Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - podizači farova

Recommended Posts

na samom dzeku imas plavi polumesec pljosnati koji sa dva prsta pomeris na stranu dzeka i dzek sam izadje napolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam mali problem, treba da spustim malo snop svetla na farovima bije previse gore , iako sam iz kabina spustio na -3 opet je visoko, na farovima ima dve polugice jedna je sa spoljne strane a druga ka sredini automobila, da lineko zna koja tyreba da se zavrce da bih snop spustio jos dole. hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje oteraj auto kod nekog elektricara koji ima aparat za nivo farova da se to uradi kako treba .tu uslugu koliko znam ne naplacuju.

Edited by fedja.culum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za podizanje gore-dolje idu ti oni zavuceni srafovi, a za podesavanje lijevo-desno idu ovi u sredini. Treba ti kljuc 8.

Kad zavrces cini mi se da spustas, ali vidjeces vec sam.

A meni su namjestali tako jednom na onaj njihova aparat, pa mi je snop isao sa lijevog fara skroz desno pored puta, nije problem ni sam namjestiti kako ti odgovara ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Far može da usmerava svetlo pogrešno iz još 2 razloga. Prvi i najčešći je sijalica koja nije ubačena u ležište kako treba, a drugi je jednostavno loša sijalica kojoj vlakno nije gde treba. Ovo drugo je čest slučaj sa jeftinijim sijalicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba se s tim zezati jer sad dolazi vreme dužih noći i svetla trebaju,

najbolje oterati kod elektricara koji ima spravu za nivelisanje farova

Usluga je besplatna a naplacuje se tek ako se nesto odvrće/zavrće (ukoliko šteleri ne rade ili ako su

loše sijalice pa se menjaju)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sam i ja pomislio na ležište sijalice i pregledao, ali ona je OK. Postoji mogućnost da sijalica ne valja, wurth je...A to ne znam kako da provjerim. Računam još jedno 3-4 mjeseca i onda ide nova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto imam i ja problem sa motorićem za podizanje farova (tj uopšte se ne podižu/spuštaju farovi kada menjam ono 0,1,2,3)da lineko može postaviti sliku (ili opisati)gde se oni nalaze u faru? i drugo pitanje je da lisu snhronizovani tj ako neradi jedan onda ne podiže svetla ni onaj drugi na drugom faru. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu sinhronizovani, kod mene radi samo jedan far. Zapravo mi rade oba motora, ali mi je na jednom faru crkao potenciometar koji služi kao senzor, pa far uvek završi u krajnjem položaju. Jednom sam samo izvadio da probam da popravim, ali nisam imao dovoljno strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK-desni far/motorčić (nađen položaj u faru) popravljen (iskočola ona bela polugica)e a treba izgleda i levi,međutim levi se ni nečuje da radi.CRKAO? :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorići se ne prodaju kao rezervni deo već u sklopu celog fara :realmad: .

ne znam kako vama ali ja sam se na njih navikao. Imam dva položaja koja stalno koristim 0-1 u gradu spustim svetla niže da što manje smetam, a na otvorenom dignem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima i sve najbolje u Novoj 2011. Imam problem sa prednjim farovima, snop mi izuzetno nisko bije. Zanima me moze li se rucno podici visina snopa na prednjim farovima? Ako mmoze, neka mi neko objasni kako se to radi? Menjai sam skoro sijalicu na levom faru, 45 minuta i pre zamene sijalice snop mi je bio dobar, ali nakon toga pao je i ne znam sta sam to uspeo da rastelujem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima bela plastika na faru,videces kad dignes haubu,uzmes kljuc(mislim da je 8) i odvrces\zavrces dok ne namestis zeljenu visinu :thumbsup:

Ako nesto nije jasno,pitaj :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste bas taj jedan sluzi za levo desno,drugi za gore dole u slucaju da je zapeko sraf ne pipaj nista lako puca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj ako ta je pre zamene sijalice sve bilo ok a posle skracen snop velika je verovatnoca da si pogresno namontirao sijalicu ili si toliko gurao da si izbacio iz lezista onaj reflektor unutra pa ti je dzaba okretanje tih srafova samo cas jos gore rastelovati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo lako moze da se desi ovo o cemu Mirko prica :yes

kod Stila nije bas lako zameniti sijalicu :no ,cesto se desava da sijalica ne legne u far kako treba :wallbash:

a verujte mi ,potrebno je samo da ona bude pomerena :unsure: ,malo gore ili dole,a mozda i u stranu

pa da snop ne lici ni na sta :thumbdown:

Bio sam prisutan kod majstora kada je ljudima "ispravljao" ukrivo stavljene sijalice na Stilu,

koje su gadjale svuda samo ne po putu,a kazem bile su stavljene u far i stajale su tamo,

kao da je sve ok,dok je ne upalis :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalica ti stoji krivo, tj. nisi je dobro ubacio u leziste pa si poremetio snop. Ne diraj visinu nego ispravno ubaci sijalicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti i posle ponovne montaže pravi probleme, probaj da staviš drugu sijalicu, možda je neispravna.

Meni se slično desilo posle zamene sijalice - far je bacao svetlo previsoko. Nekoliko puta sam je skidao, pa opet montirao, ali bez rezultata, sve dok nisam stavio drugu sijalicu iz rezervnog kompleta. Na toj faličnoj sam kasnije video da je nit malo pomerena u odnosu na druge sijalice.

Edited by Bukira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi na savetima. Ja sam na srafove podigao farove, medjutim nisam zadovoljan. Ipak cu da kupim neku valjaniju sijalicu, mozda je do nje i da nastelujem farove. Moze li neko da mi preporuci elektricara kod kojeg mogu farove da sredim? Grehota, farovi originalni, a svetla ni za k....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ne bi bilo lose , ako neko zna naravno, navesti gde ima da se pazare jeftino motorici za podesavanje farova. Saznao sam , kao sto sam vec negde naveo, da su isti kao i na Skodi oktaviji. Eto, pa ako znate izvol'te ! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Stila motorići se nalaze u farovima, mora da se skida prednji branik da bi se došlo do njih.

Olakšavajuća okolnost je da su motorići isti i za levu i desnu stranu, da ne poveruješ...

Odmah proveriti i štelere jer posle te intervencije, auto obavezno mora da podešavanje visine farova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...