Jump to content
FAS Goran
Guest 7989

Fiat Punto mk.1 1.1 - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Jel onda najbolje rešenje da se skine rezervoar, opere u perionicu ili ima neki drugi način da se skine mulj iz rezervoara? Očisti dizna jer ako je onako bio prljav filter za gorivo i pumpa bila sva u mulju onda je i ona sigurno zapusena? i naravno zameni uložak pumpe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih uradio ovo sve sa rezervoarom i pumpom pa bih video kako ce se ponasati. Ako bude dobro radio onda ne moras dizne dirati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega sramota je kakvo nam gorivo uvaljuju, uzas, mulj vadimo kao iz mocvare.

Uradi kao sto sam ti napisao ranije:

1. zamena uloska pumpe i naravno zamena filtera goriva

2. pranje rezervoara (ako nije mnogo zaprljan moze i da se izvuce svo gorivo pa da se nabacaju pamucne krpe unutra i da se sve pokupi, ruka do lakta i skupljanje, ja tako resio problem)

2. produvavanje i dovodnog i odvodnog creva od monopointa

3. pranje dizne jer je i ona navukla mulj i djubre kada se raspao filter za gorivo, mozda ce raditi i bez pranja ali je moguce da ce ti seckati auto prilikom ubrzavanja

 

Tek posle ovih postupaka ce proraditi na benzin kako valja. Ako opet imas problem onda predji na monopoint, step motor, senzore, lambu sondu... Za to je najbolje dijagnostika ili da se stavi pa skine deo dok se ne pronadje koji pravi problem.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Imam sledeci problem sa paljenjem u ovim zimskim danima. U pitanju je Punto 1, 1.1. '98. Naime, ubacim kljuc u  kontakt bravu, lepo se ukljuce i iskljuce sve lampice koje trebaju, cuje se i pumpa za gorivo, ali kada krenem da okrenem kljuc da zavergla, kljuc se zaglavi,  da se pomeri! Dakle nece da se pomeri dalje. Normalno se vraca nazad i vadi, i normalno mogu ponovo da ubacim i dam kontakt i sve to, ali se opet zaglavi. Nekada posle 1,2 pokusaja uspe da zavergla i odmah upali a nekad posle pola sata ponavljanja celog postupka. Prskao sam sa WDom, pokusavao sa zagrevanjem kljuca, ne bih rekao da pomaze. Kasnije u toku voznje normalno pali. Cak i nekada i posle mirovanja od 2,3 dana na ovom minusu normalno pali, a nekada nece, kao sto rekoh, da okrene dalje od polozaja za kontakt.

Sta bi moglo da bude u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav drugari,

Malo sam bio odsutan, te stoga izvinite sto ne pisah sta se desavalo dalje sa punticem.

Prvo sam zamenio majstora, a onda pretprosle nedelje kad se prolepsalo vreme očistio drugi majstor rezervoar za gorivo, zamenio ulozak pumpe i zamenio filter goriva.Stanje sada zajebalo vek.

Gledacu da postavim sliku blaona sa gorivom koje mi je vratio da vidite samo.Kaze majstor rezervoar baš bio prljav

Koristim ovu priliku da se zahvalim forumašima jer su mi svojim savetima dosta pomogli, inače bi me odrali majstori, a o živcima da ne govorim.Ispade kao da puntic bolovao od neizlecive bolesti po nekim majstorima, ali se srečom zajebase u dijagnozi.Pozdrav drugari i Živeli

^BE58FDD562145343F33FA38994BA34AE363D1596ADFF133E20^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

^BE58FDD562145343F33FA38994BA34AE363D1596ADFF133E20^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

13 minutes ago, MmMm11 said:

pozdrav drugari,

Malo sam bio odsutan, te stoga izvinite sto ne pisah sta se desavalo dalje sa punticem.

Prvo sam zamenio majstora, a onda pretprosle nedelje kad se prolepsalo vreme očistio drugi majstor rezervoar za gorivo, zamenio ulozak pumpe i zamenio filter goriva.Stanje sada zajebalo vek.

Gledacu da postavim sliku blaona sa gorivom koje mi je vratio da vidite samo.Kaze majstor rezervoar baš bio prljav

Koristim ovu priliku da se zahvalim forumašima jer su mi svojim savetima dosta pomogli, inače bi me odrali majstori, a o živcima da ne govorim.Ispade kao da puntic bolovao od neizlecive bolesti po nekim majstorima, ali se srečom zajebase u dijagnozi.Pozdrav drugari i Živeli

^BE58FDD562145343F33FA38994BA34AE363D1596ADFF133E20^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

^BE58FDD562145343F33FA38994BA34AE363D1596ADFF133E20^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Sta mislite drugari da se neko nije zajebao da je sipao dizel u rezervoar umesto benzina, da li je moguce da je ovako crno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i  dizel kad stoji duze nije ovoliko crn,ovo ko preradjeno ulje!

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, MmMm11 said:

pozdrav drugari,

Malo sam bio odsutan, te stoga izvinite sto ne pisah sta se desavalo dalje sa punticem.

Prvo sam zamenio majstora, a onda pretprosle nedelje kad se prolepsalo vreme očistio drugi majstor rezervoar za gorivo, zamenio ulozak pumpe i zamenio filter goriva.Stanje sada zajebalo vek.

Gledacu da postavim sliku blaona sa gorivom koje mi je vratio da vidite samo.Kaze majstor rezervoar baš bio prljav

Koristim ovu priliku da se zahvalim forumašima jer su mi svojim savetima dosta pomogli, inače bi me odrali majstori, a o živcima da ne govorim.Ispade kao da puntic bolovao od neizlecive bolesti po nekim majstorima, ali se srečom zajebase u dijagnozi.Pozdrav drugari i Živeli

^BE58FDD562145343F33FA38994BA34AE363D1596ADFF133E20^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

^BE58FDD562145343F33FA38994BA34AE363D1596ADFF133E20^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Sta mislite drugari da se neko nije zajebao da je sipao dizel u rezervoar umesto benzina, da li je moguce da je ovako crno?

Jel sam ti rekao da je to u pitanju :)))

Dobro je

sada redovno menjaj filter za gorivo, na svakih 10000 km, sitna para a eto sta se desi kada se raspadne zbog dugogodisnjeg ne menjanja.

Ja sam slicno vadio iz celog sistema, isto tako crno, eto koliko nam je cisto gorivo, uzas zivi, mulj sam crni i ja vadio. Jel ti oprao i diznu? Ako radi lepo ne mora mada je moj prodisao posle pranja dizne, bila prljava bas.

 

Edited by stefan8661

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam bio tu,kad je radio.Radi odlicno, mada kada bi to mogao da uradim bio bi kao mecava;)

bio si u pravu.Hvala ti puno na pomoči.Forum je zakon;)

Majstor rekao da ovo još nije video, mada je majstorče mlado ali dobro odradilo posao;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bitno da je sve ok! Očisti i diznu i prodisat će!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 23.3.2017. at 1:52 AM, Memphis said:

Ovo nije od jučer. To se godinama taložilo i napravio se mulj. Loše gorivo.

Kakvo je gorivo tek sad vidim lepo stefan napisao prethodno.sramota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto se u voznji samo ugasio. Vergla, nece da upali ni na benzin, ni na plin. Ne pomaze guranje. Vizuelno, koliko sam  mogao da vidim, kais nije pukao, kablovi ne bacaju varnice. Struja je dobra.  Ono sto sam u poslednje vreme primetio, povremene kao detonacije, slicno kao kada mi je otkazala bobina.

Sta bi mogao da bude problem?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav , imam jedno pitanje za forumaše  .

Eh ovako posjedujem Fiat Punta 1.1 40kw savrseno vuce,ne dimi,nema nikakve tehnicke poteskoce , sve je odrzavano i utegnut.

Ali imam probem ponekada mi se desi da mi  prilikom paljenja tj.verglanja upali ali motor trokira par sekundi i ugasi se ako ne pritisnem gas.

Ovo se vec desaje 1-2 mjeseca , zadnji put mi nije nikako upalio , pa sam doslepao do majstora i skinuli smo pumpu ocistili i odlicno palilo sve .

Ali problem je sto se ponavlja . Da li je netko od vas imao ovaj simptom . Motor vuce svjecice super kablovi super, gorivo uredno i cisto itd..

 

Da li bi moglo biti do oduska ? Imam osjecaj da mi je odusak zacepljen tj (kad otvorim cep za rezervoar bukvalno "zapuse" gasovima) da li je moguce da se sistem kompresuje od benzina pa da stvori suvise jaku kompresiju i onda gorivo tj pumpa nema tu kolicinu snage da izgura gasove . Lijep pozdrav i hvala. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@_baker_

 

Odušak, tj. pritisak u rezervoaru ne može biti uzrok bilo čemu, pa tako ni opisanoj situaciji na tvom autu.

Baci pogled sada, nakon spajanja tema, na sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...