sediste...

 

Eto... :D:D 

 

Sad ozbiljno, imaš to što te zanima napisano u prethodnim postovima u temi na kojoj smo. Prvo probaš sa kontaktima, ako ne uspe onda sa simulacijom OCS-a. Dijagnostika pokaže koji air bag prijavljuje.

Vidim da si iz Beograda, ako nećeš sam da rešavaš onda u bilo koji servis koji radi italijane, svi su se već dooobro ispraksovali za taj problem, koštaće te verovatno par desetina evra.

Ako hoćeš sam da rešavaš, onda baci pogled na ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, neshaoct said:

 

Eto... :D:D 

 

Sad ozbiljno, imaš to što te zanima napisano u prethodnim postovima u temi na kojoj smo. Prvo probaš sa kontaktima, ako ne uspe onda sa simulacijom OCS-a. Dijagnostika pokaže koji air bag prijavljuje.

Vidim da si iz Beograda, ako nećeš sam da rešavaš onda u bilo koji servis koji radi italijane, svi su se već dooobro ispraksovali za taj problem, koštaće te verovatno par desetina evra.

Ako hoćeš sam da rešavaš, onda baci pogled na ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

 

Bio sam kod elektricara koji radi Fiat ozbiljno rekao da mi taj senzor ispod sedista samo odredjuje pritisak u ispaljivanju vazdusnih jastuka, elem cacnuo je kontakt ispod vozacevog sedista i sve se vratilo u normalu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odredjuje i da li ce se suvozacev airbag uopste otvarati kao i pritisak naduvavanja u odnosu na tezinu osobe koja sedi.

Zato i imas seme zauzetosti i nezauzetosti OCS senzora, ukoliko se pravi simulator.

Ako je "samo cacnuo" verovatno je pitanje vremena kada ce opet zapistati. Ili direktno prevezati zice ili osigurati dzekove i problem je trajno resen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, m1hajlo said:

@neshaoct @Ledjo85 Ima i jedan kolega koji valjda za kolege za 2k resava to, valjda stavlja dobru zamenu ocsa?

 

Realno, simulator otprilike toliko ide, toliko se naplaćuje. Ima njegova šema i u temi na kojoj smo ko hoće sam da lemi, tj. da ga napravi. :thumbup: 

 

3 hours ago, Ledjo85 said:

Bio sam kod elektricara koji radi Fiat ozbiljno rekao da mi taj senzor ispod sedista samo odredjuje pritisak u ispaljivanju vazdusnih jastuka...

 

...i, kao što je rekao Ivan, određuje hoće li se uopšte otvoriti suvozački jastuk, jer ako senzor ne registruje da bilo ko sedi na mestu suvozača, neće ga otvoriti. Na osnovu njega se odlučuje hoće li se otvoriti jastuk, kao i kojom snagom će se otvoriti (kao što ti je rekao majstor za ovo drugo), tj. to je ono ''multistage'' što vidiš da piše na tabli ispred suvozača.

Kada nema podatka od senzora, centrala jastuka to registruje, javlja body kompu, a ovaj pali grešku na tabli i isključuje sve jastuke, tj. neće se aktivirati nijedan ako ne daj Bože zatreba. Zato ljudi i prave simulator jer njime ponovo vraćaju funkciju kompletnog sistema jastuka, tj. svih 6 ponovo radi, a ne samo taj suvozački.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko u Sapcu provereno resava problem Airag failure poruke na Stilu ? Moze na pp kontakt takvog majstora, ako je javno zabranjeno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz drugari,juce upalim autu kad ono svetli crveni coveculjak.Bio na dijagnostici na Auto-com i kaze ovako:Druga razina eksplozivnog naboja zracnog jastuka putnika vrednost previsoka.Jel zna neko sta to znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro de šalimo se malo. Inače, ono napisah na brzinu jer za duže sam bio kratak s vremenom.
No, drugi stepen/razina eksplozivnog punjenja nisam siguran na šta se konkretno odnosi po Autocom-u ali, pogledati narandžaste konektore najpre ispod sedišta pa svuda gde ih ima jer nije precizirano koji je po dijagnostikovanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispod oba sedista su narandyasti konektori zaletovani a u gepeku naspricani kontakt sprejem.kad otkacim zadnje konektore izbacuje gresku za zavesu tako da nije do njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno su me te muke prošle pa se pozaboravljalo.
Beli konektori su od eksplozivnog punjenja u zatezačima pojaseva.
Definitivno je veliki otpor u oksidiranim konektorima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Air bag, verovatno u suvozacevom mestu jer kaze da je jastuk putnika. Valjda ce se jos neko javiti da potvrdi ili me ispravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam isti problem kao i većina sa airbagom. Lampica je zadnje vreme počela da se pali povremeno a sada stalno. Kontakte sam sve prskao sa kontakt sprejem ali isto.

Danas sam hteo da dođem do ocs senzora kako bih napravi simulator. Odmah sam naišao na problem. Nikako nemogu da skinem (otkačim) fioku ispod suvozača. Skinuo sam zadnja dva šrafa ali za prednja dva mora se prvo izvaditi fioka. Zna li neko kako da izvadim fioku. U međuvremenu ću da probam da žice direktno vežem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ocitaj prvo gresku dijagnostikom, zasto se mucis... Jeste da je navedeno najcesce, ali moze da bude i do drugih konektora, mozda te zeza airbag centrala...

Bar bih licno to prvo proverio, pre nego sto krenem da kopam sve zivo po autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam dijagnostiku sa klm-om. Dali neko zna šta je problem? Ja tipujem na osc senzor. Planiram da ugradim simulator sa zauzetim sedištem-Puki.

air bag.JPG

Edited by dussannn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim clanovima foruma.

 

Molim za malu pomoc u vezi airbag problema. Naime, danas (nedelja) je pocelo da mi se pojavljuje upozorenje "Airbag Failure....", a sutra rano ujutro krecem na put. Ici cu u serivs cim se vratim sa puta, ali posto ovo prilicno nervira, jer se cuje zvucni signal, a i ne mogu da se vide podaci sa display-a koji su obicno tu (kilometrza, prosecna potrosnja goriva itd.), pokusavam da otkrijem nacin da iskkljucim zvucno upozorenje i da vratim display na normalno ocitavanje, a ne uspeva mi. Zna li neko kako mogu ovo da ucinim (nije mi poslo za rukom da pronadjem to u postovima na ovoj temi)?

 

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...