Jump to content
FAS Goran
Guest 8275

Tips and Tricks - Fiat Stilo

Recommended Posts

Za pocetak,ubodi pojas i baci ga iza sedista,a za tu opciju ne znam,ja je video nisam. Javice se vec neko ko je bolje upucen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ste ovde pisali o automatskom zakljucavanju, ako se automobil otkljuca a ne diraju se brave 30ak sekundi.

Takodje, ako ste izasli iz kola i umesto dugmeta za zakljucavanje greskom pritisli dugme za otkljucavanje, nakon 30 sekundi ce se sam zakljucati.

Jos jedna jako korisna stvarcica ;)

Jesu napominjali ljudi ali ja ne procitah da je neko napisao kako se ta opcija aktivira odnosno deaktivira pa ako neko zna mogao bi i da napise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da ima opcija za deaktiviranje toga.

Ima za ono automatsko zaključavanje kada se pređe 20 na sat...ili ono što su ljudi takođe pominjali oko podešavanja u pogledu vozačevih vrata, da se samo na njih odnosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

 

1. Stilo karavan, dugme na daljinskom (alarm i centralna fabricka) za otkljucavanje zakljucavanje gepeka ne radi nista.

Zasvetli lampica kad stisnem ali nema nikakav uticaj na otkljucavanje zakljucavanje gepeka.

 

Gepek se uredno moze otvoriti pomocu kljuca ili uz pomoc senzor rucice na gepeku.

 

Da li je potrebno da sta podesim da bi se ovo dugme moglo koristiti, ili je prosto neispravno.

 

Hvala!

 

 

2. Pitanje za poklopac rezervoara.

 

Nemam klin na poklopcu, (tj elektromotor) i nemam cilindar na samom cepu, privremeno koristim originalni cep od punta sa kljucem.

 

Gledao kablove ispod tapacirunga iznad desnog tocka i nasao konektor slobodan na koji smo probali da zakacimo elektormotor sa otpada. Nije  odreagovao na zakljucavanje otkljucavanje uopste.

 

Ima li neko neku ideju, da li tu postoji instalacija za jos nesto sto je raskaceno?

 

Hvala lepo!

Na zakljucavanje centralne nije odreagovao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za vrata gepeka, probacu popodne pa javljam sta se desava!

 

Nadam se da ce neko znati i sta da radim sa poklopcem rezervoara.

 

Hvala!

Edited by jova_ns

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Gepek se uredno moze otvoriti pomocu kljuca ili uz pomoc senzor rucice na gepeku.

 

Kako se otvara gepek iznutra tj. iz kabine? Stilo nema nikakvo dugme za ovo, kao ni za poklopac rezervoara. Rezervoar mi je jasan - otključan je kad je auto otključan.

Međutim, meni gepek nije otključan kad je auto otključan. Sedim u autu, motor radi, ortak izađe da izvadi stvari iz gepeka - ne može. Onda ja gasim auto, izvlačim ključ iz brave i stiskam dugme za gepek. :wallbash:

Video sam opciju u meniju koja pominje nesto "ind. booth", a booth je gepek na engleskom, mada je nisam čačkao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz kabine nikako.

Trebalo bi da ima i podesavanje da pri otkljucavanju vrata, otkljuca i gepek. Cini mi se da pise "KEY" i stavi se na "OPEN ALL". E sad "MENU" na starijem Stilu je malo drugaciji u odnosu na moj (2006), pa ne znam kako pise kod tebe, i da li ima.
To sto pominjes "ind. booth", jeste vezano za gepek, udji u to i vidi opcije koje nudi pa probaj sta se desava. Ako ni tad ne reaguje, nije iskljuceno da ti je neispravan mikroprekidac na gepeku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz kabine nikako.

Trebalo bi da ima i podesavanje da pri otkljucavanju vrata, otkljuca i gepek. Cini mi se da pise "KEY" i stavi se na "OPEN ALL". E sad "MENU" na starijem Stilu je malo drugaciji u odnosu na moj (2006), pa ne znam kako pise kod tebe, i da li ima.

To sto pominjes "ind. booth", jeste vezano za gepek, udji u to i vidi opcije koje nudi pa probaj sta se desava. Ako ni tad ne reaguje, nije iskljuceno da ti je neispravan mikroprekidac na gepeku.

 

Probaću kako predlažeš. Mada, npr kada prilazim autu (dakle, motor ne radi) i kliknem dvaput otključavanje da mi sve otključa na autu, gepek lepo radi - čim pipnem senzor/"kvaku" on otvori. Jedino što neće dok motor radi. Ključ je u pogonu i ja kliknem dugme gepeka na ključu i ne ferma. Ne radi. Inače, radi savršeno kad je van brave. Da nisam slučajno neki safety uključio u opcijama? Tipa da ne otvara gepek dok motor radi? Proveriću opcije.

 

U meni-u to " ind. boot" stavi na off

 

Važi - probam čim pre. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ind. boot  ON ti je nezavisno otključavanje gepeka u odnosu na sva vrata. Ind. boot OFF je da se gepek otključava zajedno sa svim vratima .

Skini uputstvo i lepo pročitaj sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih cenjene nove kolege da koriste Search ( http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54042 ) pre postavljanja pitanja ili otvaranja nove teme.

Konkretno o ovome smo pisali mali milion puta, stavljali Print Screen-ove iz korisnickog uputstva... Red je bar minimumom truda ispostovati necije vreme i zalaganje da bi forum izgledao tako kako izgleda ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glasno razmišljanje kako sačuvati poklopce alu felni od pilićara.

 

Poklopac kome ne pomaže ni različita boja znaka.

 

Poklopac.jpg

 

Rupe u felni 

 

DSCN2656.jpg DSCN2657.jpg 

 

koje osim za one klinove nemaju nikakvu dalje funkciju i u koje bi se mogao ubaciti ovakav reducir sa navojem

 

 Tessauer_matica_M8x18mm.jpg Tessauer_matica_M8x18mm_111.jpg 

 

i kroz poklopac provući ovakav šraf.

 

SHK_M6_20_A4_BL.jpg

 

Rupa u felni je veličine oko 12 mm što znači da je reducir tzv tessauer matica M8 x12mm , dakle za šraf M8.


Fem_dubel_M6_BU01_atm_10x13mm_Nyers_cink

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Mnogo Vam hvala na brzom odgovoru.Procitao sam mnogo postova i ljudi ovde stvarno hoce da pomognu. Kupio sam stila pre desetak dana(nisam ga pre vozio)i zadnja vrata mi ne rade od starta. Da li se cuje neki zvuk(otkljucavanja) u bravi kada se pritisne dugme na kljucu za otvaranje gepeka(kada je sve ispravano)?

Pozdrav, Mihajlo

I ja sam takodje od pre nekoliko dana vlasnik stila, po prvi put i takodje imam povremeno taj trip sa gepekT vratima da se ne otkljucaju kada ga otkljucam na one dugmice na kljucu (plavom kljucu skakavcu sa tri dugmenceta). Provalio sam da se otkljucavaju vrata jedna po jedna tako sto moram tri puta da stisnem dugme za otkljucavanje, ono prvo od gore. Prvo vozaceva, suvozaceva pa gepek. Probaj tako mozda pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je uključena opcija driver lock (tako valja piše). Tada ti se prvo otkljucaju vozaceva pa ostala vrata. Nadji to u meniju pa probaj da iskljucis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu prika ali ja ne znam ni kako u taj meni da upadnem. Do sad sam vozio klia rutavog pa nemam iskustva sa tim. A nisam ni mnogo cackao po forumu i pretrazivao posto sam se registrovao pre 2 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu prika ali ja ne znam ni kako u taj meni da upadnem. Do sad sam vozio klia rutavog pa nemam iskustva sa tim. A nisam ni mnogo cackao po forumu i pretrazivao posto sam se registrovao pre 2 dana.

 

Stisnes okruglo dugme sa leve strane (oznaceno na slici)

Screenshot_13.jpg

 

i usao si u meni. Onda na strelice koje se nalaze iznad i ispod tog dugmeta se kreces kroz meni. Kada naidjes do opcije driver lock, pritisnes ponovo okruglo dugme i ako je prethodno bilo podeseno na ON, sada ce biti OFF. Strelicama nastavis dalje dok ne pronadjes EXIT MENU i zatim ponovo okruglo dugme :)

 

Snacices se  vec ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snasao sam se. Upravo sam cackao i sve ispodesavao. Nije to neka nauka nego nesigurnost posto se prvi put susrecem pa reko "triput meri jednom seci". Hvala u svakom slucaju, polako cu da cackam i da se upoznajem sa tim cudesima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas naučih od kuma da kada se zadrži dugme na daljincu za otključavanje, auto spusti prozore dok god držim dugme, a kada hoću da podignem prozore, zadržim zaključavanje, baš mi se dopala ta opcija.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, ja sam to odmah izvalio, al zato tek pre par dana sam procitao da u stilu mozes podesavati volan po dubini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...