Jump to content
FAS Goran
STILISTA

Zamena sijalice H7 levog fara na Stilu

Recommended Posts

Sijalice pozicionog svetla stilo

Muka, crkle obe sijalice za poziciju u levom faru...upalilo obaveštenje na tabli i ne gasi ga. Kapiram da treba da zamenim barem jednu da bi izbrisao grešku.. ali kako...Ako je neko imao iskustva sa menjanjem sijalica pozicije na stilu multijet neka javi kako se menjaju. Usput, na multijet varijanti čini mi se da ima više prostora kod levog fara, te sam zimus H7 zamenio samostalno. Trebalo mi je nekih pola sata debelom rukom i svetlost DISovog parkinga u Lazarevcu jer smo bili na proputovanju.

Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

DRUZE TREBA MI TVOJA POMOC POSTO VIDIM DA SI MJENJAO SIJALICU LIJEVOG FARA

USKO JE U P.M OBJASNI MI KAKO SI NAPRAVIO PROSTOR ESI SKIDO KONPLETAN OKVIR AKUMULATORA I VAIO AKUMULATOR ILI SAMO JEDNU STRANICU KOJA IDE PREMA OTVORU ZA SIJALICE.

U OVOM DRUGOM PRIMJERU MORAM SKINUTI I JEDNU KLEMU SA AKUMULATORA DA BIH JE IZVADIO A TO CE MI NAPRAVITI DODATNI PROBLEM SA KASTOFONOM KOJEG MORAM RESETOVATI Javi mi molim te kako si to izveo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ti je frka pa da probam da pomognem. Ja sam dva puta do sada menjao sijalice levog fara, skidao sam samo poklopac akumulatora. Osim toga dobro bi bilo da se otkaci zabica koja drzi crni kabal koji ide na - klemu, da bi mogao da ga pomeris i napravis mesto kuda moze da prodje ruka. Raskazis konektor koji dolazi na far i sklonis ga izmedju blatobrana i kucista akumulatora (kabal naravno, u tom slucaju konektor dodje na stranu - kleme). Nakon toga otkacis osigurac (zicu) koja drzi poklopac fara, poklopac povuces ka motoru a zatim ga zarotiras i izvuces napolje. Time bi trebalo da si napravio dovoljno mesta da se moze prici svim sijalicama u faru. Ostalo ti je da otkacis kabal sa sijalice, otkacis osigurac koji drzi sijalicu u svom lezistu i izvuces je napolje. Obrati paznu da kada budes vracao sijalicu ona legne u svoje leziste kako treba, jer se lako moze desiti da ostane malo nakrivo pa onda i snop svetla nije kako treba, to ces najbolje videti ako uporedis njen polozaj sa sijalicom u drugom faru. Vratis nazad sve obrnutim redom i to je to. Kada se malo uvezbas ne traje vise od 15 minuta, jedino malo budu izgrebane podlaktice ali to je cema voznje JTD-a. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja javim kako sam zamenio sijalicu. Mislim da je moguće uraditi i bez skidanja akumulatora ali smeta neki kabl koji ide u far sa gornje strane, izgleda kao sijalica a nije...

Elem, prvo sam zemenio sijalicu oborenog svetla bez skidanja akumulatora ali dok sam hteo da vratim poklopac onda se pomerla sijalica žmigavca koje je skroz levo i nema šanse da se priđe. Onda sam posegao za brusilicom i recnuo plastiku koja štiti akumulator sa strane fara. Ta plastika je kao kutija i ja sam zapravo jednu stranicu odvojio, ne skroz, nema potrebe, samo sam odvojio spoj stranice sa prednjim delom.

Onda se taj bočni deo može podići (nateći) da se provuče ruka. Kad sam završio sam probušio rupu i vezicom pričvrstio nazad.

bbb116.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam jel neko pisao u ovoj temi o tome stvarno mi mrsko citati od pocetka :coffee:

ja mjenjam sijalicu kratkih ili ti oborenih svjetala tako sto

smotam puni desni i odsarafim ona dva sarafa sto drze unutarnji blatobran ili kako se vec zove i cijelu operaciju odradim odatle

sijalicu zamjenim u roku od 5 min :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pročitao sam celu ovu temu, i zahvaljujući njoj sam sam promenio sijalicu za 10min ali sa suvozačeve strane.

Nema potrebe za dramom, odvrne se jedan gornji šraf na posudi za tečnost za stakla, i prilično je tada jednostavno da se zameni.

Ali sa vozačeve strane će već biti izazov :) ja planiram da rešim problem ugradnjom xenona..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja danas resio h7 levog fara kod elektricara Dragana po preporuci clana chiki

covek menja sijalice nekim hirurskim makazama za 2 minuta i samo skida poklopac akumulatora

za taj zahvat uzima samo 200 dinara

nalazi se iza Dejtonke, kod Lukoil pumpe

Dragan 065/5065781

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sam menjao nalevom faru uz skidanje akumulatora...dal mi se posrecilo ili sta uspeo sam za 15ak minuta da sredim posao, cak brze nego na suvozacevoj strani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na levoj strani je lakše promeniti od dole tj. kad skineš plastičnu zaštitu ispod blatobrana (ne moraš celu vaditi dovoljno je malo iskriviti prednji deo da možeš zavući ruku i i izući poklopac fara).

Digneš auto dizalicom da bi imao više mesta za raditi i to je to. Prostije je od vađenja akumulatora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas zamenio sijalicu H7 na levom faru za 5min. lagano, samo koristio magnet "antenu" da bih izvadio sijalicu iz fara.

Skinuo samo poklopac akumulatora i ništa više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na levoj strani je lakše promeniti od dole tj. kad skineš plastičnu zaštitu ispod blatobrana (ne moraš celu vaditi dovoljno je malo iskriviti prednji deo da možeš zavući ruku i i izući poklopac fara).

Digneš auto dizalicom da bi imao više mesta za raditi i to je to. Prostije je od vađenja akumulatora!

Mozda je prostije, ali dok uzmem dizalicu, skinem zastitu...mnogo je kume :D

Ovako skinem akumulator pa usput proverim i kleme, malo osmirglam ako treba a sijalica gotova za 10ak minuta, to sam bas juce uradio opet bez problema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam jel neko pisao u ovoj temi o tome stvarno mi mrsko citati od pocetka :coffee:

ja mjenjam sijalicu kratkih ili ti oborenih svjetala tako sto

smotam puni desni i odsarafim ona dva sarafa sto drze unutarnji blatobran ili kako se vec zove i cijelu operaciju odradim odatle

sijalicu zamjenim u roku od 5 min :thumbsup:

 

Ista prica...ipak i nije toliki problem,kao sto deluje na prvi pogled,ja sam isto tako zamenio i  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se nekom desilo da mu crkne levo kratko svetlo a da mu bord nista ne prijavl kao meni veceras,u cemu je fora ?

I koliko kosta komplet ( set ) sijalica za stila ?  :ouch:

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne javlja za kratka svetla. Javlja za 'bitnije' stvari poput sijalica pozicije i osvetljenja tablice.

Edited by sikander

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je to tako jer pretpostavljaju da ce vlasnik auta videti da mu ne radi far...a vec za zadnja svetla ili svetlo tablice,tesko da bi neko video da to ne radi. Zato ne prijavljuje prednja kratka svetla sem prednjih pozicija. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel menjao neko sam sijalicu levog fara,zanima me procedura ili je pametnije da necackam mecku posto sam cuo da je problematicno doci do fara ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao sijalicu kada se stane ispred auta,sa leve strane,tj.to mu dodje desna strana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da naravno da si menjao . ali me interesuje procedura, da li treba akomulator da se skida ili sta vec ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sijalicu kod akua ne znam...ali ili da se skida aku i njegovo kuciste ili da se skida podkrilo...to nisam radio,ali znam da je procedura takva...bez toga jako tesko. Jer moras ruku da izlomis na 16 delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da ,tako sam i cuo da ziv treba da se polomis da dodjes do fara,bolje da ostavim to nekom ko se bolje razume od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...