Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - podizači farova

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Imao sam blaze ostecenje izmedju ostalog i levog fara.Far nije pukao ali je slobodan u lezistu tj. verovatno su mu nosaci popucali. Pitanje je da li moram da menjam far ili se mogu srediti nosaci da ne kupujem novi far. Prednji nosac se vidi i to je ok ali kako srediti nosac na cosku fara koji ulazi kod krila? Da li moram skidati nesto od delova ili nedaj Boze krilo? Svaka sugestija mi je znacajna , posto nisam pri parama.

 

Hvala u napred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines branik i onda skines far i nosace koji su popucali, i odneses kod ljudi koji vare branike, plastiku...oni rade i nosace farova i odradice ti to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, srecan rad.

ima i na youtube snimak kada neki lik menja farove na stilu pa mozda i to da potrazis pa ti olaksa posao.

evo nasao sam, pa ti mozda pomogne 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se nadovezem, kod mene u stilo kad hocu manuelno da podesem far nista se ne desava.... Moguce je da su te nosaci ili ima neka druga muka....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podesavanje nema veze sa nosacima fara, koji su fiksni i usrafljeni za karoseriju.

I manuelni i elektro sistem za podesavanje fara su unutar njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je normalno kada izvadite motoric da se celo socivo sa sijalicama unutar fara mrda kao da mozes blago da ga klatis?

I meni se na motoricu slomila ona drskica na kliznom senzoru mogu li da zabijem i zalepim nesto d4uko tipa cackalicu?

I treba mi pomoc u kom polozaju treba da bude osovina motorica kada je stelovanje farova u 0 ,da li treba da bude skroz izbacena ili skroz uvucena ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam kada sam kod sebe sredjivao (a i po logici), posto je motoric u donjem delu fara - kada se far obara, trebalo bi da se uvlaci poluga.

Tj. pocetni polozaj "0" (bez opterecenja) -> maksimalno izvucena poluga.

Po secanju, u tom polozaju je najlakse i za montazu nazad, znam da sam se malo namucio i morao da obradim kuglu, u polozaju pre zakretanja, kako bi lakse "sela" u onaj poprecni nosac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mogu rucno da odvrnem tj. da izvucem vani osovinu ako ne radi motoric ,ja sam pokusavao kada je uvucem u zupcanik da zavrcem da izadje napred osovina ali nece ni da mrdne. Bitno mi je da stavim u tom polozaju bez obzira sto neradi da bi bacao far u 0 poziciju da ga onda mogu stelovati .

Edited by vuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes sigurno ako je otvoren.

Ako ga popravis - ja sam jednostavno konektovao motoric na dzek iz fara, upalio srednje svetlo i preko elektronike (prekidacem iz kabine) ga podesio na maksimalno izvucen polozaj. Onda raskacio i montirao, posto mi je sve zivo bilo rastureno :) , sa skinutim farom i branikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj probacu tako posto rucno nece da mrdne ili ja ne znam kako ,moracu i potenciometar rucno da spustim 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako si rasturio motoric, izvuci sve napolje, podesi polugu na maksimalni polozaj i spakuj sve nazad u kuciste.

A varijanta 2 (preko elektronike) je moguca naravno samo ako je motorcic popravljen/ispravan, to sam napisao u slucaju vracanja.

Mada ako si vec dosao do vadjenja motorica - ili ga popravi ili nadji negde ispravan (cene su sada bagatela), previse se vremena i zivaca izgubi da to 2 puta namestas (ako naravno planiras da nivelacija radi :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu da izvadim sve iz motorica pa da vratim da spakujem ,ali moram da vidim na koju foru se vadi plocica iz kucista .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ti je na zabice, samo vodi racuna da vuces plocu sa mehanizmom i elektromotor zajedno napolje, "u paketu". Ako radis napolju pazi na plastike, posto je hladnije.

Nazalost, nestale su fotke iz DIY teme o popravci motorica za nivelaciju, imas kod mene na temi cisto informativno kako ploca izgleda, videces i kako se kaci:

 

 

Probao si da okreces osovinu elektromotora (ako hoces samo da izvuces polugu)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, imam problem sto se tice fara. Prilikom zamene hladnjaka, od guranja ruka polomio sam onaj plasticni beo deo za stelovanje svetala. Da li neko zna, moze li se to naci posebno ili kako vec? Nisam znao gde da postavim pitanje pri kojoj temi pa rekoh ajde ovde. Izvinite na tome.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam drugacije uradio posto je ostao krug samo, izbusio sam manjom burgijom 2mm, krst tako da ulazi krstasti srafciger. Tj nastavak za gedoru . Pa cu morati tako najisplatljivije mi je. Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.96a902e942429ea82cfa8322ba84e753.png

Sa ovog konektora ka motoru za podesavanje visine fara idu crvena zica sa pina 6, plava zica sa pina 7 i crna zica sa pina 8.  Ako nekome zatreba ova informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...