Jump to content
FAS Goran
STILISTA

Zamena sijalice H7 levog fara na Stilu

Recommended Posts

Okači Nešin telefon jer meni majstor uzima 500 RSD za levi far i 300 RSD za desni far :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i sve ovde na ovom topicu je zadesio problem crkavanja H7 sijalice i nacitah se koje cega, a vecinom predpostavki posto ih vecina to nije sama uradila nego majstor ai majstor je problem predstavio kao veliki problem da bi opravdao ono zbog cega ste dosli kod njega.Od onih sam da nesto ako mogu sam necu to da platim nekome za sta nije sposobniji od mene, pa tako i ovo menjao sam i levi i desni far tj sijalicu kod stila 1,9 jtd karavan ina oba je posao u okviru 20-ak min, od svega je veci problem skinuti nosac akumulatora tj vratiti ga jer zavrnuti srafove je veci problem nego zamenuti sijalicu. pa tako ideje oko skidanja tockova ili ti vec branika a da se ne uvrede cista je glupost. neko je vec opisao lepo "pomeris posudu za vodu" i zamenis naravno nije kao od sale ali se uradi, jeste tesno . Tako i za desni izvadis akumulator odvrnes nosac , pomeris ga i zamenis. I to je sve u svemu 20 min bez preterivanja, a naravno da posle 100 je sve kao pesma :rolleyes: Ali dati 500-1000 din je cista glupost a za to ti treba kljuc 10 i 13 koje kada prvi put kupis i to unior kao kvalitetne ostaju tebi. A kasnije das za bolje sijalice i tako, a sve to moze i ispred zgrade na minusu kao ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta pricate 5 min i gotovo , procedura je sledeca

namotas tockove udesno krstastim srafcigerom odvrnete 3 srafa od podplastike zavucete ruku lagano skinete zastitnu plastiku (poklopac sijalice),iskopcate dzek sa sijalice , zatim skinete limic(zicu) koji drzi sijalicu izvadis sijalicu. Vratis novu naravno neku kvalitetnu i sve vracas unazad kako si skidao. max 5 min

to je za levi far.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka hvala! Slađe mi je da dam majstoru Neši 200 RSD nego da skidam podplastike i nosač akumulatora na ovom minusu g092.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i sve ovde na ovom topicu je zadesio problem crkavanja H7 sijalice i nacitah se koje cega, a vecinom predpostavki posto ih vecina to nije sama uradila nego majstor ai majstor je problem predstavio kao veliki problem da bi opravdao ono zbog cega ste dosli kod njega.Od onih sam da nesto ako mogu sam necu to da platim nekome za sta nije sposobniji od mene, pa tako i ovo menjao sam i levi i desni far tj sijalicu kod stila 1,9 jtd karavan ina oba je posao u okviru 20-ak min, od svega je veci problem skinuti nosac akumulatora tj vratiti ga jer zavrnuti srafove je veci problem nego zamenuti sijalicu. pa tako ideje oko skidanja tockova ili ti vec branika a da se ne uvrede cista je glupost. neko je vec opisao lepo "pomeris posudu za vodu" i zamenis naravno nije kao od sale ali se uradi, jeste tesno . Tako i za desni izvadis akumulator odvrnes nosac , pomeris ga i zamenis. I to je sve u svemu 20 min bez preterivanja, a naravno da posle 100 je sve kao pesma :rolleyes: Ali dati 500-1000 din je cista glupost a za to ti treba kljuc 10 i 13 koje kada prvi put kupis i to unior kao kvalitetne ostaju tebi. A kasnije das za bolje sijalice i tako, a sve to moze i ispred zgrade na minusu kao ja.

Svaka cast,prvi put je najteze...Pogotovo sto temperatura ne ide u prilog radu oko auta.

Ja ne procitah predpostavke ovde vec konkretna resenja koja su primenjena u praksi.

Svako ima svoj nacin.

Vas nacin je vama najbolji,skidajte i dalje ukumulator,ja cu tocak,coanew ce namotati tocak i odvrnuti 3 srafa i malko izgrebati ruku,Pera ce platiti Ziki da mu zameni sijalicu jer ima novca i nece da se smrzava na -5 sat vremena ispred zgrade.Perica ce otici u servis i oni ce mu skinuti branik.Perica je trebao da cita forum... :thumbsup:

Ne postoji los nacin.Svi nacini su dobri ako smo mi kraju zadovoljni rezultatom.

Postoji vise nacina i svi su primenjivi,nase je samo da izaberemo koji nam najvise odgovara.

p.s Perica,Pera i Zika su imaginarne licnosti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio nikoga da ubedjujem, ako je tako shvaceno ,nego kada sam pokusao da zamenim sijalicu video sam da pri pokusaju da to uradim preko tocka odustao sam. Nisam zeleo da se valjam po zemlji i prljam blatnjavim blatobranima. Lakse MI je je stojecki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i da ja ponovim moj post od ranije :)

Na Novom Beogradu iza pumpe Dejton imate jos jednu pumpu - Lukoil. U blizini iste radi elektricar koji menja levu sijalicu na Stilu za 7 minuta (merio sam :) ). Skida samo poklopac akumulatora.

Covek ima dugacke makaze i pincete za zakrivljenim vrhom. Juce sam kod njega menjao desnu. Ranije sam menjao sam ali ostadoh bez alata a i smrza uhvatila. Cena je od 200 do 400 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda sam ja kreten ,ugradi xenone bez skidanja akumulatora za nepunih 45 min , tj imao sam pomoc zokija fandje , nikakva mudrolija a ja se spremio za keks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pre neki dan skinuo samo poklopac akumulatora i zamenio sijalicu bez po muke!

Doduse malo me ebuckao poklopac sijalica koji se teze vraca ali i to se iz par pokusaja uspe.

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 6 meseci od kako vozim Stila, danas sam morao da drugi put menjam sijalicu levog fara (prva je crkla 7 dana od kako sam ga kupio, i tad sam iz njega izvadio philips,a stavio neku obicnu sto sam kupio na NIS pumpi)...wallbash.gif

Prvi put je bilo zlo i naopako, ali sad sam mu nasao foru, tako da sam zavrsio za manje od 10 minuta (ako je i toliko trebalo)...

Prvo skinem poklopac akumulatora, skinem kabal sa fara, i oslobodim poklopac, onda zavucem ruku pored blatobrana i izguram poklopac na gore pored akumulatora.

Kada je poklopac izvadjen ima dovoljno mesta da se zameni sijalica.

Vracanje poklopca se radi na isti nacin, spusti se pored akumulatora, zavucem ruku pored blatobrana i nabodem poklopac u rupu, i onda ga jednostavno zakopcam od gore, bez ikakvog nerviranja.

Jos samo da mi neko preporuci koje sijalice da kupim a da ne crkavaju svakih 5-6 meseci, pa bi bio zadovoljan? question.gifthumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice H7 sijalica, tu nema pravila. Rok trajanja od mesec do najvise godinu dana, jer sada mora da se vozi non-stop pod upaljenim svetlima, pa samim tim je vek trajanja vise nego primetno skracen. Kupio sam neku Oto top, to izbegavaj, inace uzimam Wurthove,cena je pristupacna i izdrzale mi oko godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u početku sam se palio i kupovao skupe sijalice

sad najeftinije jer na istom vremenskom razmaku ih menjam cirka 6 meseci

@ZOXY

lako je dati majstoru neši 200 kinti za zamenu sijalica al šta da te navata neki seljak pandur i da te tera da zameniš sijalicu na minusu i vetru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne moze da te tera da uradis ono sto ne znas ili ne mozes da uradis... A i nisu bas sve sijalice iste... Ja bar mogu da primetim razliku na mojim farovima, ne sijaju sve isto!

Edited by Terza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pitao ali nije niko napisao pravi odgovor (ili bar mislim da nije...) zašto UVJEK (tj skoro uvijek) crkne sijalica na lijevom faru,,,evo kod mene je taj slucaj,danas sam zamjenio ja mislim 10-ti put sijalicu na lijevom faru a na desnom nisam jos ni jednom.... i da samo da kazem da mi je originalna sijalic trajala 8-9 mjeseci a ove Wurth,Osram... itd ni dva mjeseca

Why Stilo,why.....????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatam; Drugi je razlog - zato što mu se još više može ( a možemo i zamjeniti zadnju riječ u diže)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak pokazuje odnosno signalizira Stilo na tabli i kada "crkne" neka od sijalica u faru a da nije pozicija.

Ne pokazuje direktno na displeju ali ona zelena lampica za kratko svetlo vise ne svetli ako je otisla neka

od sijalica za kratko svetlo na levom ili desnom faru.Isti slucaj je i za dugo.Kad upalis dugo na tabli

ne svetli ona plava lampica za dugo svetlo ako ti je jedna od njih otisla.

Nema zvucnog signala i signala na displeju ali eto preko ovih lampica nam stavi do znanja da je neka

crkla,samo sto na to eto nismo obracali paznju,cekali smo da vidimo na displeju.

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad mi je pocrkalo ne-zna-im-se-broja H7 sijalica i ovo bih do sad sigurno primetio. Po gradu je čak teško primetiti da je crkla jedna od sijalica, sem ako se ne uleti i neku mrakušu ili osvetli zid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...