Jump to content
FAS Goran
Guest 5204

Šta vas izluđuje u saobraćaju?

Recommended Posts

Naravno da treba da ih pustimo da izadju, ali ne treba oni bas da izlaze sa stanice kao da su u pustinji, opusteno i bez pogleda u retrovizor vec samo TERAJ...

Istina je negde izmedju. :rolleyes:

Ne zelim da zvucim kao da ih branim, posto sam ja jedan od najvecih pljuvaca vozaca gsb-a, cak sam doziveo dva pokusaja ubistva od strane njih. Voze nesavesno, prolaze kroz crveno bez pardona, seku gde stignu i tome slicno... ali...

Verujem da bi dosta nas radili slicne stvari na njihovom mestu. Treba voziti celu smenu po beogradskom krkljancu i ostati normalan. Neki put gledam savesnog vozaca gsb-a koji je dao migavac i pokusava da se ukljuci, ali NIKO nece da stane i propusti ga i tome slicne situacije. MI smo generalno jako nesavesni vozaci sa manjkom saobracajne kulture, a to se najvise primeti kod autobusa gsb-a posto su veliki i ofarbani zivim bojama, a i zakon ih donekle stiti.

I slazem se sa ovim da je istina negde izmedju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da bih na tom radnom mestu bio najsmireniji na svetu, a inače sam nervozan vozač. Prosto ne vidim razlog zašto bi bili nervozni... dakle nije im gužva jer su ograđeni od mase, nije im ni hladno ni vruće jer mogu da regulišu sebi temperaturu u vozilu i prosto nigde ne žure niti ih neko juri motkom. Jedino što može biti problem su nervozni građani, ali Bože moj pa kako je onoj ženskoj što radi na šalteru Telekoma za žalbe građana na račune? :) Dakle, nervozu ne mogu da im opravdam.

Druga stvar je ta, da je istina da su po Zakonu vozači DUŽNI da omoguće autobusu da se uključi u saobraćaj i to (verovali ili ne :D ) maksimalno poštujem. Međutim, istim tim Zakonom je njima ZABRANJENO da daju migavac ukoliko ima vozila koja bi mogli da ugroze svojim uključivanjem u saobraćaj, a ovi naši to po defaultu rade. Neretko mi se dešava da idem 29. novembra ka pančevačkom mostu desnom trakom neposredno pred skretanje za most... znači tu REDOVNO me u najboljem slučaju steraju u levu traku, a dešavalo mi se da me ovi pančevački manijaci steraju i u kontra traku jer - Bože moj, pa oni žele na most :wacko:

I još jedna stvar... za udes koji se dogodi usled nepropuštanja autobusa da se uključi sa stanice je i dalje vozač autobusa kriv!!! Dakle, mene će teretiti za prekršaj neomogućavanja uključivanja u saobraćaj autobusu (za koji je inače kazna po važećem zakonu čini mi se 500rsd (mrzi me da tražim), a on će biti odgovoran za izazivanje saobraćajne nesreće i ugrožavanje bezbednosti svojih putnika, a postoje osnove da se pokrene i krivični postupak protiv njega u takvoj situaciji.

p.s. bavio sam se ovom problematikom nedavno pa sam pomalo upućen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nerviraju me ovi iz fiatlancia cluba sto nece da se sklone iz trece trake kad je neko brzi od njih a pogotovo ako je to alfa romeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozač oborio saobraćajca

Utorak, 14. april 2009. 12:44

U ulici Vojislava Ilića u Beogradu , za sada, nepoznati vozač namerno je oborio vozilom saobraćajnog policajca, javio RTS.

Saobraćajni policajac oboren je na dužnosti nešto pre deset časova u Beogradu.

Oboreni policajac je lakše povređen i prebačen u Urgentni centar.

Čitavo prepodne beogradska policija traga za automobilom koji je pobegao sa raskrsnice u ulici Vojislava Ilića pre "Plavog mosta".

Prema tvrdnjama očevidaca, namerno je udario policajca i, kako RTS saznaje, policiji su poznate i marka i registarske tablice napadača, koji u vozilu nije bio sam.

(Fonet)

:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li da se smejem ili da plačem...

lepo ja pričam da ne izleću ispred kola kao zečevi i da će jedan dan neko samo da nastavi i da neće ni da stane, mada ko zna zašto taj sa golfom nije stao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko jos sme da stane posle prolaska na crveno, a da se ne plasi da ce biti upucan u glavu?

covek kad je video da je prosao na crveno verovatno je preventivno udario pandura da ne bi pandur njega upucao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sad. ;)

Ali fakat iskaču ko zečevi, ja se čudim da nikad niko pre toga nije zgazio nijednog. Ja ne znam da li u nekoj normalnoj zemlji postoji ovako glupava organizacija saobraćaja kao kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene nervira kada neko vice na moja kola :(

:D

-jednom je bila velika guzva na pumpi, bilo neke dece i na kasi se cekalo 10 minuta, i neki lik stane iza mene na pumpi, i trubi i trubi, izadje iz kola, i krene da se dere na moj bocni prozor (iako mene nema u kolima) i tako vice i onda ode spreda i izvali da nema vozacha i samo ode.

-pre neki dan na raskrsnici bez semafora sa tri ulivajuce ulice, gde ide pravilo desne strane, neki lik ide sporo (levo), ja iz ulice desno da udjem u jos desniju, i on da gas, malo falilo da se cuknemo, ja prikocim, pustim ga, iako ja imam prednost, a on stane isto i dere se, opet na kola jer mene ne vidi, a to znam jer me ne gleda u oci, i samo ode. a ja sam ga samo posmatrao i nisam mogao da verujem sta je s njim.

ovo cisto predstavlja bes ljudi iza volana, usmeren na bilo sta da im se nadje na putu, i nema potrebe za tim ponasanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok iz drugog auta ne izadje neko isfrustriraniji od 2.20cm :shuriken: i bije kao nindza

Share this post


Link to post
Share on other sites

gx1aZH00.jpg

meni se ovo čini kao bolja varijanta, ali samo veličine preko 50 a i ako pandur zaustavi auto i pita te šta će ti ključ ispod/pored sedišta ti mu kažeš da si popravljao traktor :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislis zasto ljudi imaji lavlju kandzu? :whistle: Mada,ako si brz,najbolje je iskoristiti trenutak kad izlazi iz kola,pa ga zatepas rodjenim vratima. :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zahebavajte, najbolje je iskulirati. Ljudi su mnogo shebani, sistemski. Nije im lako u ovom saobraćaju kad pojma nemaju sa vožnjom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...