Jump to content
FAS Goran
Guest 5204

Šta vas izluđuje u saobraćaju?

Recommended Posts

Guest 8197

Jutros u pola 7 idem preko sajma ka banovom, i na onom malom nadvoznjaku vozim oko 80 a lik pizdi i grana rukama jer je morao da uspori 10kmh da bi napravio slalom izmedju 3 kola. A -3 napolju, znam da je poledica....lepo se nasmesim i mahnem srednjakom.

Malo dalje, put ka Obrenovcu, po par kola u svakoj traci a neki sa kombijem navalio bas na mene. Ja se iskljucujem preko nadvoznjaka za zarkovo (znaci ocu da usporim mislim most, krivina zaledilo sigurno)a on se pribija sa kantom :roll:

A reko mamu ti j, nabijem gas odmaknem se malo, treca i jedan lijepi power slide kroz krivinu....vise se nije primicao blize od 100m :lool:

Sad kad malo razmislim, vjerovatno bi vise uzivao da sam se sklonio prije skretanja i gledao ga kako se lomi o bankinu....to bi bas bilo priceless :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

babe dede, deca, penzioneri u novim korsama i starim bembarama, murija, guzva, vikend vozaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A joooooj...

Recimo, kad Impreca WRX hoce da se trka sa mnom. Raskrsnica, put sa dve 3 trake, 2 desno, jedna levo. Ja skroz desno, on se naterava srednjom i hoce da me pretekne u samoj krivini. Zamislite retarda koji vozi auto od 200 i kusur konja, vrh vrhova, i naterava se sa stock Puntom 1,2.

Vozaci, a pogotovo policajci iz Rume. Svi su filozofi koji "ne bi da filozofiraju" ali ja sam napravio prekrsaj i traba da mu dam za burek. Mamu ti...

Opsta netolerantnost vozaca.

Matorci koji kenjaju kako mladi prave sva sranja u saobracaju. U dva udesa u kojima sam do sad bio ucesnik, krivac je bio prosecni sredovecni tatica.

Totalni matorci za volanom, koji nisu u stanju ni da se uparkiraju/isparkiraju.

Sabani koji se okrecu pod rucnom na semaforu u sred po centra grada (pa im se jos i pogasi motor).

Sabani koji dok voze odvrnu muziku toliko da im se tresu svi moguci delovi karoserije (tablice na prvom mestu). Nemam nista protiv da se ljudi zezaju sa DB dragom, ali... Not my cup of tea.

Roditelji koji svoju decu prevode preko ulice van pesackog prelaza ili na pesacko crveno. Takve roditelje u konc logore, decu u janjicare da se uce redu.

Nestrucni ljudi u strukturi projektovanja, razvoja, odrzavanja i analize saobracaja.

Policija koja se igra sa radarima na otvorenom drumu, dok u okolini skola nema ni jednog.

...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 15

stoka pijana i trezna koja ne postuje saobracajne propise, svi oni koji ne znaju da voze, a sedaju za volan :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 6415

-Kamiondzije i vozaci autobusa

-Umisljeni klinci koji moraju da "ispostuju" drugare pa zbog njih uvek neko drugi nastrada

-Taksisti koji se bahate po putu, a kada im izadjes iz kola odma zovu pojacanje i zale se na "strasno lose uslove"

-Jovana Balasevic-ko je nju video (ili imao susret sa njom) kako vozi ne treba da objasnjavam, a oni koji je nisu upoznali na drumu-bolje da ne znate

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 6415

"Parking" u srednjoj traci ispred Trcike

Pijani vozaci

Oni sto im se jako zuri pa obilaze kolonu koja stoji jer se ljudima u koloni ne zuri i njihovo vreme nije tako bitno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8197

Kad sam rekao da se time ponosim? Samo se nerviram kad neko bespotrebno pravi problem....a s obzirom da sam to napravio samo jednom u 2008 ne znam sto se uopste raspravljam sa vama, a ni sto ste vi zagrakcali u glas ko da pricam o gazenju ljudi

-Taksisti koji se bahate po putu, a kada im izadjes iz kola odma zovu pojacanje i zale se na "strasno lose uslove"

Da bre, jednom me jedan iznapusavao iz kola samo tako( a ja imao prednost), a kad sam mu pokazao da stane pored da mi objasni sta je problem, napravio je tako krvozednu facu da sam mislio da ce me izgristi ko hanibal lektor....a kad sam izasao njemu je trebalo jos bar minut da zapomaze na radio stanici dok nije onako sav fin i pomirljiv izasao :lool:

- vozaci koji pricaju na mobilni, pa im jos na licu vidis kako su se zaneli u razgovor.... oduzeo bi im vozacku dozivotno....

-podkategorija vozaci skupih automobila koji pricaju na mobilni > ima se x desetina/stotina hiljada evra za auto.... a NEMA se za JEBENI hands free!!! Takvima uz momentalno oduzimanje dozvole dozivotno i konfiskacija automobila i telefona!! Uz zabranu da iko iz porodice vozi auto bar 5 godina.

E pa sreca sto nam zakonodavci nisu takvi ko ti, ima svakakvih sebicnih dzukela ali ipak preterujes

Evo ja imam handsfree pa ga koristim samo kad sam sam u kolima, sta treba svi da slusaju moje razgovore?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 3797

Te sebične džukele kako ih zoveš mi i bodu oči.... ima ih sve više.... i s`obzirom koliko me nerviraju a i koliko sranja mogu da naprave tako, kazne koje bi im ja odredio su i blage.

Ako je razgovor samo za tvoje uši... lepo staneš pa pričaš... da ostali u kolima ne bi slušali... (ovo govorim ti a u stvari mislim bilo ko)

Došlo mi par puta da pokucam na prozor ljudima koji stoje pored puta, sva 4 upaljena i pričaju na mobilni... ono da im čestitam i zahvalim na osnovnoj kulturi.... samo se bojim da bi vrlo čudne reakcije bile :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 ljudi koje boli ku*ac ako te udare pa u skladu sa tim i voze (taksisti, vozachi dostavnih, gsp itd)

2 ljudi koji ne gledaju kad se prestrojavaju, ili josh bolje okrenu glavu za 180 pa udju na zadnje sedishte nesrecnika ispred

3 babe dede i ostali ljudi bez refleksa npr. chicha u mojoj ulici koji je skupio 3 automobila pre nego shto je pocheo da kochi

4 obozavatelji revije SAT koji voze 30 praznim bulevarima

5 STOKA KOJA PARKIRA NA 2 ILI VISHE MESTA

6 STOKA KOJA UDARA AUTO PORED KAD OTVARA VRATA

p.s. ove pod 5 i 6 bi tako slatko izgazio samo da ih vidim

e da i 7 iznenadno skretanje bez migavca

Share this post


Link to post
Share on other sites

matora tema ali nazalost nerviranja uvek ima..

pored svega gore navedenog.. da potvrdim mrznju prema svim profesionalnim vozacima (taxi,dostvna,gsp i sl), pandurima koji umesto da pisu kazne pricaju telefonom i muvaju ribe... ali najvise se plasim zena vozaca. ali PLASIM. nije sovinizam, jednostavno zene ne znaju da voze, pogotovo ovde (u Nishu). vecina njih je kupila dozvolu, mame i tate uzeli neki krs od auta, ili CG table (znajuci da ce pre ili kasnije cerkica da ga slupa). naravno cast izuzetcima!!

od pijanog vozaca znam sta da ocekujem od napaljenog klinca za volanom znam sta da ocekujem. ali zene su totalno nepredvidive, cak mi se par puta desavalo da stanem sa strane i sacekam 5 minuta da se doticna izgubi iz vidokruga da bi nastavio normalnu voznju.. jer je zadnjh 500m vozila sredinom kolovoza (koji ima 2 trake) i nikako nisam mogo da je preteknem, jer zenska prica telefonom i seta levo desno, ili u sred krivine sa semafora izletela iz leve u desnu traku, ne dao bog da treba da se parkira tu smo vec naHebali, a nema sanse da prihvati predlog ili pomoc pri parkiranju.

nisam neki pr0 vozac ali jbg trudim se da ispostujem ljude oko mene, ali u gradu gde je qltura u globalu uzas, to je tesko praktikovati.

a mi se svi smejemo strancima kad na otvorenom putu postuju pravilo 40km/h ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obožavam kad vidim likove sa sklopljenim retrovizorima (ne na parkingu već u vožnji)... oni su praktično sami sebe obeležili da znaš da treba da bežiš od njih! u pravom smislu reči! Sve ono što ste napisali je na mestu, pogotovo Reaper koji je to lepo po stavkama objasnio i sa svakom stavkom se ponaosob slažem stoprocentno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TAXISTI :popo: - sto kaze jedan moj drugar, da bi bio taksista moras:1. da budes seljak ( ali ne sa sela seljak)2. da ne znas da vozis!!! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

-pazi sto se taxista tiche, ima ih OK, ali 85 % je suvise nafurano.

-na poslu vozim dostavnjaka (vozim i kombi), ali se ne solidarisem sa njima jer su uglavnom to likovi koji svoj auto (privatni) voze tako lagano da posle 100 km MORAJU da menjaju gumice ventila, i bregaste (prosek 40kmh), a sa sluzbenim divljanje...

- Vozaci autobusa koji idu pa makar se cesali

- Policija koja ide 100 brzom trakom, a kad ih napushish kroz prozor pale rotaljku, u fazonu NO NO

- Pesaci koji sve manje prelaze na pesacki

- Pesaci koji pretrcavaju Auto Put kod BUBANJ POTOKA (svaki dan ih ima preskacu bankinu)

- Likovi koji bahato seku iz brze u zutu, kao u zadnjem trenutku skrecu

- Nepostovanje jednosmerne

- Jedan auto 2 parking mesta

- Piksla kroz prozor

- Nepostovanje obrnutog trougla

- Avala u kontra smeru

- Gazela oko 16.00

- Uletanje u makazice

- Nazovi mangupi za volanom

- Vozila Vlade R.S.( svako jutro oko 07.45 na auto putu vidjam lika sa A6 na istom mestu u isto vreme pali rotaljku, valjda kasni na posao :) )

- Likovi koji pisu poruke i voze!!!

- Maglenke po suncanom danu (imaju krsine pa pale maglenke da izgledaju besno, valjda)

- Babe i Dede sa refleksima kao mrtav konj...

- Bespotrebno kocenje

- itd itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Biciklisti koji idu po sred puta.

-Idioti koji ne koriste zmigavce.

-Profesionalni vozaci (pre neki vikend ispred mene ide cisterna, i lik vidi da ne moze proci posto je auto bio parkiran sa strane, i natera i odnese coveku pola auta, i naravno pobeze kreten. Ali sam mu zapisao broj tablica i dao vlasniku automobila.

-Policajci i njihova vozila bez signalizacije... (Znaci skoro ispred mene ide pandurski auto pozadi im radi samo jedno svetlo, a kad izbace zmigavac upale se oba rikverc svetla veselju nikad kraja...)

Ima tu jos mnogo stvari koje me nerviraju ali ne mogu sad da se setim... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam jos nesto:

Vozaci autobusa koji misle da kada oni izlaze sa stanice kompletan saobracaj mora da stane dok se oni ne ukljuce, udare po gasu i ubacuju se sa stanice, a za druge vozace nema veze :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da treba da ih pustimo da izadju, ali ne treba oni bas da izlaze sa stanice kao da su u pustinji, opusteno i bez pogleda u retrovizor vec samo TERAJ...

Istina je negde izmedju. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene najvise nerviraju oni kulovi sto se potezu kod SC. :whistle: Pa jos dangube nedeljom po parkinzima i locu kod Asterixa a posle izigravaju opasnosti po saobracajima. :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeee,bas ti i po neka Dacia.Ima da poskidam sve poklopce sa sahtova u okolini pa onda da vidimo kako vozi metro... :rofl::innocent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...