Jump to content
FAS Goran
Guest 5204

Šta vas izluđuje u saobraćaju?

Recommended Posts

Evo sinoc vracam se iz Cacka oko Knića magla ne vidi se nista,lagano kruziram po magli i zuljam oci kad odjednom nalećem na nekog dedu na bajsu bez ikakvog osvetljenja samo obukao svetloodbojni prsluk,sreća njegova da nisam išao brzo inače bi završio karijeru.Opušteno deda tera bajs po magli boli ga uvo,još zagazio u traku i čudi se što mu sviram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemoooooo, pali maglenke, prednje, zadnje, novogodisnje je raspolozenje... Samo neka sija i kad nema magle.

Naravno, cesto styleri, a najvise dame i strucnjaci koji cvrsto drze volan sa dve ruke.

Osnovna je vozacka kultura (a i pravilo) kad nema magle da se ugase, kad si u koloni i vidljivo je da se ugase... Jok, samo izbijaj oci ljudima iza, bez ikakve potrebe.

Po gradu i nekako jer ublazi ulicna rasveta, ali na otvorenom putu nocu izludjuje kako ih sustizes. Ne znam kakvo je to "pomodarstvo", na najmanju truncicu kise ili magle pali sve sto imas na autu. Pa kad na mokrom jos zabljesti duplo i od asfalta... Razumem kad ima potrebe za tim, ali stvarno ga preterase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti, za pricu o bankarkama mozes da pitas Nesu da ti otkljuca temu " jos te nesto cini izuzetnom " . Ovde se vodi rasprava o seoskim putevima i ogranicenim vozacima i ogranicenjima brzine :D

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako voziš 70-80 normalno bi bilo da te svaki policajac zaustavi i kazni :)

 

Ako je ograničenje 80, ne vidim problem... većina tog puta je takvo ograničenje, pogotovo do Sirakova. Pogotovo pravac pred Bratinac, tamo imaš par kilometara pravac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad dodjoh kući iz Zrenjanina. Bar 10 debila sam video bez uključenih svetala danas, a magle koliko hoćeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad dodjoh kući iz Zrenjanina. Bar 10 debila sam video bez uključenih svetala danas, a magle koliko hoćeš.

 

Uzas i ja ih se danas nagledao.I onda neko kaze sta ce nam zakon da su uvek obavezna?Pa sta bi bila da nisu obavezna pola njih ne bi ni nocu palili a kamo li danju u uslovima smanjene vidljivosti.Nemam reci,cist debilizam!

 

Takodje danas 2 slicne situacije.Prvo lik izlazi iz ulice bez prvenstva prolaza u rikverci pravi zastoj nama koji imamo prvenstvo prolaza,onda se vuce kao mrcina,ja ga obilazim vidno iznerviram gledam ko vozi kad ono mentol prica telefonom,pratim ga u retrovizoru,skrece u prvu sledecu ulicu bez zmigavca....j#beni retard.

 

Druga situacija,vozilo za transfer novca stoji na 7-8 metara pre semafora sa izbacenim migavcem,ja vidim da ce zeleno da prodje i krecem u preticanje,somina onda ubrzava i naglo koci na crvenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene nerviraju i oni koji mi blicaju da ugasim zadnju maglenku, a kilometar kasnije treba da se uključim na drugi put bez prvenstva prolaza - e pa neću da gasim pa neka blicjau do mile volje, ionako mi se zamagli zadnje staklo pa ne vidim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оblačno i magla ovakva kakva jeste poslednjih 3-4 dana nije nikako uporedivo. Mada ja te zadnje maglenke nikako ne mirišem jer izbijaju oči, lično se uvrio sinoć vozeći iza nekog Audija A6, oslep`o sam.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako, po oblačnom mi smetjau, ali po magli nikako.

 

Doduše kada vozim u koloni narednih 10km ugasim ih jer ako su upaljene povećavam verovatnoću da ovaj iza ne konstatuje kada prikočim.
Ali čim treba da se uključim/isključim ili izletim negde po magli obavezno palim zadnje maglenke.

 

Takođe i na autoputu gde je saobraćaj dosta razređen.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja postujem kada ima magle, ali drzati ih upaljenim na svaku trunku kise ili izmaglice pogotovo nocu ili u koloni...

Pa licno bih isao redom i razbijao ih onom 17-com za tockove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ju...bas sam vozio nedavno van grada, ubi mi oci jedan sa zadnjom maglenkom, a devojci nije jasno sto se nerviram. Imao sam osecaj da je svetlo usmereno direktno u vozaca iz njega, tj mene...

 

A juce DS4 crveni po gradu, upaljene zadnje maglenke, osecao sam se kao u ulici crvenih fenjera kako je bljestalo ka meni.

I to je bas kao sto je neko gore napisao, neki nabedjeni kupio nov auto, vozi 40, popalio sva svetla, i kruzira on u 18h po Bulevaru. Ebo ga auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja palim zadnje maglenke samo ako nema nikog iza, pa ako neko naleti-da se ne zakuca. Inace gasim cim neko pridje, osim u slucaju ako mi se zalepi neki debil sa kineskim xenonima koji bljeste u svw strane; ondavi ja njemu zabljestim pozadi... A zenske...pa stvarno je cudu kako nemaju osecaj za neke stvari...cudo: parkiram se ja paralelno a metar i po iza mene garaza. Tek izlazim iz kola, dolazi zenska i parkira iza mene iako zadjnim delom zauzela 1/4 garaze. Kazem ja njoj da ne blokira garazu, ajt vidim imam ja jos mesta napred pa cu ja jos malo napred, ona nek se malo priblizi i ok. Nisam ni upaalio auto, samo stisnuo desnom nogom kvacilo i malcice pogurao...kad tras. Ona htela malo da se priblizi pa dosla malo blize..i ogrebe mi zadnji branik :(. A komentar "Jaoo izvini ali ja sam stisnula kocnicu" . Moj komentar "Ma mars u Pm" i samo sam otisao. Pokusa covek da pomogne, a ono... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekih mesec-dva kad je isto bila ona neka ludački gusta magla stojim ja na Brankovom mostu i blicnem liku ispred zbog maglenke. Kapiram da gotovo niko ne kapira zašto blicam, ali eto... ako bar neko skonta meni znači. 

 

I lik isključi maglenku na 3-4 sekunde i reko' extra kakav car. Kad upali opet. Ja mu opet blicnem on opet isključi. I ja sav srećan 'ladno neko ukapirao, kad posle 5-6 sekundi lik uključi maglenku opet. Inače sve se dešava dok stojimo na semaforu. Ja mu opet blicnem on sada ništa. Blicnem još jednom ono 1-2 sekunde. Međutim lik ništa. Čini mi se da je nešto kao mahnuo rukom ali nisam 100% siguran. Odvalim ja njemu duga svetla i krenemo... 

 

Međutim lik negde kod tunela uključi sva četiri migavca. Kao smetaju mu duga svetla. Ja isključim, pa ponovo uključim. On opet, ja opet... i lik kao izlazi "znači brate ubijaš me sa dugim svetlima isključi to!". Ja njemu ponovim istim tonom, istim rečima samo za njegovu maglenku... i on meni kao brate magla je ništa se ne vidi ludilo mozga, a uostalom ja ću da vozim kako ja hoću. 

 

Kažem ja njemu onda ću i ja da vozim kako ja hoću i zatvorim prozor. Lik se vrati, isključi maglenku, ja isključim duga i raziđemo se kod Doma vojske... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno da sve popale kod cigani. 

Ista radnja upalim duga tako da mu vidim sve krvne sudove u ušima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morimoto Bixenon je kao izmisljen za takve. Kad mu zviznes Voltin lucic u beonjacu da vidis kako gase :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet vezano za maglu lokalni put idem iza nekog vidim pozadi zalepljeno ono "P" magla onako i ima je i nema je,lik se namuči mili po putu čas upali duga,čas oborena,čas da sva 4 i tako dobrih par km,dk na prvom proširenju nije sato i odustao od dalje vožnje.A mgala ništa alramantno.

 

Primetio sam da dosta ljudi ima dioptriju,a ne nosi naočare dok vozi,bomba na putu.Imamd rugara koji ne vidi da pročita tablice vozila ispred a uredno vozi bez naočara  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...