Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest 5824

Lancia Thema - pomoć oko kupovine

Recommended Posts

Ovo prodaje moj drugar, vozio sam ovaj auto pre par meseci, čak imao ideju i da ga kupim, ali sam odustao... Treba dosta ulagati, ne znam ni koja mu je poslednja cena sad, moraju komplet nove gume, srediti taj plin da radi kako treba i tako dalje, dosta falinki...

Ne znam da li je u međuvremenu popravio sve što treba, ali tad kad sam je probao, nije bila ni blizu auta koji bi želeo kupiti...

Jel ti nije problem da iscimas ortaka i da pregledas opet auto da vidis da li je sve to sredio da radi kako treba? Ne bih da se cimam cak iz Leskovca i da zateknem neko jadno stanje auta koji se ne sastavlja :) Reci mi tacno koje su falinke na autu bile, jer sredjivanje plina i zamena guma i nije nesto toliko skupo i problematicno resiti, bitno je kakav je motor, kakav je limarijski i mehanicki, a sitnice se daju resiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda ti je dovoljan pokazatelj u kom je stanju auto,kad je Vule odustao od kupovine,i to jos od poznatog vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije... Mislim, nije nista konkretno napisao, ne radi kako treba na plin i lose gume, to nije nista strasno ako je samo to i ako su samo takve sitnice u pitanju. Ortak moj je zvao vlasnika koji kaze da je na autu sve na svom mestu, motor, turbina, limarija... i da samo treba zameniti jednu kuglu sto se trapa tice koju je on i kupio ali nije stigao da je zameni. Moguce je i da vlasnik prica bajke, zato i kazem ako nije problem da ispise detaljno sta sve sa autom nije kako treba bilo tada, da li je mozda sve to popravljeno u medjuvremenu pa da ja odlucim da li vredi cimati se oko istog ili traziti nesto drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tu kuglu je i onda trebao da zameni :)

Ne znam, s obzirom da mi je ortak mogao sam ti sad reći "ej idi i kupi, super je auto" ali ti to nisam napisao, nego sam rekao da zaobiđeš... Ne mogu zaista da se setim šta mu je sve falilo, gume su bile očajne, ceo auto šeta levo desno kad se vozi, da li je samo zbog njih ili nije ne znam, motor je radio očajno, nije vukao, konstantne detonacije, ide kao da ima neipravnih 50KS a ne 200KS... Da li je to samo zbog loše instalacije plina ili ne, opet ne znam...

Što se tiče limarije i enterijera, bio je OK za auto tog godišta, tu nema šta da se zameri, ne radi po koji prekidač ali su to sve normalne stvari... Inače jedna opruga je pukla pa je stavljena fabrička, tako da sad na 3 ima sportske a na jednom ima običnu pa baš ne stoji ravno...

Ne znam, opet kažem, možda je sve to sređeno u međuvremenu i možda je auto doveden u super stanje (što čisto sumnjam jer je bogami trebalo novaca za tako nešto - a cenu nije dizao nego ju je pošteno i spustio), ja nažalost vremena nemam da idem opet da ga gledam, ako je neko drugi voljan nek ti učini, ja bi ali stvarno nemam kad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je vec detaljan opis :)

Verovatno seta auto zbog te opruge jer ne stoji ravno, a to sto ide kao baba bez noge moze biti ko zna sta... Pa nista, ako je neko iz NS voljan da se proseta i pregleda auto zaradice pice i klopu ako budem dolazio da ga uzimam, tj. ako je vlasnik sredio sve navedeno... :)

I BTW, ako neko zna gde ima dobra Thema turbo na prodaju, slobodno nek se javi da zaradi pice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako budem dolazio da ga uzimam, tj. ako je vlasnik sredio sve navedeno... :)

Sto posto je sredjeno,zato ga prodaje :thumbup: ,aj da ne mracim,zelim ti da ovaj auto bude bombonica i da ga ti uzmes :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nista, ako je neko iz NS voljan da se proseta i pregleda auto zaradice pice i klopu ako budem dolazio da ga uzimam,

Ti si bas uporan :rolleyes:

Za mene bi ovo sto je Vule napisao bilo vise nego dovoljno da odustanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto vidim da se i moj auto ovde pominje,red je da kazem i moj komentar na komplet prepisku. 1. Ko zeli da kupi auto neka preuzme odgovornost na sebe , a ne posle ovaj mi je rekao da je auto ovakav a ovaj da je bas fino sredjen i uvek neko drugi kriv. 2. Moj auto je na prodaju ali se nadam da ce ostati kod mene u garazi pa makar ga i sin vozio za 18 godina ( dodju ljudi gledaju probaju,ali skupo im odrzavanje,registracija a ja im kazem nije problem! neka stoji...

3. Druze cim ti auto kupujes na konto tudjih prica, neces se ti tu usreciti. Dodji pa vidi...

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kupujem auto na konto tudjih prica nego nemam nameru da bacam pare na put (posto zivim prilicno daleko od mesta gde su ovi automobili) i gubim vreme na gledanje krsina sa prenapucanom cenom. Svako ko se iole malo razume u kola ce znati da pregleda kola da vidi da li vrede paznje, dolaska i detaljnog pregleda (da li lupa u trapu, kako radi motor, kako vuce auto, kako koci, kakve su mu gume, da li je elektronika ispravna, da li je odvaljivan, zafarbavan i td.) Nije mi skupa registracija, nije mi skupo odrzavanje, trazim dobar auto koji planiram da platim u kesu i nikako ne planiram da ga preplacujem, cak sta vise, planiram da prodjem povoljno :)

Ovim nisam mislio na gore pomenute automobile nego na bilo koji iz oglasa koji je los, a ja treba da prevaljujem minimum 500km da odem da vidim da je auto los. Znaci ode neko i pogleda auto i da mi onako info iz prve ruke sta i kako, a ja se sam odlucim da li vredi otici i detaljno pregledati auto ili ne

Edited by COOLic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovaj konkretan primerak sa oglasa na polovnim automobilima su ti ljudi rekli da ga zaobiđeš. Čini mi se više nego jasno. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno i hvala puno... Da sam licno otisao, samo bih pukao pare na put i toliko, zato ako je vec ovakvo savremeno vreme i hvala bogu jos uvek ima dobrih ljudi, zasto ne iskoristiti i ustedeti sebi i vreme i novac. Naravno da cu ja licno i sa dobrim majstorom koji mi je inace odlican ortak da idem i da gledam kola koja cu potencijalno kupiti, ali ako vec postoji mogucnost da neko na "ovlaz" pregledu ustanovi da je auto krs, onda ce mi samo ustedeti vreme i novac a da ne spominjem zivce... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam o themi sa 2.5 dizel motorizacijom i to jos karavan, zbog posla. Kakva su vasa ,misljenja i saveti. Moze i nekakav konkretan predlog ako znate nekoga da je prodaje, pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je obican D,to je relativno poznat model isao je i u dukata....,sta znam,zavisi koliko je para taj auto,ali mislim da je to velika kubikaza i da je to mator auto,samo registracija ce za dve godine taj auto da otplati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao je i Tdi u Ducato isto, pa zato i pitam jer ima velike ralike u motorima, tdi je neprevazidjen i dan danas, neunistiv, nikakav potrosac, jeftini delovi a ide kao zmaj, dok se obican d dosta losije pokazao po pitanju izdrzljivosti, trom je puno, malo jeftiniji za odrzavanje i samo nijansu manje trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...