Jump to content
FAS Goran
Guest 5204

Šta vas izluđuje u saobraćaju?

Recommended Posts

Jes't malo nezgodno kada vidiš PA table u Beogradu... I ja bežim od njih... :crazy::laughing:

Ali stvarno je problem kada "Pančevci" voze u Beogradu, uglavnom prave problem ljudi koji idu jednom ili dva puta godišnje za Beograd, i onda svi misle gle ovaj PA... :)

Generalno je tu problem što su to ljudi sa sela iz okoline PA...

Mada kad se pojavi neko sa BG tablama u Pančevu i naiđe na raskrsnicu gde ne radi semafor on se izgubi skroz... A to me tek nervira, bez obzira čije su tablice...

Dok sam na Puntu imao BG table niko mi nije svirao po Beogradu ali jeste u Pančevu, a kada sam stavio PA table sve obrnuto... :crazy: :crazy:

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je istina za PA table... registarsko područje Pančeva ide ne sever skoro do Zrenjanina, na istok do Vršca i na jug skoro do Smedereva i onda PA table ima neku rumun iz nekog vršačkog sela i koji se za put u BG sprema 14 dana, pakuje sendviče i sokove za put itd...

Takođe, ima onih pančevaca koji se ku*če kako su zajebani i kako su popili svu pamet sveta pa onda neće da se sklone iz leve trake jerbo oni idu po ograničenju i koji moj sada da ti se on skloni kad je u pravu :wacko: budale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene najvise u saobracaju izludjuju taksisti i vozaci gsb. kakve oni manevre prave, to treba snimati! i onda kad ga stignem i izvucem iz kola/busa kaze "pa znas ja vozim ljude"...

proslo leto u v.ilica, bus u levoj traci, prazan, naglo smota desno i nalepi kocnicu. ja bio u desnoj, morao sam da zadimim gume da bi ukocio, isao je na mene kao da me nema. stane on, izadje iz busa i krene ka kamionu sa lubenicama pored puta. stanem i ja i izadjem, a on mrtav ladan, kaze nije me video. e tu mi je pao mrak na oci...

i posle citas u novinama kako je neki "manijak" iz cista mira tukao jadnog vozaca gsb.

pre jedno 10 godina, ziveo sam na nbg, u 2 ujutru, taksista izlazi iz jednosmerne ulice u rikverc a ne rade mu ni rikverc svetla pritom. lupim ga od pozadi, sreca pa sam isao 20km/h. izadjem, izvucem ga napolje a on "pa znas ...stranka". nisam stigao da ga ni posteno izgazim kad se pojavilo jos 4 taksija, zvao p****a pojacanje cim sam ga lupio, pre nego sto sam ga izvukao napolje. tu sam morao da odradim "stratesko povlacenje"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sta vas izluđuje u saobracaju ?

danasnjih top 3:

1.kada neko pravi veliki prekrsaj, PRED OCHIMA saobracajca u samom centru, a da pandur ne mrdne ni prstom, niti da obavesti kolegu da ga ovaj zaustavi na sledecem semaforu, danas je jedan iz kralja milana skrenuo u kneza milosa, dakle pored pandura, koji je bio na sred raskrsnice, i uz to cim je dao zmigavac skrenuo je, a da nije sacekao da ga neko pusti iz nadolazeceg smera, pa je umalo bio sudar. inace nije bio poslanik skupstine (posto oni to tu rade svakodnevno)

2.devojchice koje su tek dobile dozvolu & kola, danas se neka istripovala da se ustvari trka sa mnom :wallbash: al, nije to strasno, vec sto mi je u ostroj krivini gde sam prikocio i pri izlazu krenuo da dam gas, ona uletela ogromnom brzinom i pravo ispred mene, naravno uz moje jako kocenje, inache bi im zakacio zadnje krilo pri vecoj brzini i moglo je da bude svasta, ionako je tu bila nizbrdica, pa kad sam uzeo da ih prestizem dade zmigavac, kao uletece mi opet :wallbash::wallbash:

3. slobodno mogu reci - seljaci koji na vaznim putevima, da ne kazem magistralama, ostavljaju auto na putu, i to jos u suprotnom smeru, pa je jedan danas tako odmah iza krivine na avalskom putu, lepo parkirao auto, okrenut u pogresnom smeru (ceo je bio na asfaltu) i bacao djubre. najveci problem je sto je to radio toliko nonshalantno, kao da je u gradu gde imaju dve trake u istom smeru pa da kazes ajde. srecom pa sam video da neko koci na toj krivini skoro do stajanja, pa sam mogao da reagujem kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mene najvise u saobracaju izludjuju taksisti i vozaci gsb. kakve oni manevre prave, to treba snimati! i onda kad ga stignem i izvucem iz kola/busa kaze "pa znas ja vozim ljude"...

proslo leto u v.ilica, bus u levoj traci, prazan, naglo smota desno i nalepi kocnicu. ja bio u desnoj, morao sam da zadimim gume da bi ukocio, isao je na mene kao da me nema. stane on, izadje iz busa i krene ka kamionu sa lubenicama pored puta. stanem i ja i izadjem, a on mrtav ladan, kaze nije me video. e tu mi je pao mrak na oci...

i posle citas u novinama kako je neki "manijak" iz cista mira tukao jadnog vozaca gsb.

pre jedno 10 godina, ziveo sam na nbg, u 2 ujutru, taksista izlazi iz jednosmerne ulice u rikverc a ne rade mu ni rikverc svetla pritom. lupim ga od pozadi, sreca pa sam isao 20km/h. izadjem, izvucem ga napolje a on "pa znas ...stranka". nisam stigao da ga ni posteno izgazim kad se pojavilo jos 4 taksija, zvao p****a pojacanje cim sam ga lupio, pre nego sto sam ga izvukao napolje. tu sam morao da odradim "stratesko povlacenje"

Dopada mi se tvoja diplomatija. Nego je l' propracena odgovarajucim brendigom, u smislu proporcija ( 2m, 130 kg....)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

192cm, 105kg

nego, hit u saobracaju danas, inace redovna pojava, ukljucenje na autoput kod zmaja, lik sa golfom mk3 sa rampe pravac u levu traku sa 40-50km/h. e sad zamislite sebe u levoj traci kako dolazite iz pravca aerodroma sa jedno 120... da ima pravde na ovom svetu, bio bi u toj levoj traci na 120km/h turski sleper u tom trenutku kad je ovaj genije uleteo sa golfom sa 40.

da rezimiramo: kad se ukljucuje na autoput, vozi se krajnjom desnom trakom dok se brzina ne izjednaci sa brzinom vozila u srednjoj traci pa se tek onda ukljucuje, pa makar to znacilo da morate ubrzavati i zutom trakom. ono, ako vam za to ubrzavanje treba i zuta traka onda vam u stvari treba jaci motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

vratio se danas ibarskom u BG i lakse bi bilo da napisem koliko je bilo normalnih nego ludaka. od "trkaca" koji voze 35kmh pa do ubica koji preticu u krivini na punoj sa 150kmh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scena od jutros.. na putu do posla me je umalo udario klinac kolima. Na max 5 cm je prosao od mene. Klinac izleteo iz sporedne ulice ne pogledavsi ni jednom. Skripa kocnica, i vrisak nekih zena koje su stajale pored. Zavrsio sam sa 2 tocka na trotoaru i to okrenut u pogresnom smeru. Lik mi je samo kroz prozor viknuo "izvini kasnim u skolu", nabio gas i otiso O_o

(za one koji znaju Nish - raskrsnica Djerdapske i Majakovskog, klinac isao ka ekonomskoj, ja isao ka vrezini)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam na toj raskrsnici pet puta pogledam dal i ima nekog pa onda oprezno skrenem, ima mnogo tu dosta skolaraca koji voze neoprezno, dobro je da te nije udario...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je tramvaj za ovaj silan vozački staž mogao da pokupi ne zna se koliko puta - naravno kroz svoje "crveno" svetlo.

Inače, generalno, nervira me 80% vozača, koliko ih otprilike ne uključuje mozak do vozi, boli ih paja za to što nisu jedini u saobraćaju, a tiče se polaska na zeleno svetlo, prestrojavanja, isecanja, nabijanja u dupe i trubljenja kad je 200m ispred nas crveno svetlo na koje se zaleću ko magarci... Umalo da zaboravim, MRZIM kad ne daju migavce, a ja ih čekam ko magarac da se uključim, i on mi lepo skrene u ulicu iz koje ja dolazim. Ljudi su generalno sasvim isključeni, gledaju samo metar ispred sebe i nemaju tri vijuge u glavudži. Zbog takvih se bojim da stajem pešacima, jer će magarac iz besa da me obiđe i ubiće nekog pešaka na moje oči, a to mi stvarno ne treba u životu - ko što je onaj bajker ubio onu ženu i sebe pre nedelju dana, zaobilazeći auto koji je stao da propusti pešake.

Užasni smo, nemam reči nego da smo užasni, a svima da poželim da voze najbezbedniji auto koji mogu da priušte i da paze i na sebe i na druge, jer većina nije svesna da je vozačka dozvola vrlo slična dozovoli za nošenje oružja, samo je potreban loš momenat kada sve može da ode u 3 lepe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja moram da kažem da mi je današnje iskustvo pokazalo da smo se koliko-toliko unormalili, a da je sada vlast ona koja pravi haos u saobraćaju...

Relacija ETF-Obrenovac

Treba da svratim u Kneza Miloša kod Takvuda i krećem ulicom koja ide iz Bulevara ka Trećoj gimnaziji... na 50ak metara odatle stoji security u 13:30 dakle u SRED špica na sred jednosmerne ulice i saobraćaj stoji... i tako 4-5min ja gledao... krenem u rikverc s namerom da uđem iz Bulevara u Beogradsku što i činim (čime činim jelte prekršaj) i ponovo sporednim ulicama dolazim do Treće gimnazije a na ćošku kod hotela Park đubretari skupljaju smeće i NARAVNO da blokiraju kompletan saobraćaj :wacko:

Ok prošlo je to nekako, ulazim u Kralja Milana (jel se tako zove ona što ide od Slavije ka Terazijama?) i vidim kako NIKO ne ide žutom trakom... znači kolona totalna žuta traka PRAZNA bukvalno dva taksija u njoj... :blink: ja reko' da li je moguće da smo se unormalili...

Krenem dalje ka Obrenovcu, kad tamo negde neka Umka šta li već, asfaltiraju put i totalno je ludilo kolona više od kilometar... i ja gledam u retrovizor samo čekam ko će da krene suprotnom trakom i tako gledam 45min i verovali ili ne ali NIKO nije prošao :blink:

E i da zaboravio sam da pomenem okretnicu tramvaja kod Omladinskog stadiona koju su našli da sređuju jutros u 10-11h i to totalno zatvorili jednu traku...

Bukvalno danas - ljudi normalni - država luda (smećari, security, okretnica)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krenem dalje ka Obrenovcu, kad tamo negde neka Umka šta li već, asfaltiraju put i totalno je ludilo kolona više od kilometar... i ja gledam u retrovizor samo čekam ko će da krene suprotnom trakom i tako gledam 45min i verovali ili ne ali NIKO nije prošao :blink:

sto je za pohvalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nishu zadnjih 10-15 dana zlo u saobracaju. Par gadnih udesa, izginuse silni ljudi, jos ove promene vremena izgleda lose deluju na ljude. Rezultat je bar nekoliko manjih/vecih udesa dnevno.

A o "PROFESIONALNIM" vozacima i da ne pricam. Vozaci autobusa ne gledaju nista, vozaci firmi, prevoznici u kombicima i vanovima su ugasili mozak jos posle 2 km, a taxiste bi mucio, seckao pa streljao (vise puta u krug), jer su tolika goveda da je to neverovatno. A ljudi izbegavaju da prave sranja sa njima cak iako su u 99,9% slucajeva u pravu. Jer se odmah sjati 10 taksista da pomogne kolegi. Treba ih na po godinu dana obuke, i 10x vece kazne za njih, pa cak i zatvor. Da ne bi svaki besposleni kreten vozio taxi :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno vec zelim da napisem nesto u ovoj temi, ali svaki put se predomislim zato sto kad bih poceo da nabrajam, nebi se nikada zaustavio (pa bi mi istekla sesija na forumu i sve bi propalo :D)

Zato sam resio da malo sacekam, razmislim i odaberem samo one stvari koje me bas najvise iznerviraju, a to su:

1. ljudi koji voze osetno ispod ogranicene brzine, a pogotovo levom trakom (u slucaju postojanja iste)

2. ljudi koji ne ukljucuju migavac pri skretanju ili prestrojavanju ili to urade u trenutku kada vec zapocnu sa tom radnjom

3. ljudi koji na zuto udju u raskrsnicu u kojoj je vec zastoj i blokiraju prolaz onima kojima se ukljucuje zeleno

4. ljudi koji obidju kolonu trakom za skretanje, a produze pravo i time prouzrokuju da moram da kocim kako ih nebi udario

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto rece zlox ovi sa sluzbenim pikapovima i kombiima su katastrofa kao da voze trke i to sami po putu

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas na autoputu bg-ns izmedju batajnice i galenike dva pandurska auta sa upaljenim rotacijama a izmedju njih opel astra civilna. prosli su na 3 semafora na crveno da bi na semaforu kod galenike iskljucili rotacije i sacekali uredno semafor. da je stvarno bila neka frka i tu bi valjda prosli. ovako jedino objasnjenje je bahatost. po ZOBS-u crveno svetlo vazi za SVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas otisao i vratio se odmah iz ljiga,znate li koliko samo ljudi vozi ispod ogranicenja i to dobrano a plus svaki peti auto farovi "zrikavi" biju na sve strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

nervira me kad ljudi :rant: ,a cesto i zene voze po sred dvosmerne ulice,a ti nemas gde iako taj iz suprotnog pravca ima metar i po do trotoara,a ti vozis po ivicnjaku i trubis i ablendujes,a ovaj ne reaguje,takodje je i cudna situacija kad ti se taksista zakopa ispred tebe u dvosmernoj,nije zuta traka,iako ima mesta da se popne malko na trotoar,da bi mogao da prodjes, on to naravno ne uradi i onda lagano :sleeping: naplacuje musteriji,jos bolje je kad taxista naa mestu gde ne mozes da ga zaobidjes,vozi 20 na sat i vreba musterije,ako da je sam na putu,draga lica :veryangry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

o da... bicikle koje spajaju zeleno iz saobracajne trake i trake za pesake.. ne daj boze da pogledaju levo i desno

u naravno kreteni na skuterima koji MORAJU da budu prvi na semaforu (sledeci put kad se tako lik zaleti izmedju kola.. otvoricu vrata shatro hteo sam da izadjem iz kola) :evil::whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...