Jump to content
FAS Goran
Dragon

Felne za Stila

Recommended Posts

Video sam jednog Stila u oglasima sa tim felnama 15 i bas sam se zacudo jer sam mislio da se proizvode samo u 16 i 17".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imo takve 17" vozio ih oko 6 meseci, pa prodao. Jesu lepe, ali ne vredi na nasim putevima sto se mene tice. Previse je plitka guma... 16" su po meni na stilu idealna velicina. Jos da su ovakve BLADE varijanta... :thumbsup: :thumbsup:

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blade skroz bezveze izgledaju kao 16", isto kao i OZ Superturizmo i mnoge druge stvarno lepe felne - ali uz uslov da budu u pravoj veličini za određeni auto. Imam u kraju jedan Stilo 5v sa blade 16icama i skroz je drugačiji utisak.

Stilo je savršen auto sa 17icama, ali naši putevi ovakvi kakvi su, uz nedostatak uređenih i normalnih parkinga (helou ivičnjaci) su realnost koju nije moguće izbeći. I sa 16icama je dovoljno nerviranje kad se parkiraš. Ja sam uspeo da pogrebem poprilično jednu i mnogo sam se iznervirao zbog toga.

Uglavnom, većina blejdova koje viđam po gradu su poprilično okrnjene - mene bi takav auto jako nervirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^zavisi od ukusa. Meni se vise svidjaju gornje od originalnih stilovih. Ali naravno, bilo bi pozeljno videti to na kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je taj OZ bez greske, mislim da je bolje to, pa ti da uzmes gume nove, koje ti hoces...

A ne kao ja sto sam uzeo, konj nisam ni gledao da su gume stare 4 godine... :thumbdown:

P.S. OZ felna je po meni lepsa...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi poklopac za felnu 16" original Stilova. Ako neko slucajno vidi na Bubnju ili negde na otpadu, nek javi.

8309104a4d0ebb107d38bb9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
oz su varene vidi se na slici kad se maljo bolje pogleda i nije logicno da tako malo kostaju felne koje inace kostaju po komadu isto koliko se ovde trazi za sve 4

Po cemu se to vidi iz ovog ugla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko mogu da ocekujem da cu dobiti za perfektne fabricke 16" ( ne blade nego onaj drugi model ) sa solidnim ( ili bez ) gumama? Cisto da znam gde mi je matematika ako hocu da predjem na 17". I ako moze neko da kaze koliko mu je po bordu povecanja potrosnja, pretpostavljam da je oko 1, 1.5L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za 15" sa HGTa uzeo 200e... pa ti vidi, mozes 250 max...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da ih menjaš, a dobićeš minimum 300 ako su stvarno ko nove. Ja bih ti prvi dao da ih kupujem. Za očuvane su tražili u proseku 400 kad sam ja prošlog proleća menjao točkove, ali ipak sam uzeo po jako dobroj ceni potpuno nove točkove sa avatara.

Moj savet je da to ne diraš, bolje kupi nove dobre gume, ako ih već nemaš, i ostani na 16icama. Putevi su očaj, iako su 17" blejdovi verovatno jedne od najlepiših fabričkih felni ikad. Problem je što ljudi uglavnom otvore novčanik za felne i auto, ali ne i za gume, pa voze nešto što nije ni za ogrev - u principu opasan hobi, ali mi smo Srbi vazda bili avanturisti i guramo se ko će prvi da pogine gde god je to moguće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno to što kaže Nidza.

Lepo, ali nije praktično.

Imao sam blade 17", prodao za 400e sa gumama i kupio stilove original 16" za 350e sve komplet sa gumama...

Potrošnja je skoro ista, nećeš primetiti razliku.

Ostani na 16", nemoj praviti greške u koracima :) Uzmi neke dobre gume i ne razmišljaj o 17"...

Dobra 17" guma je za oko 50e skuplja od 16",pa ti računaj... puta sve četiri...

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh nidzo... veoma optimisticne cifre... :) bas da vidim ko ce da da 300e za fabricke felne, koje nisu ni lepe nesto... mene su Alessio Monza 16" 7.5j izasle 310e KOMPLETNO sredjene, a felna je POJAM za ovu felnu definitivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi, ima ljudi koji vole da kupe fabričku felnu, koja je očuvana, nego sređenu i farbanu felnu, sa kojom se ko zna šta dešavalo pre toga. U principu morao bi da je ispeskiraš i pregledaš da vidiš da'l je rađena. Fabrička felna u pravoj boji izgleda zapravo jako dobro - meni.

Takođe zavisi i za koji auto, takođe zavisi i od boje auta.

BTW, tvoje felne su zaista odlične. :) Zanimljivo je da se za felne tražilo dosta više pre godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim i ja fabriku, ali nisu im nista kvalitetnije felne (Sad, zavisi od slucaja do slucaja), a kazem ti, ja sam uzeo ove moje, ispravio sta je bilo krivo, kompleeetno ispeskirao, plastificirao (sto je daleko bolje od farbanja, znas i sam) + jos jedan sloj laka preko da se sija ko pasje .... i sve to po promo ceni od 310e :D

Znaci sad su kao nove. A jaaako je tesko naci bilo koje polovne felne da nisu bar malkice krive. Mislim, kad su malo krive, nije problem srediti to tegicima na balansiranju, ali eto, ja kad sam vec resio da sredim, otisao sam, ispravio sve na nulu sredio i miran sam :)

Tnx :) sada moze svasta da se nadje za jako malo para, samo treba biti na pravom mestu u pravo vreme i naravno, imati neku kintu u steku... Uzmimo za primer snupija koji ima 6 setova felni i jedno 24 gume u stanu, i to sve "firmirano" :D

OZ Superturismo, Ronal Turbo, Alpine 13", Lancia Delta Integrale 15", OZ volcano itd :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dao 330 evra za fabricke Stilove koje nisu perfektne, imaju tu i tamo sitna ostecenja. Ali, retko se pojavljuju, a u 4x98 inace je prava muka naci nesto da valja polovno. Pratim vec malo duze...Bilo mi vise preko glave da cekam.

Kad sam propustio Goranove, koje su bile u perfektnom stanju... :veryangry:

Stilo je specifican auto i po meni, najlepse mu stoje neke petokrake ili sestokrake.

Ukus su razliciti, Mans cini mi se ima OZ Superturismo, a ta felna ne moze da se uporedi sa fabrickim, ali meni su opet lepse fabricke.

Inace, bile su Blade skoro u oglasima sa zimskim gumama, 380 valjda..prodale se posle par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...