Jump to content
FAS Goran
Guest 5204

Šta vas izluđuje u saobraćaju?

Recommended Posts

Ne dirajte mi kolege bajkere :) Pa sta bi tek radili da vozite u Italiji ili Francuskoj. Mi ovde jednostavno nismo navikli na skutercice i motore koji nam se pojave u letnjim mesecima pa nam je to "cudno". Mene iskreno samo nerviraju kad me obilaze sa unutrasnje strane, jer iskreno slabo i obracam paznju na desnu stranu puta, naravno ako je u pitanju jedna traka.

A da, moram da dodam da su i mene nervirali dok i sam nisam poceo da vozim motor pa sad malo drugacije gledam na celu pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je osudjivati celu grupu. Kao i kod vozaca automobila, i medju vozacima bicikala i motorcikala ima i ovih i onih. Ja aktivno vozim i dvotockase, ali vrlo cesto popi**im na neke na koje naletim u saobracaju. To ce naravno odnosi i na 2 i na 4 tocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi rade slalom izmedju kola i obilaze sa desne strane, a najludje kad krenu da se guze izmedju dva auta koja stoje na semaforu i nema mesta, ali mora da pokusa pa stigne do pola i onda odelju coveku auto sa onim ruckicama za kocnice. Sva sreca pa je to uradio ovom pored mene inace bih pojeo i njega i moped

E a da li vam se desava recimo vozite ulicom sa tri trake, idete desnom trakom, nigde pesackog, baba prelazi ulicu, vi usporite, baba stize u levu traku, vi vracate brzini koju ste imali, a babi odjednom dune da se vrati i hoce pravo pod tockove???? Ovo mi se u zadnjih mesec dana desilo bar 3 puta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se iskreno to nikada nije dogodilo i nadam se da nece, mada nista me nebi cudilo, a da ovi sam motorima koji voze kao ludi i ne gledaju nigde oko sebe, bas juce sam imao slucaj da jedna budala izleti ispred mene sa motorom i onda ispred slepera i kroz crveno u raskrsnici kod 37 bloka znaci ludak je mogao tri puta da zavrsi ispod necijih tockova na srecu nije, ali nema covek uvek srece a pritom je bio bez kacige sto me uzasava kad vidim, a jos jaci su mi oni koji kacigu drze na ruci i voze bez nje.

Da sam vlas' ja bih zabranio motore, ali nisam pa se ne pitam, u principu ja nevolim motore pa nek mi ne zamere kolege koji ih vole, nista licno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se u poslednje vreme cesto desava da babe i dede prelaze ulicu na nedozvoljenom mestu ili na crveno svetlo i jos psuju kad im svirnem ili ukocim ispred njih. A ima i onih koji podju, ja usporim pa kad me vide, ukoce se na sred ulice.

Inace najgori su mi oni "nindza" penzioneri sto uvece prelaze ulicu obuceni potpuno u crno, na nedozvoljenom mestu (po mogucstvu, na neosvetljenom delu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se u poslednje vreme ništa ne dešava u saobraćaju. Mislim ne bih da malerišem, ali niti mi izleću babe i dede, na motoriste sam već navikao... ni policija me više ne zaustavlja, sve kazne plaćene, sudski sporovi zaključeni... valjda kriza šta li... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da znas da si upravu udarila neka monotonija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene samo panduri nesto ne diraju za sad. Ali zato scena sa penzionerima, vozacima motora i motorcica, i ne daj boze zenama i devojkama za volanom, taxistima... dnevno smrsam po 500 grama samo od psovki sa svima njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao danas sam imao scenu od koje sam zaplakao od smeha :D Na parkingu Maxi-ja u Pančevu pokušava jedna devojka da se uparkira... i znate one filmiće na youtube kad pokušavaju po 6min da se uprakiraju i nikako da namotaju volan u pravi smer... e pa tako se i ova parkirala... ja sam plakao smejući se dok jedna gospođa nije naišla i rekla kako sam odvratan i kako umesto da pomognem devojci ja se tu smejem :D Onda sam morao da poslušam starije i da pomognem devojci da se parkira isto kao i u onim pomenutim filmićima gde ona izađe iz kola, a ja uđem i parkiram umesto nje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaaha, prosli vikend u NS stojim ispred garaze i cekam da udjem, ispred mene honda neki lik iz Sa, a ispred njega neka riba ne secam se koji bese auto, i sad zeleno tamo i ona ceka da joj se podigne rampa a nije skontala da treba da uzme karticu i cekala je tako jedno 5 min dok ovaj lik iz honde nije izasao i pokazao joj kako funkcionise to cudo od tehnike. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to su uglavnom vikend vozaci i vozacice, pa kad krenu da voze, kao da su sami sami. Znate ono : Cale daj kola idem na zurku. Cale daje kljuceve i onda krece ludilo. Pale se svetla, ali sva moguca znaci Oborena, duga, maglenke ko ih ima i prednje i zadnje. Da znaju gde su i sva cetiri migavca bi upalili. Onda krece lozenje, kao brza voznja neka suluda preticanja, secenja ali ne bahata nego glupa i nesigurna. Neaktivni vozaci, neka neaktivni i ostanu, ako imaju nameru da voze kola samo na svadbe, sahrane i zurke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto_maffia u pravu si za ovaj post, ali za svaku rec. :) Ajd da su kod te ribe bile Sabacke table razumeo bih je, Sabac je selo nema garazu, nije imala priliku da vidi pa ajd, ali sto je najgore Novosadjanka... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod garaže.

Inače je prilaz garažama širok nekih 7-8m, garaže su sa obe strane.

Ja uvek ulazim prvo rikverc polu lastin rep otvaram garažu i u nju unapred. Tako i juče, al primetim neko vozilo par garaža dalje.

Uteram i zazvoni mobilni, nije mi se mililo da izlazim na kišu pa sedim i pričam u kolima, a za to vreme brrrum ... bruum..brum....

Malo jače,.. pa malo slabije, čas mi se učini da je u garaži, pa onda opet spolja. I posle 10tak min moram da prekinem, zanima me ko je majstor.

Prolazim i kao bacim pogled, čiča završava, izlazi, nema nervoze, rutinski, njemu valda svaki put tako.

Više od 10 min. parkiranja i potrošene 2L benz. A auto reno 9 nije neka veličina. Kakav čovek, kako tek vozi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nervira me kad ljudi stanu na sred rasksnice (pesaci i biciklisti) i onda razgovaraju najopustenije kao da su u kaficu, i ne je*u te ni dva posto, a kad im sviras onda ti oni sve po spisku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za takve ima leka, zaturiras malo motor, malo pustis da zacvile gume, i ukocis posle 2 metra.. taj pesacki je narednih 5 minuta prazan i cist :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao scena od juče... idem ja od Autokomande ka Slaviji, a ispred mene sve vreme neki mučenik iz Leskovca sa Ladom Samarom vidi se da je odsečen od života... stižemo na Slaviju i on onako valjda panično krene da uleti u kružni, međutim izleti nekom taksisti sa Merdžom i ovaj na sirenu pravo na njega, ovaj zabode kočnicu i taksista mu stane na par cm od vrata... ovaj premro od straha, a krelac iz taxija izlazi i počinje da urla na čoveka, a ovaj sve ''izvini be b'ate nEsam odavle...'' i ovaj kreten nastavlja ''pa koji si ku*ac dolazio, šta ćeš ovde, idi u svoje selo blabla'' i prilazi pandur kao ''gospodine, molim vas da se vratite u vozilo, zakrčili ste saobraćaj'', taxista krene da urla i na pandura na šta priđu još trojica, uzmu mu dokumenta i kao da stane ispred Slavije... ovaj iz Leskovac JEDVA krenuo, drhti kao prut, a Slavija hvala Bogu krcata u špicu... a ja sve vreme stojim iza Leskovčanina jer ne mogu da prođem ni levo ni desno i gledam kakva samo stoka... jbte tolerancija ne na nuli nego u minusu... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvratno...

Priča mi matori kako su taxisti nekad u Begeu važili za pravi primer vožnje i kulture, ja se toga poslednjih 30 godina ne sećam. Od tri sudara koja sam imao, dva najgora sam imao sa profesionalnim vozačima zbog njihovog qrčenja odnosno nepažnje.

U principu - ako ti se ne sviđa da budeš taksista, idi bre radi nešto drugo. Nadam se da će da krenu da kažnjavaju za izlive besa u saobraćaju, kao što planiraju za glasnu muziku. Zimi me ne nervira toliko, ali leti se smorim kad neko pored mene odvrne neki šit na semaforu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he, samo zatvoris prozore pustis klimu i neku laganu ziku i gledas TUC TUC budalu kako ce da iskida auto kad se pojavi zeleno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odvratno...

Priča mi matori kako su taxisti nekad u Begeu važili za pravi primer vožnje i kulture, ja se toga poslednjih 30 godina ne sećam.

Juče na raskrsnici Cara Dušana i Francuske.

Na svoje zeleno kreće taksista iz Francuske, žmigavac levo, vidi kolonu iz suprotnog pravca, ne haje a i ne žuri.

Ovi koče, staju da ga ne udare i sviraju naravno. Par mesta iza ovog taksija stoji još jedan, verovatno pogođen negodovanjem ove kolone jer nisu ispoštovali njegovo veličanstvo taksistu, svira i psuje kroz prozor prema ovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče na Ibarskoj,kod Garden centra na Vidikovcu.Krećem se ka Žarkovu,pravac,nema krivina,brzina oko 80km/h.Vidim Jugić koji pokušava da se uključi na Ibarsku,sa Vidikovca ka OMV pumpi(oni koji su iz tog kraja znaju o čemu pričam),ali ne,izgleda da vozač neće da rizikuje pa stade.Ja na 20m od juga,kad gle budale,krene jugo i to opušteno,kao da nema nikog na magistrali,sviraj,blicaj,ma jok,kao da ne postojim.Prozujim pored juga i vidim baku od tisuću leta za volanom i kulira,nije se ni potresla,jer očigledno nikog nije ni videla.Ovo mi nije prvi put da se to desi na tom mestu,stvarno ne znam o čemu ljudi koji se uključuju na Ibarsku na tom mestu razmišljaju,pravac je i niko ne vozi ispod 60km/h.Očigledno je da loše procenjuju kretanje drugih vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto to desilo na istom mestu jos bila neka kisica pa se okrenuo na sred ibarske.Cica neki vozio a ja bio sa caletom.Ma zlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si ti prošao,da te nije neko pokupio.Jel ćale prebledeo ili te je smarao? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taksisti znaju da budu ubedljivo najveca bagra, ali ima ih i finih, uglavnom starija gospoda , ali ih je generalno bas malo...sve ovo drugo :laser:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobro si ti prošao,da te nije neko pokupio.Jel ćale prebledeo ili te je smarao? :lol:

Ma cuti obojca smo se prepali tad sam vozio renoa 5 i imao je katastrofalne kocnice zato sam se i okrenuo jedna strana je jace kocila od druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...