Jump to content
FAS Goran
Guest 8275

Tips and Tricks - Fiat Stilo

Recommended Posts

Moguće da ima veze sa prekidačem na gepeku. Moj stilo je stalno kukao da mu je otvoren gepek, a radio je potpuno normalno, zaključavao se, palio svetlo kad ga otvoriš jedino je stalno pokazivao na tabli da je gepek otvoren. Kad držim otvoren gepek i pomerim onu malu polugicu na bravi ugasi svetlo u gepeku ali ne gasi indikaciju na tabli. Kad sam potpuno otkačio konektor sa brave nije radilo svetlo i nestala je indikacija na tabli čak se i normalno zaključavao ali to nije rešenje. Skino sam zadnju bravu i otkrio da postoje dva prekidača iz ne znam kog razloga? Premerio unimerom oba i ustanovio da jedan ne daje znake života. Žice iz oba prekidača završavaju na istom pinu na konektoru. Lepo sam presekao žicu na zaglavljenom prekidaču i sad sve radi potpuno normalno, pali i svetlo u gepeku, indikaciju na tabli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na info. Evo recimo situacije od danas. Sve je radilo, gepek se normalno otvarao. A onda je moj komsija slabije zatvorio gepek, pa je uhvatio samo jedan zub. Posto nisam mogao ponovo da otvorim vrata na uobicajen nacin, morao sam preko daljinskog na kljucu (mislim na ono posebno dugme samo za 5. vrata). Od tada (sta god da sam pokusavao), gepek mogu da otvorim samo na to dugmence, a centralna mi radi samo za ostala vrata...

Moracu jos da se igram, mozda ubodem...

Sto se tvog problema tice, mozda si mogao na kompu da iskljucis opciju Boot.ind. OFF, onda ti vise ne bi svetlela lampica na tabli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili ti mikroprekidaci za otvaranju "glave" ili proveri kontakt na racunaru zadnjih vrata ispod zadnjeg sedista

Share this post


Link to post
Share on other sites

POKRETANJE U VANREDNIM SITUACIJAMA

Ako Fiat CODE sistem ne uspe da deaktivira blokadu

motora signali upozorenja će ostati upaljeni a motor se neće pokrenuti.

Ako pogrešite u postupku pokretanja vratite ključ u STOP i ponovite sve.

1) Pročitajte 5 cifreni elektronski kod na CODE kartici

2) Okrenite kontakt ključ u položaj MAR

3) Pritisnite pedalu gasa do kraja i zadržite je pritisnutu.

Signal motora će se upaliti na oko 8 sekundi pa će se ugasiti.

U tom trenutku otpustite pedalu gasa i pripremite se za brojanje treptaja signala upozorenja znak motora.

4) Brojte treptaje do broja koji je jednak prvoj cifri CODE tada pritisnite

pedalu gasa do kraja i držite je pritisnutu dok se signal upozorenja znak motora ne

upali (na 4 sekunde) a potom ugasi, zatim otpustite pedalu gasa.

5) Signal će početi da trepće: brojte treptaje do broja koji je jednak drugoj cifri

CODE kartice, pritisnite pedalu gasa do kraja i držite je pritisnutu.

6) Ponovite isti postupak i za preostale cifre sa CODE kartice

7) Nakon unošenja zadnje cifre zadržite pedalu gasa pritisnutu. Signal

upozorenja će da se upali na četiri sekunde a zatim će da se ugasi, tad otpustite pedalu gasa

8)Brzo treptanje signala upozorenja na otprilike četiri sekunde potvrđuje da je postupak pravilno obavljen

9) Pokrenite motor okretanjem kontakt ključa iz MAR u AVV

U suprotnom ako signal upozorenja ostane upaljen okrenite kontakt ključ u položaj STOP i

ponovite postupak od samog početka

Share this post


Link to post
Share on other sites

u servis na dekodiranje radia ako nemas karticu sa kodom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam malo zbunjen? Ja sam više puta raskačinjao akumulator i nikad mi nije tražio nikakav kod?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sad sam malo zbunjen? Ja sam više puta raskačinjao akumulator i nikad mi nije tražio nikakav kod?

Ni meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je bio ''dovoljno dugo'' isključen sa akumulatora verovatno je ''zaboravio'' kod pa ga sad traži... ja sam slično imao na Xantiji... skidao akumulator nekoliko puta po sat-dva i sve je bilo ok, međutim jednom ga skinem na tri dana i on tražio kod posle toga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sad sam malo zbunjen? Ja sam više puta raskačinjao akumulator i nikad mi nije tražio nikakav kod?

Kod,mene,da bi ti se aktivirao kod na fabrickoj muzici,ako je ne daj boze ukradu,prvo moras da aktiviras tu opciju u meniju muz.uredjaja

pretpostavljam da je slicno i kod Stila :question:

Znaci,ako ta opcija nije aktivirana,nece se zakljucati pri skidanju ili raskacinjanja akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično, neka ostane otključano. Čačkao sam sve skrivene menije, ali nisam video takvu opciju. Nadam se da neko neće da razvaljuje auto za fabrički kasetofon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam fabricki kas u stilu, i nikad mi nije trazio kod, a zimus je riknjavao akumulator i stajao je bez akumulatora nekih 6,7 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audio uredjaj ne zahteva unos koda nakon skidanja klema aku., osim ako uredjaj nije zamenjen drugim.

pr. ako se zameni fabricki kas. za fabricki cd u tom slucaju ce uredjaj traziti kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Super, dilema razrešena. :)

Nije razresena, ja sam lepo pitao i trazim i dalje odgovor ako neko zna

Znaci, imam karticu sa kodom , SVE je regularno, treba mi samo POSTUPAK ukucavanja

koda na radiju, ima li neko uputstvo od radija, sta tamo pise?

Edited by lyran

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^

Entering radio’s secret code

Entry of the secret code is required

to allow the radio to work after the

first connection to the car electric

system different from the original

one.

Connecting the radio to the car

supply, the display shows “RADIO

M - CODE ----”.

The secret code comprises four figures,

each corresponding to one of

the dashes.

To enter the first digit of the code,

press the corresponding button of

the preset stations (from 1 to 4).

Press repeatedly the preset buttons

1-4 (16, 17, 18 and 3) to enter the

secret code digits (from 0 to 9).

To confirm the required digit press

4 (5 RPT).

Share this post


Link to post
Share on other sites
^^^
Entering radio’s secret code

Entry of the secret code is required

to allow the radio to work after the

first connection to the car electric

system different from the original

one.

Connecting the radio to the car

supply, the display shows “RADIO

M - CODE ----”.

The secret code comprises four figures,

each corresponding to one of

the dashes.

To enter the first digit of the code,

press the corresponding button of

the preset stations (from 1 to 4).

Press repeatedly the preset buttons

1-4 (16, 17, 18 and 3) to enter the

secret code digits (from 0 to 9).

To confirm the required digit press

4 (5 RPT).

HVALA TO JE TO

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel' ste znali za zakljucavanje sa blokiranjem vrata od kradje ? Kad pritisnes zakljucavanje dvaput za redom blokiras vrata sa unutrasnje stane od otvaranja tako da i ako neko razbije prozor i pokusa da otvori vrata sa unutrasnje strane nece moci.

Auto mi bio 2 dana pod snegom.

I malopre cistim sneg, otkljucam daljinskim bravu ali brava ne mrda.

Naravno zakljuca se sama posle 30 sekundi ili minut jer nisam uspeo da otvorim vrata.

I tako malo cistim sneg, malo pokusavam da otvorim vrata, brava ne mrda.

Odjednom, posle vise pritiskanja otkljucaj-zakljucaj i pokusaja otvaranja, brava se pomeri do kraja, ali kao da ne hvata vrata da se otvore.

Zanima me da li sam nekako uspeo da blokiram bravu(kvaku) ili je neki veci problem u pitanju?

Da ne pricam da u kola mogu da udjem samo iz gepeka, jer je ista situacija i sa suvozackom bravom(imam 3 vrata inace.... :wacko: ).... :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...