Jump to content
FAS Goran
Guest 7859

Punto mk.2 1.9D - brisač

Recommended Posts

Guest 7859

Juce po onoj kisi prestao mi je da radi desni brisac,levi radi normalno a desni ne,kada ga rukom okrecem vrti u prazno,matica je pricvrscena za metlicu tako da je iskljuceno da je ona proslajfovala,znaci brisac se okrece oko svoje ose bez ikakvog otpora.da lije neko imao slicno iskustvo i sta mi predlazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2463

Verovatno ti se otkacila poluga koja pokrece 2. brisac... Skines oba brisaca, skines plastiku ispod njih, vratis polugu, ucvrstis je i ponovis kontra proceduru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je cesti kvar na II ako imas malo talenta mozes samda resis poluge ili na otpad

Share this post


Link to post
Share on other sites
Verovatno ti se otkacila poluga koja pokrece 2. brisac... Skines oba brisaca, skines plastiku ispod njih, vratis polugu, ucvrstis je i ponovis kontra proceduru...

To je to sigurno, samo sto kod Punta 2 ne moras da skidas plastiku, vec otvoris haubu i odozdo namestis. Ja sam krkno i jedan zeger prsten (tj. nesto slicno) odozdo, da mi ne spadne opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo tako, ne mora da se skida ni brisac ni plastika, samo se nabaci poluga na onu vodjicu i odozdo zavrne jedna shelna... gotov pos'o! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam krkno i jedan zeger prsten (tj. nesto slicno) odozdo, da mi ne spadne opet.

aj ovo malo pojasni, fotkama ako moze... Meni se ista stvar desila pre jedno mesec dana, naravno, provalio sam sam sta je i vratio sve na mesto, ali bih rado resio da se to vise nikad ne desi, tj, da ne moram kisnuti namestajuci glupi brisac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece da moze, meni se raskacilo na kolenu gde se mehanizam preklapa... Znaci kao dugme u koje sam jednostavno vratio, kako da kazem... Muski deo druge poluge koja ide s levog brisaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Slicna stvar mi se desila na Stilu - pukla je "kapa", na mehanizmu suvozecevog brisaca, koja drzi polugu koja ide od motora do brisaca sa suvozaceve strane...

Skinuli komplet sve (mora da se skine i zastitna plastika), probusili rupu na mehanizmu suvozacevog brisaca, vratili sve, namestili polugu na njeno mesto i ubacili rascepku u rupu kako bi drzala polugu...

Sve uradjeno za cca 1.5 sat...

Zao mi sto nisam slikao, pa da i ja (po)stavim neko uputstvo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uradio nesto slicno ovome sto je manfred opisao, samo sam stavio nesto poput seger prstena (uze od vodjice, rasirio i natako), drzi vec godinu dana.

seeger_ring1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi se moglo nabudziti, razbusi ovaj dio gornji pa provuci saraf , sa druge strane osiguraj maticom i gotovo! Mislim da su tako neki ljudi sa engleskog fiatforuma rijesili isti problem. Mozda ce i neko od nasih kolega sa foruma imati nesto da doda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje dodji sutra na skup pa ces videti kako sam odradio,ili samo napravi 3 mala flaha i na krajevima izbusi rupe npr,za srafove 5ice i onda stavi te flahice oko zgloba,ali nemoj skroz da ih zatezas jer zglob naravno radi i na kraju stavi kontra matice,srafovi treba da budu najmanje oko 50mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

pic0681.th.jpg

evo ovako sam ja odradio problematicni zglob na puntu,a to je problem skoro kod svakog punta.moze svako da odradi nije tezak posao,kod mene funkcionise bez problema godinu dana :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam taj problem pre 2 dana. isto kao i ti. Problem je u tome sto ti se pojela jabucica sto spaja desni brisac. Idi kod majstora da ti stavi sajbnu i zavari to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti sam problem imao jutros, i po onom snegu sam morao da stajem i da se zezam sa glupim brisacem, hvala na savetima, ovaj mi se cini kao najlaksi i najjednostavniji. http://img254.imageshack.us/i/pic0681.jpg/ Mada ako neko ima jos neku ideju nek je iznese, svaka nova ideja je dobrodosla. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...