Jump to content
FAS Goran
Guest 4367

Stilo - zamena polen filtera (filtera klime)

Recommended Posts

Guest 4367

Može li neko da mi objasni kako da skinem polen filter na stilu i da ga sam zamenim novim, čak ne znam ni gde stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam neki majstor samo vozim kola ( i to lose )

polen filter ti se nalazi tacno tamo gde malo visi suvozac drzi noge :)

daklem odalji suvozacevo sediste do kraja, zavuci se kolko mozes i eto ga!

priznaj da ti i nisam nesto objasnio jerbo ga ja nikad nisam menjao ali sam video majstora gde se zavlacio kada je menjao i ubacivao novi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak da asumiramo da se polen filter menja kao sastavni deo redovnog servisa!E sad nema potrebe menjati ga zimi jel tad ima slabu funkciju.Ne zove se on dzaba POLEN filter,tako da je preporuka promeniti ga na prolece.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 277

Bane...vizuelno kad pocrni je za zamenu...treba da je skroz beo.....ili kada ti ventilacija slabo radi...sporije skida maglu nego sto je pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8497

Ako menjas filter bilo koji uzmi kod Euro Auta UFO filtere to su ti filteri koje svi Fiat S.P.A automobili fabricki koriste (Fiat, Alfa, Lancia etc).

A koji je stilo u pitanju????

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bane...vizuelno kad pocrni je za zamenu...treba da je skroz beo.....ili kada ti ventilacija slabo radi...sporije skida maglu nego sto je pre.

Eme, pitam zato što na mom puntu se oseti miris neke paljene plastike, ali samo kad okrenem onu polugu na položaj da uvlači vazduh u kabinu. Kad je u suprotnom položaju ništa se ne oseća. Reko da nije taj filter "smrdljiv" :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se oseca miris bas te "paljevine" u autu,narocito kad ga malo brze vozim.Ja sam mislio da smrdi nafta ali vise se oseca kao garez iz sporeta.Problem resim tako sto pritisnem ono dugme da mi spreci ulazak vazduha u kabinu,tad ne smrdi nista.

Pri malom servisu sam promenio sve filtere osim ovog za klimu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter klime, ili polen filter, ili filter ventilacije. Meni se ovo poslednje najviše "sviđa", tj. smatram najpravilnijim nazivom. Jer taj filter nije samo za klimu i nije samo za polen.

Njegova funkcija nema nikakve veze sa radom motora, pa je malo bezveze njegovu zamenu vezivati za redovne servise. Ali, dobro, nekako je redovan servis termin kad se svašta menja, pa može i ovaj filter. Kažu da ga treba zameniti jednom godišnje obazevno, ali nije zgoreg pogledati ga malo češće. Ako je masan, prašnjav, vlažan, smrdljiv - zameni ga. Nov je naravno bele boje, pa ako je dakle crn ili tamno braon - kako možeš očekivati mirisan vazduh u kabini ?! Ovo je skoro kod svih automobila veoma jeftin filter, i najčešće se veoma lako menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom bivšem stilu, koji inače nije imao klimu, a imao filter klime ili polen filter, to sam izvadio jer je bila zima i auto je veoma slabo grejao. Razlog je bio veoma prljav filter. Verovatno nikada nije menjan jer majstori to vezuju sa klimom, pa su verovatno mislili da nemaju šta da menjaju kad auto nema klimu. Posle skidanja tog filtera (novi nisam imao da stavim,bila nedelja :whistle: ) shvatio sam da i moj stilo ima grejanje kabine :thumbup: Na kecu je jače duvao nego pre na trojci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga zemjenio, i auto odmah bolje grije i duva.

Cijena 10 evra a na slikama je fino pokazano kako se mijenja, samo polako da ne pokidate zabice na plastikama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam zamenio filter, ventilacija je momentalno prodisala :) u AP sportu filter je 690din neki made in Italy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh !

Jezim se tih jevtinih filtera za kabinu.

Ne zadrzavaju smradove od splja.

Pazario sam Knehtov filter sa 250-300gr aktivnog uglja u njemu

i dobio sam to da nista od paljevine i izduva kamiona i autobusa ne ulazi u kabinu.

Cena 2800 kinti. Jebi ga skupo al nema smrada od splja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

.

Pazario sam Knehtov filter sa 250-300gr aktivnog uglja u njemu

i dobio sam to da nista od paljevine i izduva kamiona i autobusa ne ulazi u kabinu.

Cena 2800 kinti. Jebi ga skupo al nema smrada od splja.

A gde si ga kupio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravo da ti kazem uzeo mi ga je drugar od uvoznika jer ima servis

i mogucnost da tako pazari.

Ako te interesuje pitacu ga gde imaju prodajni objekat i koja je firma

pa ako hoces naruci i ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

.

Ako te interesuje pitacu ga gde imaju prodajni objekat i koja je firma

pa ako hoces naruci i ti.

Ja sam tražio za moj auto. Što po Novom Sadu što telefonirajući po nekim prodavnicama u BG i malo ko me je razumeo šta tražim.

Tako da ako možeš da nađeš, bilo bi interesantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari ja sam nov ovde pa mi treba mala strucna pomoc ako moze :book: zanima me gde se na fiat stilu sa motorom od 140ks ili 103kw nalazi filter klime, filter vazduha i filter goriva :question: jer bi ubrzo trebao da odradim servis ono klasika zamena ulja i ovih filtera pa bih to uradio u sopstvenoj reziji ako ima neko slike o ovome bio bih vrlo zahvalan.....

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...