Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest 9287

Fiat Stilo - kondenz u faru

Recommended Posts

Guest 9287

Naroda da li neko ima rješenje u vezi kondenza u farovima. Imam STILA 1,9 JTD, pa mi se to javlja kao problem i to uvijek nakon pranja vozila.

Hvala unaprijed

Kod Punta magle i kvase se s unutrasnje strane jer nema rupe za luft verovao ili ne, kod punta 3 su to resili rupicom i crevcem...

mozda i tebi pomogne, al znas sta radi poso 100%, silikonske vrecice znas ono kad kupis neku elektroniku a unutra papirna kesica puna maloh bobica :lool: to turi i far i popice vlagu

Ovu temu smo apsolvirali davno, kod Punta mk2 magle farovi zbog loseg dihta gume na poklopcu fara otpozadi. Odusak (luft) postoji. Prednje staklo je zalepljeno silikonom i ne moze da se skida sem da ga pečeš u rerni :lool:

Od kako sam stavio ksenone i zamenio farove, dešava mi se da mi farovi magle iznutra, a postoji odušak na farovima... Najčešće mi se to dešava posle pranja auta ili po nekad kada pada kiša, ali kada recimo vozim i svetla su upaljena, ona ga osuše i tako opet do sledeće prilike... jel neko našao rešenje?

Verovatno ti pusta vodu negde na sastavu stakla i fara, to i meni radi samo desni far. Hteo sam da ga skinem i ocistim i predihtujem stakla ali me mrzelo da skidam branik, ali bice i to. Ne verujem da je bilo sta drugo, jer je pozadi lepo zadihtovan i ne moze toliko da udje voda u unutrasnjost.

vidite moj levi far rsz_12012_07_15_112022.jpg

mnogo me smara sto je ovakav kao da je pun kamenca ,cuo sam da postoji neka pasta kojom moze da se ispolira staklo da bude lepo cist,ili ti ne vredi jel ce voda i dalje da upada i kvasi i kondenzuje i smara.....pozdrav.

pa jel mogu to sam da uradim ili moram u neki svemirski servis ili.....ja bi voleo da to sam lepo rasturim ,ocistim ,ispoliram pa da se sija ko sunce....imal neko savet ili uputstvo.hvala.

Skines branik, skines far pa nekako ako uspes odvojis samo "staklo", lepo ocistis i zadihtujes silikonom.Vratis far na mesto i idi na You tube i pogledaj kako se poliraju farovi da nebih pisao podugacko :smoke:

E evo ovako ljudi da vam svima pomognem kao sto sam i sebi!Cela prica sa farovima na Puntu MKII je ta da guma koja je predvidjena da zaptiva zadnji deo fara posle odredjenog vremena se slegne i zato na mestu gde je srafic za rucno podesavanje farova pusta vodu unutra! :crazy: E sad meni su kao i vama crkavale sijalice,otisli releji za sijalice,i ja resim da kupim nove farove,xenone,kvalitetne sijalice za maglenke,pozicije i dugo,da zatvorim i ne razmisljam,posto je na Puntu MKII veoma zanimljivo menjati sijalice,pogotovu kad je ispod haube veliki motor.E sad montiram ja sve to i odem prvi put na pranje kad desni opet magli! :crazy: Ja poludim,skinem branik,skinem farove i izvrsim testove!Potrebni,lavor,bokal i nekoliko L vode! :rambo: Sipam ja vodu sa prednje strane i nista se ne desava,ali cim sam sipao sa zadnje primetim da na mestu gde je srafic za podesavanje farova da unutra ima vode! :crazy: E sad svima nama sa prednje stane prelazi voda preko fara,kad vozimo,peremo auto.Tako da sam odlucio da odem kod plasticara i da mu kazem da mi napravi nastresnicu za farove i da ih zavari za farove,od tada vise nisam imao problema sa farovima,posto mi auto nije tu ne mogu da slikam da vam pokazem kako to izgleda,ali se nadam da sam ipak lepo objasnio sta i kako se radi! ;)

Edited by neo abarth