Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - podizači farova

Recommended Posts

Na otpadu ili još bolje kod autoelektričara

Oni imaju razlupane ili neispravne farove za Stila ali nekima su motorići čitavi pa polako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovali ili ne pežo ima iste motorčiće, ista elektronika, jedino su obrnutog "polariteta" pa kada spuštaš far, on ustvari ide gore...

ja sam jedan moj zamenio, al nisam siguran da li je od VW takodje ista elektronika,čak i onaj klin što gura far i istog su smera/"polariteta"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!!!

Od pre 3 meseca sam vlasnik Fiat Stila karavan 1.6 16V, godina proizvodnje 2003. Posle 2 meseca od kupovine auta sam primetio da kad ukljucim svetla na autu ispod haube se cuje neko zujanje, koje prestaje cim se svetla ugase... i tako non stop. Moze li neko da mi da neki savet ili objasnjenje sta je u pitanju. Hvala unapred!!!!

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba malo prelistati al' aj' da predocim neke probleme. U motoricu fara je klizni potenciometar koji preko polugice daje signal polozaja. Tu moze nastati lom! Ogledalo fara je povezano polugama sa motoricem pa i tu moze nastati "prekid" ! Eto , nije tesko ! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel neko pokusao da rasturi taj motoric u sitne delove :)

kod mene on nije davao nikakve znake zivota i kad sam ga rasturio imao sam sta i da vidim :) sam motoric radi kad mu se direktno dovede struja ali je definitivno crklo ovo sto meni lici na optokapler :realmad: ili ipak gresim? :unsure:

uostalom vidite na slici :)

SDC12540.jpg

e sad, posto nigde ne mogu da nadjem datasheet za njega (LMB 1021NF) ima li neko ko se malo vise razume u elektroniku pa da mi kaze koja mu je zamena ili sa kojim karakteristikama da trazim drugi posto su ovi u radio klubu postali krajnje neljubazni :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i ja taj problem( nesto sam sjeb..)..kad sam uzeo auto snop lijevoga fara je bio malo lijevo tj. nije se preklapao sa desnim i ajde nekako da popravim to probam na one dugmice unutra...podizanje i spustanje farova radi ali samo gore dolje i onda vidim na faru neki bijeli plasticni saraf reko` mora da je to za lijevo desno...i ja sam desni far u jednu stranu do kraja navidao nista nisam postigao osim sto mi se desni far vise ne podize preko dugmica iz kabine...kako sam uspio da pokvarim motoric sa onim bijelim sarafom? cim sam zavidao bijeli saraf motoric vise ne podize/spusta far.. ima li neko predlog sta da probam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da si otkačio motorčić od ogledala fara koje se pomera, ako si drndao mnogo far. Ne mora da znači da si pokvario išta.

Obično crkne taj potenciometar. On služi kao povratna informacija kompjuteru u kom položaju ej trenutno far.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel neko pokusao da rasturi taj motoric u sitne delove :)

kod mene on nije davao nikakve znake zivota i kad sam ga rasturio imao sam sta i da vidim :) sam motoric radi kad mu se direktno dovede struja ali je definitivno crklo ovo sto meni lici na optokapler :realmad: ili ipak gresim? :unsure:

uostalom vidite na slici :)

SDC12540.jpg

e sad, posto nigde ne mogu da nadjem datasheet za njega (LMB 1021NF) ima li neko ko se malo vise razume u elektroniku pa da mi kaze koja mu je zamena ili sa kojim karakteristikama da trazim drugi posto su ovi u radio klubu postali krajnje neljubazni :thumbdown:

Interesantno, i ja sam svoje motorcice svojevremeno otvarao. I jednom od njih je taj "integralac" bio u indeticnom stanju kao na slici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li uspeo da ga zamenis? ako jesi koji si stavio? makar od prilike izlazne karakteristike koje je imao :question:

na kraju cu da pokuppujem sve koje nadjem sto ce izaci par stotina dinara i da ih menjam redom dok ne ubodem onaj koji radi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ozivim malo temu.

Imao sam isti problem sa zujanjem obih motorica i resio sam ga tako sto sam isekao crnu zicu koja ide od motorica. Predpostavio sam da je ta od nekog napajanja. Motoric vise ne radi (ni ne zuji :thumbsup: ) ali primetio sam da mi sijalice (H7) crkavaju na svaka 2-3 meseca. Pre nije bilo tako. Jel moguce da sijalice dobijaju jacu struju jer vise nema motorica i da zbog toga crkavaju?

Sta ce se desiti ako izvadim osigurac od motorica, mislim da je F13? Jel postoji neka opasnost od pozara?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to resio tako sto sam izvadio motorice , dok ne pronadjem . Mislim da je slicno sa ovom opcijom ako postoji osigurac za to. Nisam proveravao.

Ah da... sve radi za sada a to je oko 6-7meseci. Kuc,kuc... :thumbup:

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise da postoji, osigurac za uredjaj za podesavanje snopa svetlosi. Problem je sto sa video da su i leva kratka svetla vezana za isti taj osigurac F13. :crybaby:

A sta ako stavim slabiji osigurac tipa od 10 Ampera? (pise da ide od 15 A)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u perionici u subotu i posle pranja levi far osvetljava samo par metara. Vidi se jasna granica - linija posle koje je mrak :). Kao da je far spusten.

Probao sa podizacima farova i pomera se samo osvetljenje na desnom faru. Na levom nista. Standardno mi stoji na nivou 0.

Inace, majstor mi je menjao sijalicu na levom faru pre 10ak dana i od tada nije bilo nekih problema.

Sta bi to bilo?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na to da sijalica nije dobro legla, uporedio sam je sa onom na drugom faru i isto su okrenute i postavljene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo kaze cika Nesa:"Treba citati forum !" :whistle:

Ako je majstor slucajno zaglavio far, iskosio sijalicu ili je cak izzubio ogledalo , sto ce najpre biti, tada se posle nekog vremena i sam motoric fara pokarabasa. Da ne kazem nesto drugo... :whistle: Lepo Vi to udruzeno isproveravajte i sve ce biti lepo i veselo! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo kaze cika Nesa:"Treba citati forum !" :whistle:

Da znas. Hvala Nesi sto je temu prebacio u vec postojecu. Ja sam trazio "far" ali nisam naisao na ovu temu...

Ako je majstor slucajno zaglavio far, iskosio sijalicu ili je cak izzubio ogledalo , sto ce najpre biti, tada se posle nekog vremena i sam motoric fara pokarabasa. Da ne kazem nesto drugo... :whistle: Lepo Vi to udruzeno isproveravajte i sve ce biti lepo i veselo! :thumbup:

Ovo sa iskosivanjem sijalice mi se stalno desava u desnom faru posto sijalicu u tom faru menjam sam :) uz odvrtanje posude za vodu za stakla.

Cudno mi je samo sta se to desilo u perionici da mi posle 10 dana nesto pomerilo u faru ili sam samo malo brze naleteo na onu neravninu na ulasku kod Petosevica :)

Hvala!!!

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor izgleda nije dobro zatvorio poklopac fara kad je menjao sijalicu i predpostavlja se da je tokom pranja auomobila voda usla ispod haube pa i u far i sredila nesto oko motorica. Sada motoric non stop zuji :(

Kod Gorana mi rekli da dodjem sutra pa ce da mi iskljuce motoric i podesice rucno visinu farova. Citam na temi da nekima onda cesce crkavaju sijalice zbog vece struje i to mi se ne svidja.

Ako motor zuji jel to znaci da ga senzor nije iskljucio? Ako je pocetna predpostavka tacna a to je voda u faru, da li to znaci da ce posle isusivanja situacija da se sredi?

Posto mi je snop skroz oboren - na dva metra od automobila se zavrsava svetlosni snop - da li to znaci da je motor pomerio snop na dole i da ga jednostavno ne pusta nazad ili kako to vec ide ako neko ima iskustva da objasni.

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...