Jump to content
FAS Goran
Guest 8460

Punto mk.2 - zamena polen filtera

Recommended Posts

Trebalo bi i da imas kao neku fiokicu u toj rupi koja se vadi i u koju se stavlja filter . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanda ja ni tu fiokicu nemam...HGT je model ne verujem da postoji neka razlika al' u svakom slučaju moram ga staviti i napraviti neku improvizaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoje 2 vrste, manji filter sa tom fiokicom i veci filter koji ide bez fioke. Naravno fiokica moze da se izbaci i da se stavi veci filter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ubacio ovaj beli obicni, ovaj desno ide bez ove fioke i on je sa ugljem da ne mislite da je toliko strokav :thumbsup:

20120724165610.th.jpg 20120724165622.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam zamenio polen filter za dva minuta odvrnuo dva srafa,filter sam ispao stavio drugi I gotovo.ovaj je bio prilicno prljav,ali vidi se da je menjan da nije od kupovine auta u njemu.jedino me interesuje gde mogu da nabavim tu zastitnu plastiku jer ja nisam imao potrebe da je skidam jer je I nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter se lako menja ali je problem sto vecina zamenskih kada se ubaci u plasticnu fioku ne leze dobro tj. landara, ima lufta sa strane nekih pola centimetra tako da tuda prolazi svasta dok kod originalnih sa strane ima dodatno krilce koje zatvara taj prostor.ja sam napravio od kartona to krilce i ubacio sa strane tako da filter dihtuje dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja danas svratih u Kitkomerc i kupih onaj sa ugljem(Banovići mislim :-D). Sad samo da ne izgubim onu plastiku, pošto ide bez nje. Ne znam kakva su iskustva,ali saznaću i sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel konus na filteru ide dole tj. da li je smer kretanja vazduha u desno?



Provera efikasnosti auto klime
 

Često se dešava da auto klima naizgled radi, ali ne funkcioniše pravilno. Te nepravilnosti se najčešće ispoljavaju tako što auto klima ne može da ohladi kabinu ni posle dužeg vremena.

Bitno je da redovno održavate auto klimu i da znate da koristite auto klimu efikasno. Ali, i pored efikasnog korišćenja, može se desiti da iz ventilacionih otvora ne izlazi (dovoljno) hladan vazduh. U daljem tekstu dajemo postupak kojim ćete proveriti da li Vam auto klima radi dovoljno efikasno. Za to Vam je potrebna samo sonda za merenje temperature vazduha (termometar), koja se može jeftino nabaviti.

Priprema vozila

Parkirajte auto u hlad bar sat vremena. Zatvorite sve prozore i vrata. Otvorite centralni ventilacioni otvor.

Postupak provere efikasnosti auto klime

Upalite auto (ostavite ga u leru).

Ne uključujte klimu.

Sačekajte 2 minuta.

Podesite klima uređaj:

  • temperatura: najhladnije
  • usmeravanje vazduha: centralni ventilacioni otvor (sav vazduh treba da duva u lice putnika)
  • jačina ventilatora: najjača
  • cirkulisanje vazduha: otvoreno (podesiti uvlačenje spoljnog vazduha
auto-termometar.jpg

Proverite temperaturu vazduha koji izlazi iz centralnog ventilacionog otvora. Temperatura bi morala da bude ±5°C u odnosu na temperaturu vazduha u autu.

Uključite klimu.

Nakon 6 minuta od uključivanja klime, proverite temperaturu vazduha koji izlazi iz centralnog ventilacionog otvora. Uporedite tu temperaturu sa temperaturom datom u tabeli. Temperature ne bi smele da se razlikuju za više od ±0,5°C.

Temperatura vazduha u automobilu Temperatura vazduha na izlazu iz centralnog ventilacionog otvora 15˚C između 4˚C i 8˚C 20˚C između 6˚C i 10˚C 25˚C između 8˚C i 13˚C 30˚C između 12˚C i 16˚C 35˚C između 17˚C i 20˚C 40˚C između 21˚C i 25˚C

Ukoliko se temperature razlikuju za više od ±0,5°C od gore zadatih, nešto nije u redu sa klima uređajemu Vašem autu. U tom slučaju pokušajte da identifikujete kvar, ili potražite pomoć servisa. Najbliži servis za auto klimu možete pronaći u pretrazi na našem sajtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja krenuo da zamenim,skinuo sve izvadim filter kad ono uopšte nije filter koji sam ja kupio.Ono što trenutno stoji na autu je od materijala kao patosnica i plastikom podeljeno na 4 segmenta.Piše porduced by Valeo.Ali ovaj što sam ja kupio u AP Sport-u izgleda kao običan panleni filter za vazduh ni nalik ovome što je trenutno u autu  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Moze li mi neko pomoci u pitanju je Fiat Punto 2 2004 1.2 benzin. Auto je od mog oca i hteo sam da mu zamenim polen filter,medjutim nikako mi nije jasno kako se otvara poklopac od polen filtera.. video sam da kod svih imaju sarafi koji drze poklopac,medjutim kod ovog punta nemaju. zna li neko kako da dodjem do filtera ? Evo i slike 

 

1.jpg2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga imam jer vozim Stilo, nema ga moj stari njegov je Puntic :) Super svasta se nauci na ovom forumu :P Hvala ljudi 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U puntu mi je bio filter kabine Filtron K1104A, konusni je i ubacuje se u otvor bez plastične fiokice. Kupio sam drugi, Filtron K1101, ravan je i ide u fiokicu pa se onda stavlja u otvor.

Tek kad sam kupio taj drugi filter i kad sam skinuo onu plastiku da ga zamenim, vidim da nije isti. Gurnuo sam novi filter unutra bez te fioke, držača, da li smeta da ostane tako? Da li negde ima da se kupi ta plastika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema funkciju ako si ga tako stavio. Sve ono što treba da zadrži da ne ide u kabinu će da prođe pored filtera. Za tu plastiku jedino da pogledaš kod ovih likova što ih rasturaju u delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dezurni

 

Ok, hvala zamenio sam filter u prodavnici i uzeo isti kao što je i bio, sa konusom.

E sad, kako ga vraćam? Meni je logično da ide Air flow SA DESNA NA LEVO, da tako pokazuje strelica na filteru. U tom slučaju je konus okrenut na gore prema meni, ali u tom položaju neće da udje na mesto, zaglavi kod oko 2/3.

Ako okrenem konus na gore ali prema haubi, suprotno od mene, onda hoće da legne kako treba ali je onda Air Flow sa leva na desno, što mislim da je pogrešno.

 

IMAG3137.thumb.jpg.99007d3438d89788f210f5271db7fc55.jpgIMAG3138.thumb.jpg.ebf6fe1fc7d5df5e20996eea369c759c.jpgIMAG3139.thumb.jpg.63eb477a86bf07123b7f39c9068ca1a7.jpgIMAG3140.thumb.jpg.8410731a5905c3e04a76ae8d151040e0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...