Jump to content
FAS Goran
Guest 8460

Punto mk.2 - zamena polen filtera

Recommended Posts

Rekao bih da opet nisi uzeo odgovarajući filter, odnosno moguće da je taj za Punta sa desnim volanom, kod njega je sve okrenuto u ogledalu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prodavnici nemaju drugi, tj nema da se bira Air Flow Direction, svi su isti.

Da li je neki problem ako ga ostavim ovako, znaci da lepo legne ali da je protok vazduha suprotno nego sto bi trebalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da će se tako okrenut brže zaštopati od prašine i drugih čestica, drugih smetnji neće biti.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze, odlučio sam na kraju da uzmem ovaj drugi, sa plastičnom fiokom, nije ugljeni ali je ok. Njega sam bez problema odmah uglavio kako treba. Bitno da je čist :)

 

IMAG3141.thumb.jpg.57776e9bf0c73d3d6f395ccde22f23cd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni koji nemaju klimu, verovatno imaju puuunoooo svega i svačega što ulazi u kabinu, što sam ja video po cevovodu za vazduh, pun prljavštine. Pa sam napravio jedan držač, koji drži običan filc, ili neko platno po želji ( sve je bolje nego nemati ništa ). Tako da možete da napravite neki držač, kao ja, ili neki drugi način da pričvrstite deo platna / filca ili sl...

 

Ovime čuvate kabinu od punjenja svega i svačega, svoje zdravlje, ali i smanjujete mogućnost da vam se mali hladnjak ( tj grejač kabine ) sa spoljnje strane zaprlja, i samim tim smanji grejanje...

 

u prilogu, lim koji sam iskrojio.... trebalo par sati... postoje dva vijka koja su slobodna, stavio dve leptir matice... i menjam na par meseci... obično 3 meseca, a vidi se na drugoj fotki koliko je prljav. Napomena je da vozim magistralnim putevima, bez seoskih makadama...ili sl.... i malo gradske vožnje....tako da bi bio i prljaviji.....

filter klime bez klime.jpg

filter klime.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/19/2010 at 10:42 AM, edinko said:

Apsolutno netacno, jer je izvodivo i to da bude po fabrickom 100%.

Kupio sam poklopac, paše, ali su rupe za vijke u ekscentru. Ne puno, milimetar, dva se mimoilaze sa rupama na kućištu filtera. Da li da to prepravim, ili da tražim koji naliježe 100% ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da preporuci koji filter kabine-klime kupiti?

Do sada sam probao Bosh - oko 1100 rsd

Filtron oko 700 rsd koji je trenutno na autu.

I sta znam...ja neku razliku ne vidim osim sto mi trenutno slabije izlazi vazduh. Ne secam se od kada je to krenulo ali recimo da mi je pre duvalo na 2 kao sada na 3.

Isto mi je duvalo kada sam stavio novi Filtron i sada .

S obzirom da cu za koji dan ici da uradim dezinfekciju klime pa usput i da zamenim filter.

Original je 2500--2850 rsd.

Zanimaju me vasa iskustva. Vredi li dati te pare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@virke ja 2 puta godišnje menjam sa najjeftinijim, Scudo iz euroauta oko 400 dinara. Nema potrebe da kupuješ neki sa ugljeničnim vlaknima i slično i plaćaš 1.000 i više. Bilo koji od 350 - 400 dinara će ti završiti posao ako ga menjaš 2 puta godišnje.

Dopunu klime sa dezinfekcijom iste sam platio 2.500 dinara. Ako ti traze 2.500 samo za dezinfekciju bolje sačuvaj te novce pa kupi neki sprej i samostalno dezinfikuj klimu. Imas sonax, K2, Liquimoly, proizvođača pregršt pa sam izaberi. 

 

Imaš varijantu sa penom

 

 

Varijanta sa sprejom kod suvozačkog sedišta se postavlja 

 

 

 

 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam do sada jednom godisnje. Iskreno vidjao sam mnogo prljavije filtere u odnosu na moj :)

Hteo bih da probam taj sa ugljenom cisto da vidim ima li razlike neke u radu klime i dugotrajnosti.  Sto se tice dezinfekcije i dopune to sam prvi put prosle godine radio Ciklonu na Zemuskom keju. Cini mi se da je bila cifra oko 4600 rsd.

Ove godine cu kod mene u Pancevu. Nasao sam dezinfekciju za 1500 rsd. Pa da uporedim ima li razlike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, virke said:

Hteo bih da probam taj sa ugljenom cisto da vidim ima li razlike neke u radu klime i dugotrajnosti. 

Neces tu naravno nista primetiti. Karbonski filteri imaju sloj aktivnog uglja, koji ima sposobnost zadrzavanja brojnih stetnih jedinjenja (najbitnije), kao i neprijatnih mirisa. Narocito kvalitetniji karbonski filteri, tu im je prednost u odnosu na najobicnije papirne, koji zadrzavaju samo mehanicke necistoce. Tako da se ne bih slozio da nema nikakve razlike izmedju papirnog i karbonskog filtera, a ko sta montira to je vec druga stvar.

14 hours ago, Axic said:

ja 2 puta godišnje menjam sa najjeftinijim, Scudo iz euroauta oko 400 dinara. Nema potrebe da kupuješ neki sa ugljeničnim vlaknima i slično i plaćaš 1.000 i više

Bio je i Scudo karbonski filter, za reda velicine 600 kinti takodje u Euroautu. Samo sto verovatno nije u rangu kvaliteta nekog Knecht i slicnih koji su po 20 EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kuhinjskih aspiratora koji ne izduvavaju vazduh napolje vec "prljav" vazduh provuku kroz sloj uglja i vracaju ga tako preciscenog nazad.
Naravno da je puno bolja varijanta kada takav vazduh odlazi napolje, ali funkcionise (kako-tako) i takva druga filtracija.

Na osnovu toga, prosto je nemoguce da nema razlike izmedju obicnog papirnog i ovog drugog sa ugljem.

Licno - poslednjih par vec malih servisa uzimam Filtron sa ugljem i menjam ga na 10.000 sa svim ostalim filterima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzecu onda neki sa ugljem da probam. Sta bude bilo u radnji to cu uzeti i cao zdravo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo Ufi sa ugljem. Nije bas jeftin. 1353 rsd.

U radnji kazu nema razlike u odnosu na obicni. Majstor koji je radio servis klime isto kaze. e sad videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...