Jump to content
FAS Goran
Guest 8275

Tips and Tricks - Fiat Stilo

Recommended Posts

Stiliša u kojoj opremi je tvoj Stilo?

Moj je u Active opremi (čitaj klot) i ima podešavanje po dubini.

Isto sam to skontao pre mesec dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je osakaceni Active, citaj kako hoces. :D Salu na stranu, na novijim Stilicima (2006) su dosta skratili na opremi. Nema fioka ispod sedista, deljivo zadnje sediste, podesavanje volana po dubini, plasticni nosac za naslon, itd, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li ti siguran za to sto pricas, da nema podesavanje po dubini? Probaj ti to malo jace da povuces :) , ako imas onu zavesicu sa gornje strane obloge volana trebalo bi da ima.

Inace, ni na modelima pre restyle u nizim nivoima opreme nije bilo fioka, deljivih zadnjih sedista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja npr nemam fioke ali imam deljivu zadnju klupu :)

Takođe, to sam video da mnogi Stilići nemaju, imam ostavicu sa gumenom oblogom gde je kutija za osigurače u kabini. Znači kada se normalno otvori kutija osigurača to je ostava a kada se skine zub ide skroz dole i može se pristupiti osiguračima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi imaju deljivu zadnju klupu, pomična se doplaćivala. Volan se kod svih pomera i po dubini i po visini. 

Kasetica kod osigurača zbunjujuća za sada ali verovatno vezana za rest. 2004. ili za naslon ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem. A gore sam ja napravio lapsus, umesto opciona pomicna klupa, rekao sam deljiva klupa (koju svi imaju).

Ja jos nisam video Stilo da mu se volan ne podesava po visini i dubini. Bas pitah Dekija i Tosonija, njihovi su takodje 2006. i naravno imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta će Stiliša sve radi sa jednom ručicom...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima čudnih kombinacija. Npr moj i Stilo od @majkicbane su identični, stim što je moj mlađi (maj 2003.)
On npr. ima metalni nosač na konzoli pa mu je bilo olakšano naslon da ugradi, kod mene je plastika.
On ima ARS ja nemam.
Da li on ima kasetu kod kutije sa osiguračima ne znam. Čekamo ga se javi :)
Evo kako to izgleda kod mene:

 

cxcv8700.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam kasetu kod osiguraca, fioku ispod vozacevog sedista, naslon za ruke na zadnjoj klupi (tunel za skije), pomicnu zadnju klupu, roletne koje se kace za zadnja sedista kada se obore (podeljene u istoj razmeri kao i sedista), imam ASR, metalni nosač za naslon... ne znam šta još da navedem, a oprema je isto Active. Što se tiče volana, kod mene samo gore-dole

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman ljudi, i Actual i Active imaju pomeranje po dubini, vucite to jace (mora bolje da se zapne, pomeranje nije lagano kao za dole-gore). Videcete kao onu zavesicu sa gornje strane obloge volana, koja sluzi da pokrije supljinu koja nastaje pri izvlacenju.

 

Da znaš, nisam ga prao 2 nedelje i užasan je.

Sta ti kaze zenska na to :D ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

Da znaš, nisam ga prao 2 nedelje i užasan je.

Sta ti kaze zenska na to :D ?

 

To se ne luftira, to se pere! :D

 

Sad idem u kola da secam volan, ako ga ne nabijem do akumulatora nista nisam napravio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ide i po dubini :D U pocetku samo malo jace cimnes, posle i tako ide lagano :D

 

Pokusao sam i plastiku ispod volana da skinem da pogledam da li slucajno imam konektor za tempomat. Odsrafio sam ona 2 srafa ispod volana, sa strane otkacio one kao zabice, medjutim jos se negde drzi i ne da se. A zvezda upekla pa sam odustao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad necete da slusate :) , lepo vam kazem da se na svakom pomera po dubini, samo sto ide malo teze.

Za donju oblogu volana, koliko se secam imas 3 srafa? Jedan je dole kod osovine za blokadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E njega nisam spazio... Kad zadje malo sunce idem opet dole :)

Kako bi me ukakilo da imam razvucenu instalaciju... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, rucica je 30ak evra, a tolko bi jos sigurno majstor uzeo za ruke da razvlaci instalaciju od kompa

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto od kompa, uglavnom bude od konektora kod accua, ako vec nemas konektor kod volana.

A meni je vece zadovoljstvo kad ne postoji, malo se pomucis i napravis sam ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhh evo i mene. Oko volana je plastika i ne vidi se platno ni u naznaci :D . Za deljiva sedista sam napravio lapsus, htedoh reci pomeranje zadnje klupe. :)

Ivane, ako odvalim volan bice veselo, a tek ga nabavio. :D

Kad budem bio kod kuce bas cu probati pomeranje po dubini, mada vec sam probao, ali ajde opet cu jace. :D

P.s. Kod kolege Marinka sa foruma sam probao pomeranje po dubini, znam da treba jace i znam na koje platno mislite.

Edited by Stiliša

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav bre majstor i instalacije!? Pa sta su Ivani oostavljali ovolike godine na forumu? Imas slike, seme, a imas i koga da pitas, tako da sve mozes sam! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...