Jump to content
FAS Goran
Guest 5204

Šta vas izluđuje u saobraćaju?

Recommended Posts

Guest 5204

1) Kad po slaboj vidljivosti ljudi ne upale svetla na autu pa je ponekad preticanje ruski rulet! Desavalo mi se da u zadnji cas izbegnem auto iz suprotnog smera jer covek vozi bez svatla. Vecina auta je siva + sumrak ili kisa + brza voznja! Jedva cekam novi zakon o saobracaju...
2) Propustim pesaka na pesackom, a on onda namerno uspori... :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1341

1) Vozači koji se ne zaustavljaju na pešačkom, prilikom skretanja u raskrsnici sa semaforom.

2) Vozači koji sviraju biciklistima/motociklistima/pešacima, koji se kreću putem bez trotoara, ne bi li se ovi sklonili, umesto da uspore, sačekaju, pa obiđu.

3) Skuterciklisti koji obiđu sve na semaforu i stanu ispred kao da im je ubrzanje do 100km/h 3s i neće nikome smetati.

4) Vozači koji ne gledaju u retrovizor pre nego što otpočnu preticanje, pa moraš da kočiš da ih ne bi odvalio. U ovoj kategoriji najviše je vozača autobusa, boli njih... Da skrenem malo sa teme, bilo je u Beogradskoj hronici jednom: sveža vest, vozač automobila tih i tih reg tablica primorao je vozača autobusa da se zaustavi na autoputu i skinuo mu retrovizor. Baš se pitam zašto!

5) Vozači koji hvataju niz, pa debelo prolaze kroz crveno. Ovde dodajem i vozače koji vide zeleno iz daleka, pa se zaleću i naravno, prolaze kroz crveno.

6) Mamlazi koji uđu u raskrsnicu, a očigledno je da neće proći do kraja zelenog. Posebno kretenska kategorija su oni koji sviraju od pozadi kad se u takvim situacijama zaustaviš na vreme umesto da zajedno sa ostalim idiotima staneš na sred raskrsnice i onda zineš ko som, gledajući vozače iz bočnog pravca u stilu: Šta ja tu mogu, kad sam debil?

7) Pešaci koji natrčavaju pod točkove, bilo kroz crveno, bilo van pešačkog.

8) Vozači koji voze kroz krivine malo brže od trotineta, a onda na pravcu ocepe po gasu da ne možeš da ih obiđeš. Ovde dodajem sve one koji cepe po gasu kad ih obilaziš. Koji kompleks niže vrednosti...

9) Vozači koji obilaze stojeću kolonu.

10) Vozači koji obilaze na mestima sa malom preglednosti, a posle daju migavac, ne bi li ih pustio da se uglave.

11) Netalentovani i prestravljeni vozači. Vozi brate 3 godine po njivama i seoskim putevima, uzbrdo, nizbrdo, nauči. A ne odmah u najveću gužvu u Beogradu, pa se 5 puta gasi motor na onoj minimalnoj uzbrdici u Kneza Miloša.

12) Većina taksista.

13) Kerovi, kad uključuju rotaciju u gužvi i kad divljaju gore od onih kojima pišu kazne.

14) Ljudi koji postavljaju besmislena ograničenja, besmisleno rešavaju raskrsnice i sl. Mislim da sebe zovu saobraćajnim inženjerima. Daću i primer. Put Lazarevac-Stepojevac, nekih 17km sa ograničenjem 40. Samo jedan deo je kroz sela, a put je svuda dobar, širok, ravan, bez mnogo krivina, bez ijednog opasnog mesta, najvećim delom kroz naselje postoje trotoari, a prostor pored puta je čist najmanje po 3m sa obe strane. Da bude veća ironija, na ulicama Lazarevca sa relativno gustim saobraćajem, užim ulicama... generalno ograničenje je 50. Ko zna o čemu se radi, zna o kakvoj gluposti pričam. Samo da uzmu pare.

Imalo bi još, ali dosta za sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozaci koji koji daju migavac tek kad pocnu da okrecu volan da bi skrenuli i oni koji daju migavac 100m ranije i pritom voze 15 km/h.

Besmislena ogranicenja kao sto je put NS-BG gde je ogranicenje 60 i obavezno stoji radar jer uvek ima onih kojima ce da pukne k...c (strpljenje) i naravno stisnu gas.

Vozace koji ocigledno prave prekrsaj uz ugrozavanje tvoje sigurnosti pa ponekad i zivota i kad ih upozoris zvucnim signalom oni se bune i jbu ti sve po spisku.

Vozace supersonicnih vozila golf I i II, suza, nabudzene zastave itd koji misle da im je ubrzanje 0-100 2s i od 100-0 1 metar u van standardnom izdanju (citaj raspadnutom) i pritom krecu u avanturisticka preticanja na koja se ne bi usudili vozaci F1.

P.S.

Vezano za supersonicne modele koje sam pomenuo gore, nisam zeleo da uvredim nikoga vec samo one koji su sebe pronasli u gore navedenom tekstu, jer kad bi svi bili svesni zakona fizike i mogucnosti svojih mezimaca bilo bi mnoooogo manje nesreca i saobracajnih nezgoda

Share this post


Link to post
Share on other sites

...''Vozaci koji koji daju migavac tek kad pocnu da okrecu volan da bi skrenuli i oni koji daju migavac 100m ranije i pritom voze 15 km/h...''

To i meni smeta...Ne treba ni da pale zmigavac tada, vidim ja da on skrece.

Ima i jos gora varijanta... - Ulazis u raskrsnicu, u njoj vec stoji auto koji zeli da skrene svoje levo [ tvoje desno ], ti upalis zmigavac jer zelis da skrenes svoje levo [ njegovo desno ], dakle niko nikome ne smeta, i umesto da on krene cim vidi da si upalio zmigavac, i da tako tebi oslobodi prostor da udjes u raskrsnicu, on stoji....i stoji....i jos uvek stoji...onda mu ti blicnes, ali on nije siguran zasto si ti blicnuo...onda mu blicnes jos jednom, a on tek tada provali da moooozda ima neke veze sa njim, i tek posle trece serije blicanja, on krene...

Vozace supersonicnih vozila golf I i II, suza, nabudzene zastave itd koji misle da im je ubrzanje 0-100 2s i od 100-0 1 metar u van standardnom izdanju (citaj raspadnutom) i pritom krecu u avanturisticka preticanja na koja se ne bi usudili vozaci F1.

I to je tacno... - Bas pre neki dan, zatvara semafor, stajem u srednjoj traci, a imaju jos dve...Leva za skretanje, i desno od mene za pravo i za skretranje desno. Ali, posle semafora, put pravo se suzava u samo jednu traku, malo siru, ali ipak jednu...jos je odmah tu i stanica GSP-a...

Staje desno neki auto...ni ne gledam koji je, ali ga cujem jer mi je uglavnom uvek malo otvoren desni prozor...Otvara semafor, lagano ubacujem u prvu, krecem, kad desno od mene cujem skripu guma, dere se motor...Taj lik ne skrece desno [ sto i ne mora ], vec ide i on pravo, a s'obzirom da se put suzava, zeli jacim startom da se ubaci ispred mene...

Tu se iznerviram [ zato sto bih ga pustio bez problema samo da je krenuo normalno...samo da nije tako pun sebe ], i lupim gas do poda...U 1. brzini do 5.000 rpm-a, onda u 2. i gas...Ostavim njega, pogledam desni retrovizor, kad ono plavi Yugo...

Tu me bilo sramota...gde bas sa Yugom da potezem, sramota ziva...

Od tog mesta gde sam pogledao retrovizor, posle 100-150m imaju dva lezeca...skoro jedan za drugim, zato usporavam...kad, eto tog Yuga, i dalje se dere, samo je malo pustio gas, i preleteo lezece...

Plavi Yugo, spusten, kao nabudzen, ima sire gume nego ja na Stilu, neke opasne bele felne stavio, zadnji lonac kao top viri, itd..itd...

To je tipican primer vozaca koji misli da vozi ''supersonican auto'' :cool

Smeta mi kada kilave...kada drze odstojanje 100m...

Smeta mi kada mi se nabije na 5m iza auta...kao da ne razmislja o kocenju...Ali, zato nocu kada mu upalim zadnje maglenke, u retrovizoru mu vidim crveno lice... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8697

Ima ih mali milion , ovo je samo deo:

1. Vozaci koji ne umeju da se zaustave i puste te da izadjes sa parking mesta u rikverc.

2. Biciklisti (kamikaze) koji ne umeju da ispruze ruku kad skrecu (valjda im je blam) a usput 15 min. voze sredinom puta.

3. Vozaci koji se parkiraju u sred najvece guzve , ukljuce sva cetiri i jos pri izlasku iz auta kazu "izvini , minut da kupim pljuge"

4. Vozaci koji cekaju poslednju sekundu da se sa sporednog puta ukljuce na glavni pa onda onako panicno-manijacki stisnu gas kako nebi napravili krsh.

5. Neosvetljeni traktori na pojedinim magistralnim putevima (npr. PO - V. gradiste)

6. Instruktori voznje koji na sred velike raskrsnice stisnu kocnicu i onda ko manijaci divljaju na svoje ucenike praveci guzvu bez potrebe ,pri tom zbunjujuci i pocetnika i sve ostale ucesnike u sabracaju.

7. Definitivno saobracajci . Pisu kazne ako ne postujemo pravila a pritom ni sami nikad ne postuju i mi to gledamo svakodnevno.

8. Policijska patrola koja na putu s ogranicenjem 80 km/h vozi 30 km/h uz to iza sebe ostavi kolonu automobila ciji vozaci "ne znam iz kog razloga ne smeju ili nece da ih obidju.

9. Vozaci koji na Bubanj Potoku neznaju kojim ce prolazom na rampi da prodju pa se onda setaju iz trake u traku .

10. Pozarevacki i Beogradski taksisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva tema.Cuo sam za izreku-cuvaj se onih u Renou 4,ti su najopasniji :lol::lol::lol: Ne znam koliko tu stvarno ima istine ali ja sam imao par opasnih situacija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8651

1) Ako nesto mrzim, to su pesaci koji se neckaju, da li preci ulicu ili ne?

2) Takodje mrzim vozace koji mi blicaju i sviraju da ubrzam, a samo sto me preteknu gaze kocinu i voze kao po jajima.

3) Tu se jos ubrajaju vozaci koji se ukljucuju sa sporednih puteva i nonsalantno "istrece" ispred mene, ne razmisljajuci da li ja u tom trenutku mogu da zakocim.

4) Nerviraju me panduri na raskrsnici koji sve ispred mene puste da prodju, cak i meni jasno pokazu da prodjem i onda i im dune da me zaustave i pitaju "Gde ces?" Sta reci takvom coveku?

5) Nerviraju me ludaci u "nabudzenim" kolima koji stanu paralelno samnom na liniju ispred semafora i onda pokusavaju da me izazovu da "izadjem na crtu". Filmovi su cudo. :) Par puta sam gledao takve ljude, nekoliko metara odu ispred mene i pokupe neki auto ili pesaka.

6) Taksisti

7) Traktori

8) Ma meni bi trebao ceo dan da napisem sta me sve nervira, masa vozaca koji i ne znaju sta je poligon (nikad ga nisu ni videli), 50% njih je kupilo dozvolu i kad izadju na ulicu izigravaju neke nazovi "smekere", a prvi su na listi da naprave neku glupost.

Najbolje je ostati hladnokrvan koliko god je to moguce, 5 minuta stici pre na neko odrediste nista nece znaciti, samo donosi nevolje, verujete mi, svasta sam video

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8651

E da, zaboravio sam da napisem da me strasno nervira tip koji mi je bacio veliku petardu na haubu, zbog koga sam morao da kidam gume i da trcim 100m po snegu i ledu da bih ga omlatio kao mace muskatlu. Nista bez stangle :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2247

Sve to sto se nabrojali,.... NE BOLI I NE NERVIRA kao kad ljosnemo u rupe koje inace nemaju nasi putevi....

Evo jos me boli srce kako sam dingio u jednu na BBrdu.... :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to tako.Ali,najvise zabrinjava sto ljudi ostavljaju automobile po ulici,naprimer Bulevar ili Vojvode Stepe.To pokazuje ne samo saobracajnu nekulturu,nego koliko smo i losi ljudi uopste.Svaki takav auto daje poruku,crknite kreteni,samo ja sam vazan.Naravno 90% cine neljudi sa dzipovima i ostalim skupim simbolima siketanisanja.I naravno na sve to stane dzandarska patrola da mu obrise stakla i da pripazi da mu neko ne ogrebe auto.Ima li sta smesnije i tuznije kad sobracajna kontrola zaustavlja sve jadnike redom i onda kad naidje nesto zestoko i skupo oni samo okrenu glave kao da je to stelth tehnologija.Posle onako isfrustriran skoci na nekog jadnika u Zastavi i guzi ga za svaku sitnicu,ne bi li porasto malo u svojim ocima.Sve u svemu nije saobracajna nekultura strasna sama po sebi,nego ono sto ona pokazuje o nama,kakvi smo uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8197
Zanimljiva tema.Cuo sam za izreku-cuvaj se onih u Renou 4,ti su najopasniji :lool: :lool: :lool: Ne znam koliko tu stvarno ima istine ali ja sam imao par opasnih situacija :lool:

Ja sam cuo izreku - cuvaj se onih iz Rume, i bili su u pravu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2795

Sa svim vašim odgovorima se slažem + dopuna

Kada iz sporedne izleti ispred mene a iza mene nije bilo nikog i onda ubrzava ko po jajima,onda sam prinuđen da ga obiđem I da stanem bukvalno i tako stojimo ko kreteni 5sec .

Kada koči 390m i tek onda da žmigavac da će levo posle 2m.

Kada se prebacuje iz trake u traku sa 80kmh po gradu i primorate da prikočiš ,ti mu blicneš a on kao šta zar nisam šumaher.

Kada iz trake za desno skrene levo.

Kada iz trake za samo levo + uslovno stane i čeka za pravo,ovo me najviše iritira.Čak i kad je traka predviđena za pravo i uslovno levo ja nestanem iz razloga što će neko možda levo.

Kada se parkiraju na dva mesta.

i tako tako otprilike tačno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2047

Najvise me nervira sto mi kola nedovoljno brzo ubrzavaju, iako to objektivno i nije bas tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7135

Radničkom ulicom matorac vozi 30 a ispred njega prazno!

Vozači u žutoj traci u jutarnjem špicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8197

Semafor Dzordza V./Takovska, iz pravca centra prema vuku - toliko je postalo normalno ljudima da iz desne trake produze pravo. Ok ako je kolona u srednjoj, ali obicno nas je 2 u srednjoj i 2 u desnoj, i svi krenu pravo.

A najgore je sto izgleda da vecina misli da je to po propisima pa ja koji imam prednost moram da pazim i prikocim da se ne cuknemo - oni su nabili gas i puca im k*** da gledaju lijevo :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7551

Slazem se sa svim gore pomenutim i da dodam...

Najvise me nerviraju primerci na Zrenjanincu i Pancevackom putu koji se nabiju u levu traku, a desna je prazna i voze 40 - 50 km/h ti im blicnes a oni ne hebu da se sklone ni 5% pa jos pocnu da masu rukama kao sta hoces imas mesta u desnoj .......

E tako mi dodje da stanem i da :fight_twak:

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem jedno vreme je bilo popularna psovka "majku ti taxisticku"

ja volim sve sto vole mladi a kretena uvek imas na ulicama

da se ne lazemo cesto i ja sam umem da budem kreten

da ne pravim spisak

ali najvise mrzim vozace koji voze do upaljenog crvenog maximalnom brzinom pa cekaju da se promeni semafor pa se zamisle

pa ne krenu kad se otvori zeleno :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jezim se pancevaca

licno mislim da ru registracija vozaci da su mnogo bolji od pancevaca

u firmi imam dva tri pancevca vozaca>> rodjene samoubice

a sto vole kroz crveno da prodju ,vise nego leba da jedu

ne bim oduzeo dozvole vec bi im oduzeo rodjenjem pravo da voze automobile

samo jedna stvar je gora od pancevca za volanom >> zena vozac iz panceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve i svasta!

voleo bi da vozim kamion ZIL ili URAL par dana da malo sredim situaciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

za podgoricu si u pravu

proveo sam letos tamo neko vreme ne samo u njoj vec i u crnoj gori(radno, ne turisticki)

ono tamo je plac majke jugovica kakvi su vozaci

da nema onih napucanih pandurskih pasata ko zna kolko bi tamo ljudi izginulo(sva sreca pa oduzimaju dozvole na licu mesta )

a na cetinju :blue_car: tamo ljudi misle da su saobracajni znakovi izrasalo drvece , koje njihovo lokalno zelenilo je zaboravilo da isece pa oni vezbaju :ak: u metu sa njima

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8316

-upaljene maglenke kad nema magle

-vecina vozaca pik-apova i kombija, posebno oni sto ne voze nista lomljivo pa panjare, seku i boli ih uvo za ostale

-ukljucivanje na gazelu kad je guzva

-parking servis

-pesaci koji i ako ih pustas da predju ulicu psuju ti sve po spisku

-zone za parkiranje u Beogradu, ogranicenja zadrzavanja

-kad neko trese pikslu ili baca bilo sta kroz prozor

-kamioni natovareni sljunkom, peskom, zemljom kojima otpadaju delici sljunka, peska, zemlje i padaju po kolima iza

malo manje izludjuje ali pomalo nervira i smesno je:

-ljudi koji se ne vezuju, pa onda kad vide pandure brze bolje vuku pojas

-ljudi koji pricaju mobilnim dok voze

-kad ne valja prskalica za soferku ovom ispred pa prebacuje i prska po tvojim kolima

-kad na semaforu vozac ispred zaboravi da krene, i krene tek kad se upali zuto pa ja moram da stanem

-kad ljudi ne postuju pravilo desne strane nego neko pravilo "ja sam u malo siroj ulici pa imam prednost"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...