Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - podizači farova

Recommended Posts

skini far pa rasklopi motoric i videces u cemu je problem.

Meni je bilo to da se ta polugica otkacila od senzora, ne znam kako ali to se desilo, ocistio sam senzor i opet zakacio na polugicu i sve je sada OK.

PS: i meni je stalno motoric radio a to me je poprilicno nerviralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Stilo 1.8 dynamic 2002. godište. Dugme za podešavanje visine farova radi (menjaju se brojevi na displeju) ali nema nikakvog rezultata u pomeranju visine farova. Proverio sam ne čuju se nikakvi zvukovi oko farova kada se menja njihova visina. pogledao sam i osigurače od 15A koji su zaduženi za podizanje farova (AutoData katalog mislim da su osigurači F10 i F15).

Da li je moguće da farovi uopšte nemaju motorčiće i kako to mogu da proverim?

Da li postoje kao rezervni deo? Da li možda neko ima sliku fara sa motorčićima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle nedelje su mi skinuli kabl sa motorica.

Danas podesio rucno levi far pa otisao u AMS da mi provere da li je ok. Levi far nije na istoj visini kao desni ali je mnogo bolje. Moracu to sve da skinem posto ovako niko veze nema sta je posredi osim da nesto nije u redu sa motoricem. Tesko se nalazi ispravan motoric po otpadima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto sam danas cuknuo auto i slomio desni far kojemu je radio motoric za podizanje zanima me moze li da se motoric iz desnog fara prebaciti u lijevi far ili su razliciti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto sam danas cuknuo auto i slomio desni far kojemu je radio motoric za podizanje zanima me moze li da se motoric iz desnog fara prebaciti u lijevi far ili su razliciti?

Moze ! :yes Ako vec nisam zakasnio ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko ozbiljan servis gde se precizno mogu podesiti farovi? Bio sam na dva meste i sad su mi razdesili desni far koji je bio ok. Nekako baca prema sredini umesto pravo. Oni stave onaj uredjaj ali ni sami nisu sigurni gde treba da stoji vise levo ili desno u odnosu na far. Visina je ok.

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde god su mi nesto radili oko farova, nikad nisam bio zadovoljan dok to ne ustelujem sam. Volim da mi desni far gadja malo dalje i uz ivicu puta u slucaju malo brze voznje po krivinama pod srednjim svetlima (a obicno nasteluju tako kako ti kazes). Negde u mrak na pravac, pokrijem jedan pa drugi far, pa test krug... I naravno obavezno ispred zida na kontrolu da li ce i oni koji dolaze u susret biti zadovoljni kao i ja s obzirom da je u pitanju xenon :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj sta pise na njemu.ne mora da bude bas od stila jer VALEO ugradjuje iste motorice u razne farove.imas oznaku u vidu broja npr 10,12,9 itd.razlikuje im se samo kacenje na socivo fara tj zabica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da proverim da li motorčići rade?

Kada menjam visinu na displeju se menjaju brojevi ali se ne čuje nikakvo zujanje u faru i nema nikakvog efekta.

U faru postoje motorčići.

Da li postoji neki osigurač koji upravlja njima?

Ako neko zna ko u Nišu ili okolini može ovo kvalitetno da odradi neka pusti broj telefona ili adresu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidim ja da ima motorice i za Stilo ali ne mogu da ga kontaktiram. Mozes li mi reci kako da dodjem do njega ili do motorica... :question:

p.s.Nije mi sad do registrovanja i zahemba...ja ! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da skinem motoric sa fara , da ne bih skidao ceo far , kako se skida konekcija sa motorica ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno kako se konekcija skida sa kutije motorcica ?

Da li se cupa ili postoje neke zabice ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna da li na onom snopu kablova sto dovode struju u far postoji kabal koji daje struju podizacima farova? Hocu da ih ukinem i rucno nastelujem farove a ne znam koja je zica u pitanju! Hvala!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...