Jump to content
FAS Goran
Guest 4367

Stilo - zamena polen filtera (filtera klime)

Recommended Posts

Sada kada su spojene teme, pogledaj je od početka i videćeš gde je i kako se menja filter kabine. :thumbup:

Ostali filteri nisu za ovu temu, što znači pogledaš li ima li teme o njima, ako nema, otvaraš je ti. A, kako to sve da uradiš, gde da pogledaš, kako da pretražiš forum, imaš objašnjeno ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=104

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej ljudi da vas pitam prije 2 dana sam izvadio filter klime ili polen filter i trenutno vozim bez njega jer ne mogu nigdje da ga nabavim u ovoj glupoj tuzli a i sire

prije sam koristio mann filter i kostao je 26€ :thumbsup:

zanima me da li cu sta bitnije pokvariti bez tog filtera u narednim 15tak dana jer tad ce mi drugar donijeti filter iz HR

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

zemljak nevjerujem da nema nigdje pogledaj malo po servisima mora biti 100% a mislim da je dosta jeftinije nego taj sto si placao od 26€ mislim da je cca 7-8 € ( nezam tacno ja sam dobio gratis od majstora jer nevjerujem bas da bi mi ga dao dzabe da je tako skup :) )

moj ti je savjet radije vrati taj stari dok ne uzmes novi nego bez... ja sam ostavio skoro auto 2-3 dana ispod bora i malo poslije toga sam htio da provjerim u kakvom je stanju filter i kad sam otvorio imao sam sta i da vidim borovih iglica je bilo nasve strane pod nogama bukvalno ko da je neko istreso usisvo sam jedno 15 min... tako da mozes samo da pretopostavljas cega bi sve bilo i gdje bi sve pozapadalo u sistemu da nije bilo filtera :) ... pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name=stilo 1.9 JTD sivi :)' timestamp='1333909200' post='808140]

mislim da je dosta jeftinije nego taj sto si placao od 26€ mislim da je cca 7-8 €

Ti od 7-8 EUR su oni najjeftiniji papirni, zamenski. Svi kvalitetniji (sa aktivnim ugljem) se vrte oko tih 25 EUR.

I ja ti savetujem da taj stari samo ocistis i vratis na mesto (ukoliko ga nisi bacio) dok ne kupis novi. Nije neki dug period koji si planirao da vozis bez filtera ali svakakvog djubreta zna da se nakupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma onaj je kas zivi ne znam kako tako :question:

al je problem sto mi po ovoj kisi magle stakla i skoro nikako ne duva ventilacija ni na 4 :wallbash:

a sutra idem u sarajevo pa cu tamo potraziti po prodavnicama

hvala jos jednom na odgovorima

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvadio sam stari filter ali novi nikako ne mogu da stavim :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora malo da se "zguzva", tj. pritisne sa donje i gornje strane. Posto je ulaz u kuciste manje visine od visine samog lezista filtera unutar kutije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredio sam i ubacio, sad duva k'o tornado :p:) Pozz i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, pozdrav i za tebe ;) .

Nadam se da si obratio paznju na "Air Flow" smer na filteru (tj. nadam se da neces vaditi filter da proveris :) ) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obratio sam, stavio sam ga isto kao sto je stari stajao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo zamenjen filter. Ono što nisam video na slikama niti na uputstvu sa filterom a možda je do verzije auta(moj je 2002) je da se poklopac skida tako što se gurne prema motoru.Ja sam po ranijim slikama mislio da je na žabicama i da ga treba povući prema suvozačevim vratima...

2027277xk0.jpg

 

možda nekome pomogne  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poklopac filtera je na klizacima, a koliko se secam ima i 2 plasticne kopce (zuba).

Svlaci se bas tako kako si opisao. Uglavnom, vidi se sve kad se zaroni :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i šrafče i te dve kopče al ja nisam mogao baš toliko zaroniti da vidim gde ide nego sam probao na sve strane umerenom silom i tek tada otkrio da je na klizačima.

Za ubuduće znam a kao što rekoh možda nekome i pomogne, ne smeta, mora da koristi  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' u svoje Stiliće stavljate obične papirne filtere klime ili filtere klime sa aktivnim ugljem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga uvek na malom servisu menjam kad menjam ulje i sve filtere i njega promenim a uskoro trebam da odradim mali servis pa mi pre par dana u radnji ponudiše kao neki kvalitetniji sa aktivnim ugljem 850 din a sad vidim iz teme da original sa aktivnim ugljem košta oko 3000 din pa čisto informacije radi ništa više...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenih filter klime,bilo je tu dosta smeca koje je izaslo sa filterom,a i sam filter je bio crn kao odzak...

no ja ne bih bio ja da nesto ne prehebem...skidam

ja lagano plastiku iza kojee je filter (ona kod

suvozacevih nogu) sve ide lepo do onog poslednjeg

srafa tj nesto na fazon srafa samo sto je

zabica,ima ih 2 kom pa cete znati po tome o cemu

pricam,i vuci,secaj,guraj,ni 1mm da podje,nastavim

ja da vucem,i normalno ne ispadne zabica vec

pukne plastika iznutra... :-(

e sad,ja sam to parce plastike vratio na mesto,i

lepo se uklopilo,bas se dobro drzi,a ispod njega je

nesto sto je oblozeno kao nekim sundjerom,da li ce

mu smetati da ostane tako,ili da ga po sastavu

nalijem super lepkom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas skinuo sa fiat bravo 2007, na istom mestu se nalazi.

Pomogla mi je ona slika, da se plasticni deo vuce ka motoru. Inace drzi se na jednom srafu i onim zabicama.

Filter sam pokusao da ocistim, usisam, cak i kompresorom da produvam ali bezuspesno.

Narucio sam neki Valeo sa ugljem nabavna cena nesto ispod 700din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Ja sam danas ocistio,tj oprao filter kabine. bilo mi mrsko maksuz da idem da kupujem drugi pa sam ga oprao pod pritiskom pa kako mu bude :D WP_20160518_16_55_21_Pro.jpgWP_20160518_16_55_29_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...